KOLONIE I OBOZY MŁODZIEŻOWE

godziny pracy

10.00-18.00

ŚLADAMI GRECKICH BOGÓW

sladami-greckich-bogow-328-1.jpg

12 - 18 lat

od 3699.00 PLN

Poznaj z nami Grecję – śladami greckich bogów!

  • Ateny, Peloponez, Mykeny, Termopile – czy znasz te wszystkie miejsca?
  • Zwiedź z nami największe atrakcje turystyczne Grecji!
  • Plażowanie pod greckim słońcem!

Baw się i zwiedzaj, o to chodzi w wakacje!

Na naszych obozach młodzieżowych program animacyjny i rekreacyjny dostosowany jest do grup wiekowych. W większości naszych ofert mamy dwie grupy wiekowe: 12 – 15 lat oraz 15 – 18 lat, co pomaga w realizacji programu dopasowanego do wieku uczestników.
Praca z młodzieżą jest szczególnie wymagająca, dlatego wkładamy w nią wiele serca. Podczas obozu nad bezpiecznym wypoczynkiem dzieci i młodzieży czuwają: Rezydenci, Kierownicy obozów, wykwalifikowani Wychowawcy w większości z wykształceniem pedagogicznym oraz Ratownicy WOPR.
Nad bezpieczną i komfortową podróżą czuwają wykwalifikowani Opiekunowie oraz doświadczeni Kierowcy autokaru. Zatrudniamy również Animatorów, którzy wypełniają maksymalnie obozowy czas.

Program

POLSKA – BELGRAD – METEORY – DELFY – KANAŁ KORYNCKI – MAŁA ARGOLIDA – EPIDAURUS – MYKENY – ATENY – TERMOPILE – VOLOS

1 dzień

Wyjazd z Polski według rozkładu. Przejazd przez Czechy, Słowację, Węgry. Przyjazd na nocleg w okolicach Belgradu. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
2 dzień
Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie stolicy Serbii – Belgradu. Po zwiedzaniu przejazd przez Serbię i Macedonię. Przyjazd na nocleg do Grecji w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja.
3 dzień
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Meteora – potężnego centrum klasztornego wschodniego kościoła ortodoksyjnego, które znajduje się w miejscowości Kalambaka. Meteory od zawsze fascynowały, chociaż popularność turystyczną zdobyły dopiero w 1981 roku, tuż po premierze filmu z Jamesem Bondem: "Tylko dla twoich oczu". Zwiedzanie klasztorów Meteora, nazywanych greckim ósmym cudem świata, rozpoczniemy od pracowni ikon, gdzie dowiemy się w jaki sposób powstają sakralne obrazy. Następnie przejedziemy trasą widokową, wśród wyrastających z ziemi na 540 m. skał o fantastycznych kształtach, do najstarszego, najwspanialszego i najważniejszego klasztoru – Megalo Meteoro. Po zakończeniu zwiedzania przejazd na granicę Peloponezu do hotelu Siagas. Zakwaterowanie i obiadokolacja.
4 dzień
Plażowanie w Siagas Beach. Śniadanie i obiadokolacje w hotelu.
5 dzień

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd w kierunku Delf, po drodze zatrzymamy się w Termopilach przy pomniku Króla Leonidasa. Zwiedzanie Delf zaczniemy od sanktuarium delfickiego Świętego Kręgu Apollina. Sanktuarium powstało w miejscu, gdzie jak wierzyli Grecy Zeus przy pomocy orłów wyznaczył pępek świata. Ptaki spotkały się nad Delfami, wypuszczone przez niego z przeciwnych stron świata. Centralnym miejscem sanktuarium była świątynia Apollina, gdzie znajdowała się słynna wyrocznia. Jej siła była tak ogromna, że praktycznie żadne ważne decyzje państwowe nie były podejmowane bez konsultacji z wyrocznią. Za każdą z przepowiedni należało słono płacić. Nam, co ważne, uda się wysłuchać wyroczni gratis. Zobaczymy co ciekawego przepowie Wam ;) Po zwiedzaniu powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
6 dzień
Plażowanie w Siagas Beach. Śniadanie i obiadokolacje w hotelu.
7 dzień
Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Aten. W programie zwiedzania: stadion Kalimarmaro, park Zapion, kolumny sanktuarium Zeusa, Łuk Hadriana, Święte Wzgórze Ateńskie – Akropol Aeropag. Następnie wzdłuż starożytnej Agory i Forum Romanum przejście do najstarszej dzielnicy ateńskiej Plaki. Pobyt w stolicy Grecji zakończy uroczysta zmiana warty pod Parlamentem w wykonaniu żołnierzy Evzoni. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.
8 dzień
Po śniadaniu przejazd Kanałem Korynckim do Myken, gdzie zwiedzimy ruiny miasta najstarszej cywilizacji europejskiej oraz domniemanego grobowca Agamemnona. Następnie zwiedzanie małej Argolidy, tj: Epidauros z najlepiej zachowanym Antycznym Teatrem. Widownia teatru zachowała się w doskonałym stanie, głównie dlatego, że przez wiele lat przykryta był warstwą ziemi. Teatr słynie z fenomenalnej akustyki. Nawet z najwyższego 55 rzędu widowni doskonale słychać monetę czy pudełko zapałek upuszczone na scenie. W dalszym ciągu dnia przejazd do Nafplio – pierwszej stolicy niepodległej Grecji. Miasto było niezwykle istotnym portem w dawnych czasach. Nie dziwne zatem, że w swojej historii przechodziło z rąk do rąk. Było bizantyjskie, potem tureckie, należało również do Wenecji. W 1822 r., po wyzwoleniu Grecji z rąk Turków, Nafplio stało się na kilka lat stolicą Hellady. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.
9 dzień
Plażowanie w Siagas Beach. Śniadanie i obiadokolacje w hotelu.
10 dzień
Po śniadaniu przejazd przez Grecję i Macedonię. Przyjazd na nocleg w Serbii, obiadokolacja.
11 dzień
Po śniadaniu wyjazd do Polski. Przejazd przez Serbię, Węgry, Słowację.
12 dzień 
Przyjazd do Polski we wczesnych godzinach porannych. Planowany przyjazd: Katowice około 2:00, Wrocław około 4:00, Poznań i Warszawa około 6:00.

(Program pobytu jest orientacyjny. Realizacja punktów programu zależy od decyzji opiekunów.
Pilot nie rozlicza się ze zbieranej opłaty obowiązkowej podanej w ofercie. Opłata za lokalnych przewodników jest kalkulowana na całą grupę i nie podlega odliczeniu w przypadku samodzielnego zwiedzania).

Uwaga!!!
Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata programowo-administracyjna obejmuje bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, wjazdy do miast, zestawy słuchawkowe oraz miejscowych przewodnikówy: 180 EUR/os. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: checkpointy, parkingi, wydatki graniczne, taksa (zgodna z ofertą), opłaty związane z realizacją programu i inne nieprzewidziane programem. Opłata zbierana jest w autokarze po przekroczeniu granicy Polski.

Zalecamy zabranie karty EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego).
Dokumenty, które uczestnik obozu musi mieć przy sobie w dniu wyjazdu:
• paszport lub dowód osobisty
– dokument powinien być ważny przez minimum 3 miesiące od planowanej daty powrotu
• wypełniona karta kwalifikacyjna uczestnika wypoczynku – wychowawca musi ją otrzymać podczas spotkania organizacyjnego
• podpisany przez opiekuna prawnego Regulamin Obozów Młodzieżowych

Ciekawostki o Grecji:
– W Atenach mieszka prawie 40% populacji całej Grecji, Ateny należą według Światowej Organizacji Zdrowia do najhałaśliwszych metropolii świata.
– Prądy morskie w Kanale Korynckim zmieniają kierunek, co 6 godzin, jednak ich prędkość nigdy nie przekracza 3 węzłów, Kanał Koryncki nie posiada śluz, ponieważ uznano, że pływy praktycznie nie występują na tym obszarze.
– Meteory – współcześnie tylko sześć klasztorów jest zamieszkanych i toczy się w nich normalne życie monastyczne. Są to cztery klasztory męskie i dwa żeńskie.
– Epidaurus to jedno z najbogatszych i najładniejszych odkryć archeologicznych, w którym znajduje się odrestaurowany starożytny teatr. Tutaj odbywają się przedstawienia podczas letniego ateńskiego festiwalu teatralnego.
– Mykeny – tutaj znajdują się najważniejsze wykopaliska archeologiczne na Peloponezie. W tym miejscu znaleziono kiedyś 14 kg złota w kształcie masek pogrzebowych, z których jedna należała do króla Agamemnona.
– W 1987 roku Delfy zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Delfy to prastare antyczne miasto u stóp Parnasu. Zjeżdżali się tu wielmożni, ale i biedni tułacy z wszystkich krańcow Grecji, aby otrzymać radę od kapłanki Pytho ze słynnej wyroczni.

Programy fakultatywne

Rezerwacja miejsc w autokarze – dodatkowo płatne opcjonalnie. 100.00 zł.
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy – dodatkowo płatne obowiązkowo. 20.00 zł.
Ubezpieczenie: KL, NW – dodatkowo płatne obowiązkowo. 120.00 zł.

Zakwaterowanie

Hotele 3* na trasie zwiedzania (pokoje wieloosobowe) oraz w czasie pobytu w Grecji:

Hotel Siagas Beach to 3 gwiazdkowy hotel z basenem. Położony jest przy plaży w miejscowości Agioi Theodoroi. W pokojach jest klimatyzacja. Wszystkie pokoje są wyposażone w: telewizor, lodówkę oraz łazienką z prysznicem. W pomieszczeniach ogólnodostępnych można bezpłatnie korzystać z bezprzewodowego dostępu do Internetu. Na plaży dostępne są leżaki i parasole. Z myślą o amatorach aktywnego wypoczynku przygotowano kort tenisowy i boisko do koszykówki.

Wyżywienie: w cenie obozu zapewniamy śniadania oraz obiadokolacje w hotelach na trasie zwiedzania.

ROZKŁAD JAZDY:

* Zaznacz kliknięciem turnus i miasto aby wyświetlić szczegóły

Turnus:

1). 27.06-08.07.2024
2). 04.07-15.07.2024
3). 11.07-22.07.2024
4). 18.07-29.07.2024
Sprawdzam...
Sprawdzam...

Opis transportu

 • Szczegóły wyjazdów zgodnie z rozkładem jazdy przypisanym do turnusu podane są w każdej zawartej umowie.
 • Godziny odjazdów i powrotów są uzależnione od warunków drogowych oraz kolejek na przejściach granicznych.
 • Brakujące godziny zbiórek i powrotów będą znane 2 dni przed wyjazdem. W wypadku zmian Organizator powiadamia klientów osobnym komunikatem mailowym za potwierdzeniem otrzymania; brak takiego komunikatu oznacza brak zmian.
 • Zbiórka uczestników 20 min. przed odjazdem. Ze względu na obowiązujący czas pracy kierowców autokary odjeżdżają nie później niż 15 min. po godzinie zbiórki.
 • Organizator zastrzega możliwość zmiany rozkładu jazdy, przesiadek oraz środka transportu. Na przystankach pośrednich mogą wystąpić opóźnienia z przyczyn niezależnych od organizatora.
 • Biuro zastrzega sobie  możliwość odwołania bez żadnych konsekwencji transportu z danej miejscowości w przypadku zbyt małej liczby uczestników (minimum 8 osób) chyba, że jest podane inna informacja w rozkładzie jazdy.
 • Informujemy, że nie jest możliwy zakup transportu tylko w 1 stronę, miejsce wsiadania musi być takie samo jak miejsce powrotu.
 • Zmiana miejsca wyjazdu po zawarciu umowy (o ile Organizator dysponuje miejscami) wiąże się z koniecznością poniesienia opłaty manipulacyjnej w wysokości 40 zł.
 • Wielkość bagażu uczestnika ograniczona jest do 2 sztuk bagażu o łącznej wadze nie przekraczającej 20 kg (bagaż główny i niewielka podręczna torba). Kierowca ma prawo, w przypadku braku miejsca, odmówić zabrania nadbagażu. Bagaż należy opisać imieniem i nazwiskiem.
 • Transport autokarem trwa około 25 godzin od momentu przekroczenia granicy polskiej. Przejazd przez Czechy, Słowację, Węgry, Serbię i Macedonię. Przyjazd na Riwiere Olimpijską w godzinach popołudniowych. Wyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.
 • Na trasach krajowych istnieje możliwość przejazdu autokarem o niższym standardzie, PKP lub mikrobusem oraz możliwość ewentualnych przesiadek z tym związanych. Na czas podróży busem do autokaru głównego, kierowca pełni rolę opiekuna. Właściwi opiekunowie spotykają się z uczestnikami w autokarze głównym.
 • Ze względu na wahadłowe przejazdy autokarów, podane godziny mogą ulec zmianie.

TERMIN

KOD IMPREZY

CENY

STATUS

27.06

-

08.07.2024

01GAFM/24

3699.00

rezerwuję

04.07

-

15.07.2024

02GAFM/24

3699.00

[ lista rezerwowa - zadzwoń ]

11.07

-

22.07.2024

03GAFM/24

3699.00

rezerwuję

18.07

-

29.07.2024

04GAFM/24

3699.00

rezerwuję

Świadczenia

CENA ZAWIERA:

 • Transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, WC) – patrz rozkład jazdy.
 • Zakwaterowanie: 2 noclegi w Serbii ze śniadaniem i obiadokolacją, 1 nocleg w Grecji ze śniadaniem i obiadokolacją, 7 noclegów w hotelu Siagas Beach na Peloponezie ze śniadaniami i obiadokolacjami.
 • Zwiedzanie Grecji według programu.
 • Opiekę pilota i doświadczonej kadry pedagogicznej.

PROGRAMY I KOSZTY DODATKOWE:

 • Ubezpieczenie: KL, NW: 120 PLN/os. – dodatkowo płatne obowiązkowo.
 • Opłaty programowo-administracyjne: 180 EUR/os. (bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, wjazdy do miast, zestawy słuchawkowe oraz miejscowi przewodnicy) – dodatkowo płatne obowiązkowo (pobierane w autokarze, nie podlega rozliczeniu).
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy: 20 PLN – dodatkowo płatne obowiązkowo.
 • Dopłaty za dojazd z miast w Polsce (patrz zakładka transport) – dodatkowo płatne obowiązkowo.
 • Kup Sobie Spokój: 120 PLN/os. (daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami paliwowymi i kursowymi oraz zmianiami dopłat obowiązkowych. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę "Kup Sobie Spokój" nie podlega zwrotowi) – dodatkowo płatne opcjonalnie.
 • Ubezpieczenie od chorób przewlekłych: 120 PLN/os – dodatkowo płatne opcjonalnie.
 • Bezpieczny bagaż: 70 PLN/os – dodatkowo płatne opcjonalnie.
 • Pakiet 3 ubezpieczeń w jednym: KUP SOBIE SPOKÓJ + CHOROBY PRZEWLEKŁE + BAGAŻ w cenie specjalnej 200 PLN – dodatkowo płatne opcjonalnie.
 • Rezerwacja miejsc w autokarze: 100 PLN/os – dodatkowo płatne opcjonalnie.

OBOWIĄZKOWY WAŻNY PASZPORT LUB DOWÓD OSOBISTY.

Programy fakultatywne

Rezerwacja miejsc w autokarze – dodatkowo płatne opcjonalnie. 100.00 zł.
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy – dodatkowo płatne obowiązkowo. 20.00 zł.
Ubezpieczenie: KL, NW – dodatkowo płatne obowiązkowo. 120.00 zł.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych, analitycznych i marketingowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Zamknij
Dowiedz się więcej