KOLONIE I OBOZY MŁODZIEŻOWE

godziny pracy

10.00-18.00

WŁOSKIE WAKACJE

wloskie-wakacje-329-10.jpg

12 - 17 lat

od 3899.00 PLN

Włoskie wakacje – perełki włoskiej kultury!

  • Rzym, Wenecja, Florencja, Piza – poznaj z nami te słynne miasta!
  • Zabawa w Gardalandzie – jednym z najlepszych parków rozrywki na świecie!
  • Plażowanie pod włoskim słońcem!

Baw się i zwiedzaj, o to chodzi w wakacje!

Na naszych obozach młodzieżowych program animacyjny i rekreacyjny dostosowany jest do grup wiekowych. W większości naszych ofert mamy dwie grupy wiekowe: 12 – 15 lat oraz 15 – 17 lat, co pomaga w realizacji programu dopasowanego do wieku uczestników.
Praca z młodzieżą jest szczególnie wymagająca, dlatego wkładamy w nią wiele serca. Podczas obozu nad bezpiecznym wypoczynkiem dzieci i młodzieży czuwają: Rezydenci, Kierownicy obozów, wykwalifikowani Wychowawcy w większości z wykształceniem pedagogicznym oraz Ratownicy WOPR.
Nad bezpieczną i komfortową podróżą czuwają wykwalifikowani Opiekunowie oraz doświadczeni Kierowcy autokaru. Zatrudniamy również Animatorów, którzy wypełniają maksymalnie obozowy czas.
PAMIĘTAJ o zabraniu ze sobą WAŻNEGO DOWODU OSOBISTEGO bądź PASZPORTU. Bez jednego z tych dokumentów nie będziesz mógł pojechać…. A przecież nie może Cię zabraknąć!

Program

Włoskie wakacje na plaży z: Rzymem, Wenecją, Florencją, Pizą i Gardalandem

1 dzień

Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem. Przejazd tranzytowy przez Czechy, Austrię, Słowenię do Włoch. Przyjazd na nocleg i obiadokolację w okolicach Wenecji.
2 dzień
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Wenecji. Spacer z przewodnikiem trasą turystyczną do placu św. Marka. Szlak prowadzi wąskimi uliczkami przez niezliczoną ilość mostów i kanałów, z których słynie Wenecja. Zwiedzanie piesze miasta: Bazylika św. Marka, Pałac Dożów, Most Westchnień, Most Rialto oraz Kanał le Grande. W drodze powrotnej rejs vaporetto weneckimi kanałami. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
3 dzień
Po śniadaniu wykwaterowanie, wyjazd na zwiedzanie Florencji. W stolicy przepięknej Toskanii, zobaczymy: Bazylikę Santa Croce z grobami(Dantego, Michała Anioła, Galileusza i Machiavelliego). Katedrę Santa Maria del Fiore z jej słynną czerwoną bryłą kopuły dominującą nad dachami Florencji, Dzwonnicę Giotta, Baptysterium San Giovanni z Drzwiami Raju (nazwa nadana przez Michała Anioła), przespacerujemy się po Piazza della Signoria, głównym placu miasta, gdzie zobaczymy Palazzo Publico. Na koniec pobytu we Florencji zobaczymy Most Złotników (Ponte Vecchio) będący najstarszym z mostów we Florencji. Czas wolny, a następnie przejazd na zwiedzanie Pizy, gdzie zobaczymy: Bazylikę św. Ramirego, Campo Santo Monomentale – XIII w. cmentarz oraz Krzywą Wieżę, odchyloną od pionu o około 4,37 m z powodu osiadania gruntu pod jej fundamentami. W godzinach wieczornych przyjazd do Resort Roma Capitol, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
4-9 dzień
Pobyt w Resort Roma Capitol, nad morzem. Codziennie śniadania i obiadokolacje.

Program pobytu:
* Przejazd na zwiedzanie Rzymu – zwiedzanie części renesansowej i barokowej m.in. kultowe schody hiszpańskie, popularne miejsce spotkań, fontanna Di Trevi jeden z najbardziej rozpoznawalnych punktów programu, Pantenon, Piazza Navona przy tym placu nie da się przejść obojętnie to samo centrum barokowej części Wiecznego Miasta, Fontanna 4 rzek, Zamek Św. Anioła z pięknym widokiem na Tybr. Czas wolny i powrót na camping.
* Przejazd na zwiedzanie Rzymu – zwiedzanie części starożytnej i Watykanu m.in. Koloseum największy antyczny amfiteatr, symbol potęgi Imperium Rzymskiego, Forum Romanum centrum antycznego świata, Kapitol z Pałacem Senatorskim i tarasem widokowym na Forum Romanum, Campo de Fiori magia tego miejsca spowoduje, że każdy będzie chciał tam wrócić, Bazylika i Plac Św. Piotra.
* Czas na relax i plażowanie.
* Lido di Ostia – przejazd na nadmorską dzielnice Rzymu, która ze względu na dogodne położenie jest ulubionym miejscem rzymian na spędzanie wolnego czasu.
* Program animacyjno – rozrywkowy na terenie campu (gry, zabawy, dyskoteki).

10 dzień
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd w okolice Werony, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
11 dzień
Po śniadaniu przyjazd do jednego z największych i najsłynniejszych na świecie parków rozrywki – włoskiego Gardalandu. Na powierzchni ok. 60 ha. czeka na Was ogrom atrakcji. W krainie Fantasy spotkać można bohaterów filmowych z “Madagaskaru” i “Epoki lodowcowej”. W wielkiej części Przygód można zdobyć dżunglę i spotkać… mamuty, uczestniczyć w rejsie pirackim okrętem czy łodzią popłynąć wzdłuż rzeki Colorado. Najpopularniejszą częścią parku jest kraina Adrenaliny. Największe rollercostery, diabelskie młyny i domy strachów. Po zabawie obiadokolacja i wyjazd w kierunku Polski. Nocny przejazd.
12 dzień 
Przekroczenie granicy w Gorzyczkach przed południem. Przyjazd do poszczególnych miast w godzinach popołudniowych.

(Program pobytu jest orientacyjny. Realizacja punktów programu zależy od decyzji opiekunów).

Uwaga!!!
Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata programowo-administracyjna obejmuje opłatę klimatyczno-administracyjną, koszty realizacji programu: bilet wstępu do Gardalandu, rejs statkiem w Wenecji, przewodnika w Wenecji, przewodnika we Florencji i Pizie, przewodnika w Rzymie, check pointy, metro w Rzymie – 200 EUR/os. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: checkpointy, parkingi, wydatki graniczne, taksa (zgodna z ofertą), opłaty związane z realizacją programu i inne nieprzewidziane programem. Opłata zbierana jest w autokarze po przekroczeniu granicy Polski.

Zalecamy zabranie karty EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego).
Dokumenty, które uczestnik obozu musi mieć przy sobie w dniu wyjazdu:
• paszport lub dowód osobisty
– dokument powinien być ważny przez minimum 3 miesiące od planowanej daty powrotu
• wypełniona karta kwalifikacyjna uczestnika wypoczynku – wychowawca musi ją otrzymać podczas spotkania organizacyjnego
• podpisany przez opiekuna prawnego Regulamin Obozów Młodzieżowych

Programy fakultatywne

Rezerwacja miejsc w autokarze – dodatkowo płatne opcjonalnie. 100.00 zł.
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy – dodatkowo płatne obowiązkowo. 20.00 zł.
Ubezpieczenie: KL, NW – dodatkowo płatne obowiązkowo. 120.00 zł.

Zakwaterowanie

Resort Village Roma Capitol
Ten luksusowy ośrodek położony jest 5 minut od plaży, w jednej z najstarszych dzielnic Rzymu – Ostia Antica. Na terenie 26 hektarów parku będziecie mieć do dyspozycji: supermarket, dwa bary, restauracje, salę konferencyjną, amfiteatr, baseny, boiska do uprawiania różnych sportów oraz minigolf i animacje. Park wodny Roma Capitol to nowy basen o wymiarach olimpijskich oraz fantastyczny Park Spray ze zjeżdżalniami, biczami wodnymi i hydromasażami. Wokół aquaparku znajdują się parasole i leżaki. Zakwaterowanie w domkach 4 osobowych. Resort Village Roma Capitol, dzięki swojemu położeniu, oferuje możliwość połączenia zwiedzania Rzymu z tradycyjnymi wakacjami nad morzem. Szerokie piaszczyste plaże Ostii znajdują się bardzo blisko resortu. Wi-fi dodatkowo płatne: 1 godzina 3,50 EUR, 1 dzień 5 EUR, 3 dni 13 EUR, 7 dni 23 EUR. Klimatyzacja dodatkowo płatna: 4 EUR za domek, za dzień. Komplet ręczników 5 EUR za turnus.

Wyżywienie: w trakcie realizacji programu zwiedzania: w hotelu śniadania kontynentalne wzmocnione, obiadokolacje serwowane do stołu. W trakcie pobytu w Resort Village Roma: śniadania w formie bufetu (wędliny, sery, dżem, pieczywo, soki owocowe, napoje gorące), obiadokolacje + woda lub suchy prowiant w trakcie wyjazdów do Rzymu (przystawka, danie główne, owoc, napój).

ROZKŁAD JAZDY:

* Zaznacz kliknięciem turnus i miasto aby wyświetlić szczegóły

Turnus:

1). 27.06-08.07.2024
2). 04.07-15.07.2024
Sprawdzam...
Sprawdzam...

Opis transportu

 • Szczegóły wyjazdów zgodnie z rozkładem jazdy przypisanym do turnusu podane są w każdej zawartej umowie.
 • Godziny odjazdów i powrotów są uzależnione od warunków drogowych oraz kolejek na przejściach granicznych.
 • Brakujące godziny zbiórek i powrotów będą znane 2 dni przed wyjazdem. W wypadku zmian Organizator powiadamia klientów osobnym komunikatem mailowym za potwierdzeniem otrzymania; brak takiego komunikatu oznacza brak zmian.
 • Zbiórka uczestników 20 min. przed odjazdem. Ze względu na obowiązujący czas pracy kierowców autokary odjeżdżają nie później niż 15 min. po godzinie zbiórki.
 • Organizator zastrzega możliwość zmiany rozkładu jazdy, przesiadek oraz środka transportu. Na przystankach pośrednich mogą wystąpić opóźnienia z przyczyn niezależnych od organizatora.
 • Biuro zastrzega sobie  możliwość odwołania bez żadnych konsekwencji transportu z danej miejscowości w przypadku zbyt małej liczby uczestników (minimum 8 osób) chyba, że jest podane inna informacja w rozkładzie jazdy.
 • Informujemy, że nie jest możliwy zakup transportu tylko w 1 stronę, miejsce wsiadania musi być takie samo jak miejsce powrotu.
 • Zmiana miejsca wyjazdu po zawarciu umowy (o ile Organizator dysponuje miejscami) wiąże się z koniecznością poniesienia opłaty manipulacyjnej w wysokości 40 zł.
 • Wielkość bagażu uczestnika ograniczona jest do 2 sztuk bagażu o łącznej wadze nie przekraczającej 20 kg (bagaż główny i niewielka podręczna torba). Kierowca ma prawo, w przypadku braku miejsca, odmówić zabrania nadbagażu. Bagaż należy opisać imieniem i nazwiskiem.
 • Transport autokarem trwa około 16 godzin od granicy polskiej do Wenecji.
 • Na trasach krajowych istnieje możliwość przejazdu autokarem o niższym standardzie, PKP lub mikrobusem oraz możliwość ewentualnych przesiadek z tym związanych. Na czas podróży busem do autokaru głównego, kierowca pełni rolę opiekuna. Właściwi opiekunowie spotykają się z uczestnikami w autokarze głównym.
 • Ze względu na wahadłowe przejazdy autokarów, podane godziny mogą ulec zmianie.

TERMIN

KOD IMPREZY

CENY

STATUS

27.06

-

08.07.2024

01WAFM/24

3899.00

rezerwuję

04.07

-

15.07.2024

02WAFM/24

3999.00

rezerwuję

Świadczenia

CENA ZAWIERA:

 • Transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, WC) – patrz rozkład jazdy.
 • Zakwaterowanie: 7 noclegów w Resort Village Roma Capitol w Ostia Antica (wyżywienie: śniadania, obiadokolacje); 1 nocleg w okolicach Wenecji (obiadokolacja i śniadanie); 1 nocleg w okolicach Florencji (obiadokolacja i śniadanie); 1 nocleg w okolicach Werony (obiadokolacja i śniadanie);
 • Zwiedzanie według programu.
 • Opiekę ratownika wodnego na miejscu.
 • Opiekę doświadczonej kadry i rezydenta na miejscu.

PROGRAMY I KOSZTY DODATKOWE:

 • Ubezpieczenie: KL, NW: 120 PLN/os. – dodatkowo płatne obowiązkowo.
 • Opłaty programowo-administracyjne: 200 EUR/os. (opłata klimatyczno-administracyjna, koszty realizacji programu: bilet wstępu do Gardalandu, rejs statkiem w Wenecji, przewodnik w Wenecji, przewodnik we Florencji i Pizie, przewodnik w Rzymie, check pointy, metro w Rzymie) – dodatkowo płatne obowiązkowo (pobierane w autokarze, nie podlega rozliczeniu).
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy: 20 PLN – dodatkowo płatne obowiązkowo.
 • Dopłaty za dojazd z miast w Polsce (patrz zakładka transport) – dodatkowo płatne obowiązkowo.
 • Kaucja zwrotna – 15 EUR/os.
 • Kup Sobie Spokój: 120 PLN/os. (daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami paliwowymi i kursowymi oraz zmianiami dopłat obowiązkowych. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę "Kup Sobie Spokój" nie podlega zwrotowi) – dodatkowo płatne opcjonalnie.
 • Ubezpieczenie od chorób przewlekłych: 120 PLN/os – dodatkowo płatne opcjonalnie.
 • Bezpieczny bagaż: 70 PLN/os – dodatkowo płatne opcjonalnie.
 • Pakiet 3 ubezpieczeń w jednym: KUP SOBIE SPOKÓJ + CHOROBY PRZEWLEKŁE + BAGAŻ w cenie specjalnej 200 PLN – dodatkowo płatne opcjonalnie.
 • Rezerwacja miejsc w autokarze: 100 PLN/os – dodatkowo płatne opcjonalnie.
 • Prowiant w drodze powrotnej: 5-10 EUR.

OBOWIĄZKOWY WAŻNY PASZPORT LUB DOWÓD OSOBISTY.

Programy fakultatywne

Rezerwacja miejsc w autokarze – dodatkowo płatne opcjonalnie. 100.00 zł.
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy – dodatkowo płatne obowiązkowo. 20.00 zł.
Ubezpieczenie: KL, NW – dodatkowo płatne obowiązkowo. 120.00 zł.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych, analitycznych i marketingowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Zamknij
Dowiedz się więcej