KOLONIE I OBOZY MŁODZIEŻOWE

godziny pracy

GODZ. 11-18

Neapol - urokliwe miasto z wąskimi uliczkami i starymi kamienicami słynące z pysznej pizzy napoletana. Zobaczyć można katedrę Domo Di Napoli, bardzo ważne miejsce dla mieszkańców miasta oraz niesamowity zamek Castel Nuovo, stanowiący wizytówkę miasta. Podczas spaceru wzdłuż nabrzeża można podziwiać piękno wznoszącego się nad miastem Wezuwiusza.

Program

PADWA - BOLONIA - RZYM - WATYKAN - MONTE CASSINO - NEAPOL - WEZUWIUSZ - POMPEJE - CAPRI - FLORENCJA
1 dzień – Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd nocny do Włoch
2 dzień – Przejazd do Padwy, zwiedzanie: Bazylika św. Antoniego, Katedra, Uniwerystet, Piazza dell Erbe. Przejazd do hotelu na nocleg tranzytowy w okolicach Bolonii. Obiadokolacja, nocleg.
3 dzień – Śniadanie. Przejazd do Bolonii, zwiedzanie: Piazza Maggiore, bazylika San Petronio (drugi co do wielkości kościół w Italii i najstarsza budowla gotycka w Europie), kościół Santo Stefano - wspaniały kompleks siedmiu świątyń. Na dziedzińcu stoi misa, w której miał umyć ręce Piłat po skazaniu Chrystusa. Przejazd do hotelu w okolicach Rzymu, obiadokolacja, nocleg.
4 dzień – Śniadanie. Przejazd do Rzymu, zwiedzanie miasta m.in.: Łuk Konstantyna, Koloseum, Kapitol, Forum Romanum, Piazza Venezia, Ołtarz Ojczyzny, Panteon, Piazza Navona, Fontanna di Trevi, Plac Hiszpański i słynne Schody Hiszpańskie. Zwiedzanie Watykanu: Plac i Bazylika Św. Piotra, nawiedzenie grobu św. Jana Pawła II, Zamek św. Anioła. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
5 dzień - Śniadanie. Przejazd na Monte Cassino. Wizyta na cmentarzu, zwiedzanie klasztoru. Przejazd do Neapolu, zwiedzanie miasta m.in.: Centro Storico - wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Przejazd do hotelu w okolicach Neapolu, obiadokolacja, nocleg.
6-8 dzień - (śniadania, obiady, kolacje)
- wycieczka na Wezuwiusz (uzależniona od sprzyjających warunków pogodowych, należy pamiętać o cieplejszym ubraniu i odpowiednim obuwiu) oraz do Pompei - zwiedzanie wykopalisk wpisanych na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.
- wypoczynek na plaży, kąpiele w morzu, rozgrywki sportowe, konkursy.
9 dzień – Śniadanie. Przejazd do stolicy Toskanii - Florencji, zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Kościół Św. Krzyża z grobowcami Michała Anioła, Galileusza, Plac Ratuszowy, Most Złotników, Katedra Santa Maria del Fiore ze słynną kopułą Brunelleschiego, Baptysterium oraz Wieża Giotta. Przejazd na nocleg tranzytowy w okolicach Bolonii, obiadokolacja, nocleg.
10 dzień – Śniadanie. Przejazd w okolice Werony - całodzienna zabawa nad jeziorem Garda w Parku Rozrywki GARDALAND (bilet dodatkowo płatny) - czas pobytu ok. 9 godzin. Wieczorem wyjazd z Włoch. Przejazd przez Austrię.
11 dzień – Przejazd przez Austrię, Czechy. Przyjazd do Polski wg rozkładu jazdy.

Uwaga: Dokumentem uprawniającym do wyjazdu jest ważny paszport lub dowód osobisty. Zwiedzanie w Rzymie odbywa się środkami komunikacji miejskiej. Podany program ma charakter orientacyjny i jest uzależniony od warunków drogowych i pogodowych. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot-przewodnik nie oprowadza po muzeach.

Programy fakultatywne

Wycieczki fakultatywne: dla chętnych, realizowane przy minimum 30 osobach, płatne dodatkowo:

 • Rejs statkiem na wyspę Capri - spacer po wyspie: Kartuzja, Ogrody Augusta (bilet wstępu płatny dodatkowo dla chętnych 2 EUR) - ok. 70 EUR

Zakwaterowanie

ZAKWATEROWANIE: 4 noclegi w hotelu w okolicach Neapolu - hotel *** znajdujący się w okolicach Castel Volturno lub Mondragone, położony ok. 800 metrów od plaży, pokoje 3,4-osobowe z łazienkami oraz klimatyzacją w cenie. Do dyspozycji uczestników kawiarnia, restauracja oraz odkryty basen, oraz 4 noclegi tranzytowe – hotele**/***, pokoje 3,4,5-osobowe z łazienkami

WYŻYWIENIE: noclegi tranzytowe: 4 śniadania kontynentalne, 4 obiadokolacje; noclegi w hotelu w okolicach Neapolu: 4 śniadania serwowane, 4 obiady serwowane, 4 kolacje serwowane + suchy prowiant w dniu wyjazdu. Do obiadów i kolacji podawana jest woda, pozostałe napoje do obiadów i kolacji dodatkowo płatne.

ROZKŁAD JAZDY:

* Zaznacz kliknięciem turnus i miasto aby wyświetlić szczegóły

Turnus:

1). 10.07-20.07.2021
2). 27.07-06.08.2021
Sprawdzam...
Sprawdzam...

Opis transportu

 • Szczegóły wyjazdów zgodnie z rozkładem jazdy przypisanym do turnusu podane są w każdej zawartej umowie.
 • Brakujące godziny zbiórek i powrotów będą znane 2 dni przed wyjazdem. W wypadku zmian Organizator powiadamia klientów osobnym komunikatem mailowym za potwierdzeniem otrzymania; brak takiego komunikatu oznacza brak zmian.
 • Zbiórka uczestników 20 min. przed odjazdem. Ze względu na obowiązujący czas pracy kierowców autokary odjeżdżają nie później niż 15 min. po godzinie zbiórki.
 • Organizator zastrzega możliwość zmiany rozkładu jazdy, przesiadek oraz środka transportu. Na przystankach pośrednich mogą wystąpić opóźnienia z przyczyn niezależnych od organizatora.
 • Biuro zastrzega sobie  możliwość odwołania bez żadnych konsekwencji transportu z danej miejscowości w przypadku zbyt małej liczby uczestników (minimum 8 osób) chyba, że jest podane inna informacja w rozkładzie jazdy.
 • Informujemy, że nie jest możliwy zakup transportu tylko w 1 stronę, miejsce wsiadania musi być takie samo jak miejsce powrotu oraz że nie ma możliwości dosiadania się „na trasie”
 • Zmiana miejsca wyjazdu po zawarciu umowy (o ile Organizator dysponuje miejscami) wiąże się z koniecznością poniesienia opłaty manipulacyjnej w wysokości 40 zł.
 • Wielkość bagażu uczestnika ograniczona jest do 2 sztuk bagażu o łącznej wadze nie przekraczającej 20 kg (bagaż główny i niewielka podręczna torba). Kierowca ma prawo, w przypadku braku miejsca, odmówić zabrania nadbagażu. Bagaż należy opisać imieniem i nazwiskiem.

TERMIN

KOD IMPREZY

CENY

STATUS

10.07

-

20.07.2021

01WNKM/21

2299.00

[ zakończona ]

27.07

-

06.08.2021

02WNKM/21

2299.00

[ zakończona ]

Świadczenia

CENA ZAWIERA:

 • Przejazd komfortowym autokarem (WC, video, barek, klimatyzacja) - patrz rozkład jazdy.
 • Zakwaterowanie: 4 noclegi tranzytowe, 4 noclegi w okolicach Neapolu - hotele*** - pokoje 3-5- os. z łazienkami, wyżywienie wg programu + suchy prowiant na drogę powrotną.
 • Ubezpieczenie TUiR AXA: KL (20 000 EUR z chorobami przewlekłymi), NNW (3000 EUR), bagaż (250 EUR).
 • Opiekę pilota-przewodnika, opiekę pedagogiczną, opiekę medyczną w ramach ubezpieczenia KL.
 • Usługi pilota.
 • Atrakcyjny program pobytu zgodnie z ofertą.
 • Składka do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego wynosi 10 zł, a do Turystycznego Funduszu Pomocowego 10 zł.

PROGRAMY I KOSZTY DODATKOWE:

 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (dla chętnych, obejmuje nagłe zachorowanie na COVID-19, nie obejmuje kwarantanny) - 75 PLN. Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z uwzględnieniem chorób przewlekłych (dla chętnych, obejmuje nagłe zachorowanie na COVID-19, nie obejmuje kwarantanny) - 150 PLN. Deklaracja zakupu ubezpieczenia musi nastąpić w dniu zawarcia umowy. UWAGA: ubezpieczenie to nie podlega zwrotowi nawet w wypadku odwołania imprezy przez organizatora.
 • Dopłaty za dojazd z niektórych miast - patrz zakładka transport.
 • Sugerowane kieszonkowe na potrzeby własne min. 80-100 EUR + dodatkowo na realizację programu oraz opłaty wjazdowe, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, zestawu słuchawkowego podczas zwiedzania, opłat za komunikację miejską w Rzymie, opłat drogowych, parkingowych i check pointów, taksy klimatycznej należy przeznaczyć ok. 120-125 EUR (opłata obligatoryjna) oraz według wyboru na wybrany program fakultatywny. Napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo.

OBOWIĄZKOWY WAŻNY PASZPORT LUB DOWÓD OSOBISTY.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych, analitycznych i marketingowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Zamknij
Dowiedz się więcej