biuro@obozy.pl
Tel: 226367527
mobile menu

Wyjazd jest idealny dla wszystkich, którzy chcą połączyć zwiedzanie i odpoczynek.
 • zwiedzimy Rzym i Pompeje.
 • wakacje spędzimy na Sycylii ciesząc się słońcem i morzem
 • będzie też czas na zwiedzanie tego ciekawego obszaru, na którym zachowały się pozostałości wielu dawnych cywilizacji.
 • Sycylia nazywana jest Perełką Morza Śródziemnego – warto uwzględnić ją na mapie swoich podróży.

  WŁOCHY - SYCYLIA
  Wypoczynek i zwiedzanie: Rzym, Pompeje, Mirabilandia.
  WIEK UCZESTNIKӓW: 13-18 lat
  CENA OD: 2089.00 PLN

  TUTAJ JEDZIEMY:
  PODOBNE WYJAZDY:

  WARTO ZAJRZEƆ:
  COGITO NON STOP
  POMOC
  DRUKUJ STRONĘ
  POLUB NAS!
  Wyjazd jest idealny dla wszystkich, którzy chcą połączyć zwiedzanie i odpoczynek.
 • zwiedzimy Rzym i Pompeje.
 • wakacje spędzimy na Sycylii ciesząc się słońcem i morzem
 • będzie też czas na zwiedzanie tego ciekawego obszaru, na którym zachowały się pozostałości wielu dawnych cywilizacji.
 • Sycylia nazywana jest Perełką Morza Śródziemnego – warto uwzględnić ją na mapie swoich podróży.
  WŁOCHY - SYCYLIA
  Wypoczynek i zwiedzanie: Rzym, Pompeje, Mirabilandia.
  WIEK UCZESTNIKӓW: 13-18 lat
  CENA OD: 2089.00 PLN

  WŁOCHY: SYCYLIA – WULKANICZNA PRZYGODA NA WYSPIE

  Giardini Naxos to jedna z najstarszych miejscowości na Sycylii. Sama Sycylia w dawnych czasach była najważniejszym krajem świata antycznego. Obecnie perełka Morza Śródziemnego, na której góruje majestatyczna Etna – największy czynny wulkan Starego Kontynentu. Miejsce „gdzie morze zlewa się z niebem” ze wspaniałymi, piaszczystymi plażami i urozmaiconą linią brzegową, gdzie ciepła woda pozwala na kąpiele morskie od wiosny do późnej jesieni.
     WIOSKA TURYSTYCZNA VILLAGIO ALCANTARA***

  Kompleks hotelowy położony na wschodniej stronie wyspy, wśród zieleni drzew cytrusowych w Giardini Naxos, u stóp Taorminy, ok. 750 m od plaży (żwirkowa) i 2,5 km od pięknej piaszczystej plaży miejskiej. Ośrodek to zespół murowanych 2 piętrowych budynków. Zakwaterowanie w 3, 4-osobowych pokojach (możliwe łóżka piętrowe) lub w 4,5-osobowych apartamentach, wszystkie z łazienkami i klimatyzacją. Na terenie obiektu bogate zaplecze rekreacyjne: basen, kort tenisowy, boisko wielofunkcyjne, plac zabaw, restauracja, bar, sala TV. Ośrodek oferuje całodzienną animację dla dzieci i młodzieży.

  WYŻYWIENIE
  Na Sycylii – 3 posiłki dziennie: wzmocnione śniadanie (pieczywo, sery, szynka, pomidory, jajka, dżem, mleko, płatki, herbata, kawa), lunch – podawane są na zmianę: pizza, hot dog, sandwicze z wędliną i żółtym serem; obiadokolacja w formie ciepłego dwudaniowego posiłku (kuchnia włoska), do posiłków woda, a dodatkowe napoje osobno płatne. Wyżywienie na Sycylii zaczynamy lunchem w dniu przyjazdu i kończymy śniadaniem w dniu wyjazdu.

  Dodatkow podczas obozu, obiadokolacja i śniadanie w Rzymie oraz ciepły lunch w Mirabilandii. W drodze powrotnej dodatkowe posiłki piknikowe według programu.

   


  TUTAJ JEDZIEMY:
  PODOBNE WYJAZDY:

  WARTO ZAJRZEƆ:
  COGITO NON STOP
  POMOC
  POLUB NAS!

  MIRABILANDIA - GIARDINI NAXOS - TAORMINA - RZYM - POMPEJE - NEAPOL - WIEDEŃ


  1 dzień – Wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy. Przejazd nocny do MIRABILANDII.
  2 dzień Dojazd do Mirabilandii w godzinach porannych. Śniadanie we własnym zakresie. Całodzienna zabawa w Mirabilandii, w jednym z największych parków rozrywki w Europie. Wewnątrz parku 7 stref tematycznych, 44 atrakcje (karuzele, kolejki górskie itp.), restauracje i bary. Przez cały dzień odbywają się spektakle wśród zieleni i wody (3 jeziora, 7 fontann, 14 wodospadów). Znajdziemy tutaj ogromne koło Diabelskiego Młyny o wysokości ok. 100 m, gigantyczną kolejkę górską Katun, spływ korytem rzecznym imitującym Rio Bravo. Podczas pobytu lunch w formie ciepłego posiłu. Wieczorem wyjazd w dalszą podróż na Sycylię.
  3 dzień
  W trakcie podróży śniadanie w formie piknikowej. Dojazd do hotelu, zakwaterowanie. Pierwsze świadczenie – lunch w hotelu. Początek realizacji programu.
  3-8 dzieńRealizacja programu:

  – Wypoczynek, plażowanie, kąpiele w morzu,

  – Animacje prowadzone przez włoskich animatorów w hotelu i przy basenie,

  – Rozgrywki sportowe,

  – Wieczory animacyjne,

  – Wycieczka do Taorminy: zwiedzanie teatru grecko-rzymskiego dla chętnych (bilet ok. 10 EUR), spacer główną ulicą miasta od Bramy Messyńskiej do Bramy Katyńskiej, Katedra św. Mikołaja, Palazzo Corvaja, taras widokowy i Wieża Zegarowa na Placu IX Kwietnia. Możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych.
  8 dzień Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Dalsza realizacja programu – Neapol, Pompeje.

  Zwiedzanie Neapolu – urokliwego miasta z wąskimi uliczkami i starymi kamienicami słynącego z pysznej pizzy napoletana oraz Pompeje – ruiny starożytnego miasta znieszczonego w trakcie wybuchu Wezuwiusza w 79 r. n.e. Możliwość zalupienia ciepłego posiłku (płatne we własnym zakresie ok. 8-12 EUR, nieobowiązkowo). Dojazd do hotelu w okolicy Rzymu. Obiadokolacja i nocleg.
  9 dzień
  Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Rzymu. Zwiedzimy miasto z przewodnikiem: Plac i Bazylika św. Piotra w Watykanie, Zamek Anioła, Piazza Navona i Fontanna 4 Rzek, Fontanna di Trevi, Plac Wenecki i Kapitol, Forum Romanum, Koloseum. Nocny przejazd do Wiednia.

  10 dzień Dojazd do Wiednia w godzinach porannych. Śniadanie piknikowe. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: reprezentacyjna aleja Ring, pałac władców Austrii Hofburg, malownicze uliczki starego miasta, neogotycki Ratusz, dom Mozarta, Katedra św. Szczepana. Przejazd metrem do Schonbrunn- letniej rezydencji Habsburgów. Spacer po zespole pałacowym. Możliwość zakupienia ciepłego posiłku (płatne we własnym zakresie ok. 5-10 EUR, nieobowiązkowo). Wspólna kolacja w postaci piknikowej.

  11 dzień – Przejazd do Polski zgodnie z rozkładem jazdy.

   

  WYCIECZKI FAKULTATYWNE  cena nie zawiera biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, realizowane przy min. 20 chętnych:

  Etna + Katania – 30 EUR
  Należy zabrać ze sobą ciepłą odzież oraz wygodne buty. Po śniadaniu przejazd autokarem do Katanii: najważniejsze miasto wschodniego wybrzeża Sycylii. Odwiedzimy: Piazza Duomo z Katedrą św. Agaty oraz fontanną słonia, Castello Ursino twierdza obronna z XII wieku, ruiny teatru greckiego i rzymskiego amfiteatru. Zakupy na Via Etnea największej handlowej ulicy miasta oraz przejście przez miejscowy targ rybny, owocowo-warzywny i odzieżowy. Następnie przejazd autokarem na wysokość 1915 m, spacer na wysokość ok. 2100 m do punktu widokowego oraz przejście do pomniejszych kraterów o nazwie "Sylwestry" powstałych w wyniku erupcji wulkanu w 2001 roku.
  Syrakuzy – 30 EUR
  Niegdyś najpotężniejsze miasto w Europie założone przez Greków w VIII w. p.n.e. – to jedno z bardziej urokliwych miejsc na Sycylii. Odwiedzimy Teatr Grecki z V w p.n.e., oryginalne ogrody wśród skał dawnych kamieniołomów wraz z pobliską grotą, którą malarz Caravaggio nazwał Uchem Dionizosa (niespotykane efekty akustyczne). Zobaczymy też katedrę, która za barokową fasadą kryje antyczną świątynię z V w p.n.e. oraz pobliskie fontanny Ciane i Aretusy.
   

  Ważne informacje:
  wskazane jest zabranie kremów z filtrami UV, nakrycia głowy, okularów przeciwsłonecznych, maści na oparzenia słoneczne, nieprzewiewnego okrycia oraz wygodnego obuwia.
  sugerowane kieszonkowe na drobne wydatki uczestników 100 EUR.
  uczestnik jest zobowiązany do posiadania dokumentu tożsamości: paszport, dowód osobisty, dowód tymczasowy ważny min. pół roku od daty powrotu z imprezy.
  możliwość wykupienia wycieczek fakultatywnych na miejscu.

  TRANSPORT

  Szczegóły wyjazdów zgodnie z rozkładem jazdy przypisanym do turnusu podane są w każdej zawartej umowie. Brakujące godziny zbiórek i powrotów będą znane 2 dni przed wyjazdem. W wypadku zmian Organizator powiadamia klientów osobnym komunikatem mailowym za potwierdzeniem otrzymania; brak takiego komunikatu oznacza brak zmian. Zbiórka uczestników 20 min. przed odjazdem. Ze względu na obowiązujący czas pracy kierowców autokary odjeżdżają nie później niż 15 min. po godzinie zbiórki. Organizator zastrzega możliwość zmiany rozkładu jazdy, przesiadek oraz środka transportu. Na przystankach pośrednich mogą wystąpić opóźnienia z przyczyn niezależnych od organizatora. Przyjazd do ośrodka planowany jest ok godz. 18.00-19.00, niemniej realny czas przejazdu jest uzależniony od warunków drogowych, potrzeb dzieci podczas podróży oraz przepisów regulujących czas pracy i przerw kierowców. Informujemy, że nie jest możliwy zakup transportu tylko w 1 stronę, miejsce wsiadania musi być takie samo jak miejsce powrotu oraz że nie ma możliwości dosiadania się „na trasie”. Zmiana miejsca wyjazdu po zawarciu umowy (o ile Organizator dysponuje miejscami) wiąże się z koniecznością poniesienia opłaty manipulacyjnej w wysokości 40 zł.
  Wielkość bagażu uczestnika ograniczona jest do 2 sztuk bagażu o łącznej wadze nie przekraczającej 20 kg (bagaż główny i niewielka podręczna torba). Kierowca ma prawo, w przypadku braku miejsca, odmówić zabrania nadbagażu. Bagaż należy opisać imieniem i nazwiskiem.
  Wyjazd z Gdańska w godzinach popołudniowych, powrót w godzinach porannych. Uwaga! Terminy imprezy dotyczą wyjazdu z Gdańska, termin wyjazdu z poszczególnych miast uzależniony od rozkładu jazdy autokaru. Przejazd komfortowym autokarem.

  Wyjazd-
  Powrót
  Miejscowość wyjazdu/
  powrotu
  Dopłata
  16.00-
  06.15
  Częstochowa, Parking przy McDonalds, przy trasie DK1, zgodnie z kierunkiem podróży
  Połączenie antenowe (realizowane busem, samochodem osobowym lub autokarem).
  100.00 zł.
  08.00-
  13.00
  Gdańsk, Parking przy ul. Długie Ogrody (naprzeciwko Kościoła św. Barbary)
  Połączenie antenowe (realizowane busem, samochodem osobowym lub autokarem).
  180.00 zł.
  18.00-
  04.00
  Katowice, Stacja BP - McDonalds / BP przy hotelu Campanille, Al. Górnośląska / Ofiar Katynia, autostrada A4 (k. Wrocław)
  Połączenie antenowe (realizowane busem, samochodem osobowym lub autokarem).
  50.00 zł.
  12.30-
  09.30
  Kielce, Parking pod stadionem Korony, ul. Ściegiennego
  Połączenie antenowe (realizowane busem, samochodem osobowym lub autokarem).
  80.00 zł.
  16.00-
  06.00
  Kraków, Stacja Paliw Arge ul. Opolska 60 / Stacja Paliw Lukoil ul. Opolska 9
  Połączenie antenowe (realizowane busem, samochodem osobowym lub autokarem).
  50.00 zł.
  10.30-
  12.00
  Lublin, Hala MOSiR Al. Zygmuntowskie (obok Orlenu)
  Połączenie antenowe (realizowane busem, samochodem osobowym lub autokarem).
  120.00 zł.
  12.00-
  09.00
  Łódź, ul. Służbowa, parking obok DW PKP Łódź Widzew LUB Stacja Paliw Shell ul. Rokicińska 192
  Połączenie antenowe (realizowane busem, samochodem osobowym lub autokarem).
  100.00 zł.
  14.30-
  07.30
  Piotrków Tryb., ul. Sikorskiego 43, stacja Huzar przy zjeździe do miasta z trasy DK1
  Połączenie antenowe (realizowane busem, samochodem osobowym lub autokarem).
  100.00 zł.
  12.30-
  09.30
  Radom, ul. Wernera 52, stacja benzynowa Lukoil McDonalds
  Połączenie antenowe (realizowane busem, samochodem osobowym lub autokarem).
  80.00 zł.
  10.00-
  11.00
  Toruń, Dworzec PKP - właściwy peron lub stacja paliw Orlen ul. Słupska 1
  Połączenie antenowe (realizowane busem, samochodem osobowym lub autokarem).
  160.00 zł.
  09.45-
  11.00
  Warszawa, Dworzec Zachodni PKS, Al. Jerozolimskie 144
  Połączenie antenowe (realizowane busem, samochodem osobowym lub autokarem).
  100.00 zł.
  Dodatkowe informacje na temat transportu.
  KOD IMPREZYCENATERMINSTATUS
  01WSCM/19 2089.00 PLN 2019-07-01 - 2019-07-11 [ zakończona ]
  02WSCM/19 2129.00 PLN 2019-07-19 - 2019-07-29 [ w trakcie realizacji ]
  CENA ZAWIERA:
  • Zakwaterowanie – 5 noclegów w hotelu na Sycylii, 1 nocleg tranzytowy ze śniadaniem i obiadokolacją w hotelu**/*** w okolicach Rzymu.
  • Wyżywienie: na Sycylii 3 posiłki dziennie: wzmocnione śniadanie (pieczywo, sery, szynka, pomidory, jajka, dżem, mleko, płatki, herbata, kawa); lunch - podawane są na zmianę: pizza, hot dog, sandwicze z wędliną i żółtym serem; obiadokolacja w formie ciepłego dwudaniowego posiłku (kuchnia włoska), do obiadokolacji napoje dodatkowo płatne. Pierwszym posiłkiem na Sycylii jest lunch w dniu przyjazdu, ostatnim – lunch w dniu wyjazdy. Suchy prowiant na drogę powrotną. Obiadokolacja i śniadanie w Rzymie.
  • Ubezpieczenie AXA: KL (do 10000 EUR), NNW (do 2000 EUR), bagaż (do 200 EUR).
  • Opiekę opiekę wykwalifikowanej kadry, ratownika, miejscowej opieki medycznej.
  • Program pobytu wg oferty.
  • Składka do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego wynosi 10 zł.
  PROGRAMY I KOSZTY DODATKOWE (dla chętnych, o ile nie zaznaczono inaczej):
  • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy TUiR AXA (dobrowolne, zalecamy wykupienie) – 85 zł.
  • Dojazdy z miast – patrz zakładka transport.
  • Obowiązkowej opłaty za usługi przewodnickie po Wiedniu, Rzymie i Pompejach, przejazdy komunikacją miejską po Wiedniu i Pompejach, wstępu do Parku Mirabilandia, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów – 75 EUR.
  • Gwarancja niezmienności ceny bez względu na koszt paliwa i kursy walut – 80 PLN.
  • Sugerowane kieszonkowe na drobne wydatki uczestników, poza wycieczkami fakultatywnym, biletami wstępu do zwiedzanych obiektów i napojami do posiłków – 100 EUR.
  • Opłaty klimatycznej w ośrodku na Sycylii (cena może ulec zmianie w 2019 r. – aktualne informacje na stronie Włoskiej Organizacji Turystycznej) – 3,50 EUR/os.
  • Na miejscu istnieje możliwość wykupienia wycieczek fakultatywnych (min. 20 uczestników), orientacyjne ceny: Syrakuzy (30 EUR), Etna + Katania (30 EUR).
  Uczestnik jest zobowiązany do posiadania dokumentu tożsamości: paszport, dowód osobisty.


  WŁOCHY - SYCYLIA WIEK UCZESTNIKÓW: 13-18 lat
  Wypoczynek i zwiedzanie: Rzym, Pompeje, Mirabilandia. CENA OD: 2089.00 PLN

  TUTAJ JEDZIEMY:

  PODOBNE WYJAZDY:

  WARTO ZAJRZEĆ:
  POLUB NAS!
  ANKIETY

  MIRABILANDIA - GIARDINI NAXOS - TAORMINA - RZYM - POMPEJE - NEAPOL - WIEDEŃ


  1 dzień – Wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy. Przejazd nocny do MIRABILANDII.
  2 dzień Dojazd do Mirabilandii w godzinach porannych. Śniadanie we własnym zakresie. Całodzienna zabawa w Mirabilandii, w jednym z największych parków rozrywki w Europie. Wewnątrz parku 7 stref tematycznych, 44 atrakcje (karuzele, kolejki górskie itp.), restauracje i bary. Przez cały dzień odbywają się spektakle wśród zieleni i wody (3 jeziora, 7 fontann, 14 wodospadów). Znajdziemy tutaj ogromne koło Diabelskiego Młyny o wysokości ok. 100 m, gigantyczną kolejkę górską Katun, spływ korytem rzecznym imitującym Rio Bravo. Podczas pobytu lunch w formie ciepłego posiłu. Wieczorem wyjazd w dalszą podróż na Sycylię.
  3 dzień
  W trakcie podróży śniadanie w formie piknikowej. Dojazd do hotelu, zakwaterowanie. Pierwsze świadczenie – lunch w hotelu. Początek realizacji programu.
  3-8 dzieńRealizacja programu:

  – Wypoczynek, plażowanie, kąpiele w morzu,

  – Animacje prowadzone przez włoskich animatorów w hotelu i przy basenie,

  – Rozgrywki sportowe,

  – Wieczory animacyjne,

  – Wycieczka do Taorminy: zwiedzanie teatru grecko-rzymskiego dla chętnych (bilet ok. 10 EUR), spacer główną ulicą miasta od Bramy Messyńskiej do Bramy Katyńskiej, Katedra św. Mikołaja, Palazzo Corvaja, taras widokowy i Wieża Zegarowa na Placu IX Kwietnia. Możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych.
  8 dzień Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Dalsza realizacja programu – Neapol, Pompeje.

  Zwiedzanie Neapolu – urokliwego miasta z wąskimi uliczkami i starymi kamienicami słynącego z pysznej pizzy napoletana oraz Pompeje – ruiny starożytnego miasta znieszczonego w trakcie wybuchu Wezuwiusza w 79 r. n.e. Możliwość zalupienia ciepłego posiłku (płatne we własnym zakresie ok. 8-12 EUR, nieobowiązkowo). Dojazd do hotelu w okolicy Rzymu. Obiadokolacja i nocleg.
  9 dzień
  Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Rzymu. Zwiedzimy miasto z przewodnikiem: Plac i Bazylika św. Piotra w Watykanie, Zamek Anioła, Piazza Navona i Fontanna 4 Rzek, Fontanna di Trevi, Plac Wenecki i Kapitol, Forum Romanum, Koloseum. Nocny przejazd do Wiednia.

  10 dzień Dojazd do Wiednia w godzinach porannych. Śniadanie piknikowe. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: reprezentacyjna aleja Ring, pałac władców Austrii Hofburg, malownicze uliczki starego miasta, neogotycki Ratusz, dom Mozarta, Katedra św. Szczepana. Przejazd metrem do Schonbrunn- letniej rezydencji Habsburgów. Spacer po zespole pałacowym. Możliwość zakupienia ciepłego posiłku (płatne we własnym zakresie ok. 5-10 EUR, nieobowiązkowo). Wspólna kolacja w postaci piknikowej.

  11 dzień – Przejazd do Polski zgodnie z rozkładem jazdy.

   

  WYCIECZKI FAKULTATYWNE  cena nie zawiera biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, realizowane przy min. 20 chętnych:

  Etna + Katania – 30 EUR
  Należy zabrać ze sobą ciepłą odzież oraz wygodne buty. Po śniadaniu przejazd autokarem do Katanii: najważniejsze miasto wschodniego wybrzeża Sycylii. Odwiedzimy: Piazza Duomo z Katedrą św. Agaty oraz fontanną słonia, Castello Ursino twierdza obronna z XII wieku, ruiny teatru greckiego i rzymskiego amfiteatru. Zakupy na Via Etnea największej handlowej ulicy miasta oraz przejście przez miejscowy targ rybny, owocowo-warzywny i odzieżowy. Następnie przejazd autokarem na wysokość 1915 m, spacer na wysokość ok. 2100 m do punktu widokowego oraz przejście do pomniejszych kraterów o nazwie "Sylwestry" powstałych w wyniku erupcji wulkanu w 2001 roku.
  Syrakuzy – 30 EUR
  Niegdyś najpotężniejsze miasto w Europie założone przez Greków w VIII w. p.n.e. – to jedno z bardziej urokliwych miejsc na Sycylii. Odwiedzimy Teatr Grecki z V w p.n.e., oryginalne ogrody wśród skał dawnych kamieniołomów wraz z pobliską grotą, którą malarz Caravaggio nazwał Uchem Dionizosa (niespotykane efekty akustyczne). Zobaczymy też katedrę, która za barokową fasadą kryje antyczną świątynię z V w p.n.e. oraz pobliskie fontanny Ciane i Aretusy.
   

  Ważne informacje:
  wskazane jest zabranie kremów z filtrami UV, nakrycia głowy, okularów przeciwsłonecznych, maści na oparzenia słoneczne, nieprzewiewnego okrycia oraz wygodnego obuwia.
  sugerowane kieszonkowe na drobne wydatki uczestników 100 EUR.
  uczestnik jest zobowiązany do posiadania dokumentu tożsamości: paszport, dowód osobisty, dowód tymczasowy ważny min. pół roku od daty powrotu z imprezy.
  możliwość wykupienia wycieczek fakultatywnych na miejscu.

  REZERWACJA
  KOD IMPREZYCENATERMINSTATUS
  01WSCM/19 2089.00 PLN 2019-07-01 - 2019-07-11 [ zakończona ]
  02WSCM/19 2129.00 PLN 2019-07-19 - 2019-07-29 [ w trakcie realizacji ]
  CENA ZAWIERA:
  • Zakwaterowanie – 5 noclegów w hotelu na Sycylii, 1 nocleg tranzytowy ze śniadaniem i obiadokolacją w hotelu**/*** w okolicach Rzymu.
  • Wyżywienie: na Sycylii 3 posiłki dziennie: wzmocnione śniadanie (pieczywo, sery, szynka, pomidory, jajka, dżem, mleko, płatki, herbata, kawa); lunch - podawane są na zmianę: pizza, hot dog, sandwicze z wędliną i żółtym serem; obiadokolacja w formie ciepłego dwudaniowego posiłku (kuchnia włoska), do obiadokolacji napoje dodatkowo płatne. Pierwszym posiłkiem na Sycylii jest lunch w dniu przyjazdu, ostatnim – lunch w dniu wyjazdy. Suchy prowiant na drogę powrotną. Obiadokolacja i śniadanie w Rzymie.
  • Ubezpieczenie AXA: KL (do 10000 EUR), NNW (do 2000 EUR), bagaż (do 200 EUR).
  • Opiekę opiekę wykwalifikowanej kadry, ratownika, miejscowej opieki medycznej.
  • Program pobytu wg oferty.
  • Składka do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego wynosi 10 zł.
  PROGRAMY I KOSZTY DODATKOWE (dla chętnych, o ile nie zaznaczono inaczej):
  • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy TUiR AXA (dobrowolne, zalecamy wykupienie) – 85 zł.
  • Dojazdy z miast – patrz zakładka transport.
  • Obowiązkowej opłaty za usługi przewodnickie po Wiedniu, Rzymie i Pompejach, przejazdy komunikacją miejską po Wiedniu i Pompejach, wstępu do Parku Mirabilandia, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów – 75 EUR.
  • Gwarancja niezmienności ceny bez względu na koszt paliwa i kursy walut – 80 PLN.
  • Sugerowane kieszonkowe na drobne wydatki uczestników, poza wycieczkami fakultatywnym, biletami wstępu do zwiedzanych obiektów i napojami do posiłków – 100 EUR.
  • Opłaty klimatycznej w ośrodku na Sycylii (cena może ulec zmianie w 2019 r. – aktualne informacje na stronie Włoskiej Organizacji Turystycznej) – 3,50 EUR/os.
  • Na miejscu istnieje możliwość wykupienia wycieczek fakultatywnych (min. 20 uczestników), orientacyjne ceny: Syrakuzy (30 EUR), Etna + Katania (30 EUR).
  Uczestnik jest zobowiązany do posiadania dokumentu tożsamości: paszport, dowód osobisty.

  WŁOCHY: SYCYLIA – WULKANICZNA PRZYGODA NA WYSPIE

  Giardini Naxos to jedna z najstarszych miejscowości na Sycylii. Sama Sycylia w dawnych czasach była najważniejszym krajem świata antycznego. Obecnie perełka Morza Śródziemnego, na której góruje majestatyczna Etna – największy czynny wulkan Starego Kontynentu. Miejsce „gdzie morze zlewa się z niebem” ze wspaniałymi, piaszczystymi plażami i urozmaiconą linią brzegową, gdzie ciepła woda pozwala na kąpiele morskie od wiosny do późnej jesieni.
     WIOSKA TURYSTYCZNA VILLAGIO ALCANTARA***

  Kompleks hotelowy położony na wschodniej stronie wyspy, wśród zieleni drzew cytrusowych w Giardini Naxos, u stóp Taorminy, ok. 750 m od plaży (żwirkowa) i 2,5 km od pięknej piaszczystej plaży miejskiej. Ośrodek to zespół murowanych 2 piętrowych budynków. Zakwaterowanie w 3, 4-osobowych pokojach (możliwe łóżka piętrowe) lub w 4,5-osobowych apartamentach, wszystkie z łazienkami i klimatyzacją. Na terenie obiektu bogate zaplecze rekreacyjne: basen, kort tenisowy, boisko wielofunkcyjne, plac zabaw, restauracja, bar, sala TV. Ośrodek oferuje całodzienną animację dla dzieci i młodzieży.

  WYŻYWIENIE
  Na Sycylii – 3 posiłki dziennie: wzmocnione śniadanie (pieczywo, sery, szynka, pomidory, jajka, dżem, mleko, płatki, herbata, kawa), lunch – podawane są na zmianę: pizza, hot dog, sandwicze z wędliną i żółtym serem; obiadokolacja w formie ciepłego dwudaniowego posiłku (kuchnia włoska), do posiłków woda, a dodatkowe napoje osobno płatne. Wyżywienie na Sycylii zaczynamy lunchem w dniu przyjazdu i kończymy śniadaniem w dniu wyjazdu.

  Dodatkow podczas obozu, obiadokolacja i śniadanie w Rzymie oraz ciepły lunch w Mirabilandii. W drodze powrotnej dodatkowe posiłki piknikowe według programu.

   


  REZERWACJA
  KOD IMPREZYCENATERMINSTATUS
  01WSCM/19 2089.00 PLN 2019-07-01 - 2019-07-11 [ zakończona ]
  02WSCM/19 2129.00 PLN 2019-07-19 - 2019-07-29 [ w trakcie realizacji ]
  CENA ZAWIERA:
  • Zakwaterowanie – 5 noclegów w hotelu na Sycylii, 1 nocleg tranzytowy ze śniadaniem i obiadokolacją w hotelu**/*** w okolicach Rzymu.
  • Wyżywienie: na Sycylii 3 posiłki dziennie: wzmocnione śniadanie (pieczywo, sery, szynka, pomidory, jajka, dżem, mleko, płatki, herbata, kawa); lunch - podawane są na zmianę: pizza, hot dog, sandwicze z wędliną i żółtym serem; obiadokolacja w formie ciepłego dwudaniowego posiłku (kuchnia włoska), do obiadokolacji napoje dodatkowo płatne. Pierwszym posiłkiem na Sycylii jest lunch w dniu przyjazdu, ostatnim – lunch w dniu wyjazdy. Suchy prowiant na drogę powrotną. Obiadokolacja i śniadanie w Rzymie.
  • Ubezpieczenie AXA: KL (do 10000 EUR), NNW (do 2000 EUR), bagaż (do 200 EUR).
  • Opiekę opiekę wykwalifikowanej kadry, ratownika, miejscowej opieki medycznej.
  • Program pobytu wg oferty.
  • Składka do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego wynosi 10 zł.
  PROGRAMY I KOSZTY DODATKOWE (dla chętnych, o ile nie zaznaczono inaczej):
  • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy TUiR AXA (dobrowolne, zalecamy wykupienie) – 85 zł.
  • Dojazdy z miast – patrz zakładka transport.
  • Obowiązkowej opłaty za usługi przewodnickie po Wiedniu, Rzymie i Pompejach, przejazdy komunikacją miejską po Wiedniu i Pompejach, wstępu do Parku Mirabilandia, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów – 75 EUR.
  • Gwarancja niezmienności ceny bez względu na koszt paliwa i kursy walut – 80 PLN.
  • Sugerowane kieszonkowe na drobne wydatki uczestników, poza wycieczkami fakultatywnym, biletami wstępu do zwiedzanych obiektów i napojami do posiłków – 100 EUR.
  • Opłaty klimatycznej w ośrodku na Sycylii (cena może ulec zmianie w 2019 r. – aktualne informacje na stronie Włoskiej Organizacji Turystycznej) – 3,50 EUR/os.
  • Na miejscu istnieje możliwość wykupienia wycieczek fakultatywnych (min. 20 uczestników), orientacyjne ceny: Syrakuzy (30 EUR), Etna + Katania (30 EUR).
  Uczestnik jest zobowiązany do posiadania dokumentu tożsamości: paszport, dowód osobisty.

  TRANSPORT

  Szczegóły wyjazdów zgodnie z rozkładem jazdy przypisanym do turnusu podane są w każdej zawartej umowie. Brakujące godziny zbiórek i powrotów będą znane 2 dni przed wyjazdem. W wypadku zmian Organizator powiadamia klientów osobnym komunikatem mailowym za potwierdzeniem otrzymania; brak takiego komunikatu oznacza brak zmian. Zbiórka uczestników 20 min. przed odjazdem. Ze względu na obowiązujący czas pracy kierowców autokary odjeżdżają nie później niż 15 min. po godzinie zbiórki. Organizator zastrzega możliwość zmiany rozkładu jazdy, przesiadek oraz środka transportu. Na przystankach pośrednich mogą wystąpić opóźnienia z przyczyn niezależnych od organizatora. Przyjazd do ośrodka planowany jest ok godz. 18.00-19.00, niemniej realny czas przejazdu jest uzależniony od warunków drogowych, potrzeb dzieci podczas podróży oraz przepisów regulujących czas pracy i przerw kierowców. Informujemy, że nie jest możliwy zakup transportu tylko w 1 stronę, miejsce wsiadania musi być takie samo jak miejsce powrotu oraz że nie ma możliwości dosiadania się „na trasie”. Zmiana miejsca wyjazdu po zawarciu umowy (o ile Organizator dysponuje miejscami) wiąże się z koniecznością poniesienia opłaty manipulacyjnej w wysokości 40 zł.
  Wielkość bagażu uczestnika ograniczona jest do 2 sztuk bagażu o łącznej wadze nie przekraczającej 20 kg (bagaż główny i niewielka podręczna torba). Kierowca ma prawo, w przypadku braku miejsca, odmówić zabrania nadbagażu. Bagaż należy opisać imieniem i nazwiskiem.
  Wyjazd z Gdańska w godzinach popołudniowych, powrót w godzinach porannych. Uwaga! Terminy imprezy dotyczą wyjazdu z Gdańska, termin wyjazdu z poszczególnych miast uzależniony od rozkładu jazdy autokaru. Przejazd komfortowym autokarem.

  Wyjazd Miejscowość wyjazdu/powrotu Dopłata Powrót
  16.00 Częstochowa, Parking przy McDonalds, przy trasie DK1, zgodnie z kierunkiem podróży
  Połączenie antenowe (realizowane busem, samochodem osobowym lub autokarem).
  100.00 zł. 06.15
  08.00 Gdańsk, Parking przy ul. Długie Ogrody (naprzeciwko Kościoła św. Barbary)
  Połączenie antenowe (realizowane busem, samochodem osobowym lub autokarem).
  180.00 zł. 13.00
  18.00 Katowice, Stacja BP - McDonalds / BP przy hotelu Campanille, Al. Górnośląska / Ofiar Katynia, autostrada A4 (k. Wrocław)
  Połączenie antenowe (realizowane busem, samochodem osobowym lub autokarem).
  50.00 zł. 04.00
  12.30 Kielce, Parking pod stadionem Korony, ul. Ściegiennego
  Połączenie antenowe (realizowane busem, samochodem osobowym lub autokarem).
  80.00 zł. 09.30
  16.00 Kraków, Stacja Paliw Arge ul. Opolska 60 / Stacja Paliw Lukoil ul. Opolska 9
  Połączenie antenowe (realizowane busem, samochodem osobowym lub autokarem).
  50.00 zł. 06.00
  10.30 Lublin, Hala MOSiR Al. Zygmuntowskie (obok Orlenu)
  Połączenie antenowe (realizowane busem, samochodem osobowym lub autokarem).
  120.00 zł. 12.00
  12.00 Łódź, ul. Służbowa, parking obok DW PKP Łódź Widzew LUB Stacja Paliw Shell ul. Rokicińska 192
  Połączenie antenowe (realizowane busem, samochodem osobowym lub autokarem).
  100.00 zł. 09.00
  14.30 Piotrków Tryb., ul. Sikorskiego 43, stacja Huzar przy zjeździe do miasta z trasy DK1
  Połączenie antenowe (realizowane busem, samochodem osobowym lub autokarem).
  100.00 zł. 07.30
  12.30 Radom, ul. Wernera 52, stacja benzynowa Lukoil McDonalds
  Połączenie antenowe (realizowane busem, samochodem osobowym lub autokarem).
  80.00 zł. 09.30
  10.00 Toruń, Dworzec PKP - właściwy peron lub stacja paliw Orlen ul. Słupska 1
  Połączenie antenowe (realizowane busem, samochodem osobowym lub autokarem).
  160.00 zł. 11.00
  09.45 Warszawa, Dworzec Zachodni PKS, Al. Jerozolimskie 144
  Połączenie antenowe (realizowane busem, samochodem osobowym lub autokarem).
  100.00 zł. 11.00
  Dodatkowe informacje na temat transportu.
  REZERWACJA
  KOD IMPREZYCENATERMINSTATUS
  01WSCM/19 2089.00 PLN 2019-07-01 - 2019-07-11 [ zakończona ]
  02WSCM/19 2129.00 PLN 2019-07-19 - 2019-07-29 [ w trakcie realizacji ]
  CENA ZAWIERA:
  • Zakwaterowanie – 5 noclegów w hotelu na Sycylii, 1 nocleg tranzytowy ze śniadaniem i obiadokolacją w hotelu**/*** w okolicach Rzymu.
  • Wyżywienie: na Sycylii 3 posiłki dziennie: wzmocnione śniadanie (pieczywo, sery, szynka, pomidory, jajka, dżem, mleko, płatki, herbata, kawa); lunch - podawane są na zmianę: pizza, hot dog, sandwicze z wędliną i żółtym serem; obiadokolacja w formie ciepłego dwudaniowego posiłku (kuchnia włoska), do obiadokolacji napoje dodatkowo płatne. Pierwszym posiłkiem na Sycylii jest lunch w dniu przyjazdu, ostatnim – lunch w dniu wyjazdy. Suchy prowiant na drogę powrotną. Obiadokolacja i śniadanie w Rzymie.
  • Ubezpieczenie AXA: KL (do 10000 EUR), NNW (do 2000 EUR), bagaż (do 200 EUR).
  • Opiekę opiekę wykwalifikowanej kadry, ratownika, miejscowej opieki medycznej.
  • Program pobytu wg oferty.
  • Składka do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego wynosi 10 zł.
  PROGRAMY I KOSZTY DODATKOWE (dla chętnych, o ile nie zaznaczono inaczej):
  • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy TUiR AXA (dobrowolne, zalecamy wykupienie) – 85 zł.
  • Dojazdy z miast – patrz zakładka transport.
  • Obowiązkowej opłaty za usługi przewodnickie po Wiedniu, Rzymie i Pompejach, przejazdy komunikacją miejską po Wiedniu i Pompejach, wstępu do Parku Mirabilandia, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów – 75 EUR.
  • Gwarancja niezmienności ceny bez względu na koszt paliwa i kursy walut – 80 PLN.
  • Sugerowane kieszonkowe na drobne wydatki uczestników, poza wycieczkami fakultatywnym, biletami wstępu do zwiedzanych obiektów i napojami do posiłków – 100 EUR.
  • Opłaty klimatycznej w ośrodku na Sycylii (cena może ulec zmianie w 2019 r. – aktualne informacje na stronie Włoskiej Organizacji Turystycznej) – 3,50 EUR/os.
  • Na miejscu istnieje możliwość wykupienia wycieczek fakultatywnych (min. 20 uczestników), orientacyjne ceny: Syrakuzy (30 EUR), Etna + Katania (30 EUR).
  Uczestnik jest zobowiązany do posiadania dokumentu tożsamości: paszport, dowód osobisty.

  KOD IMPREZYCENATERMINSTATUS
  01WSCM/19 2089.00 PLN 2019-07-01 - 2019-07-11 [ zakończona ]
  02WSCM/19 2129.00 PLN 2019-07-19 - 2019-07-29 [ w trakcie realizacji ]
  CENA ZAWIERA:
  • Zakwaterowanie – 5 noclegów w hotelu na Sycylii, 1 nocleg tranzytowy ze śniadaniem i obiadokolacją w hotelu**/*** w okolicach Rzymu.
  • Wyżywienie: na Sycylii 3 posiłki dziennie: wzmocnione śniadanie (pieczywo, sery, szynka, pomidory, jajka, dżem, mleko, płatki, herbata, kawa); lunch - podawane są na zmianę: pizza, hot dog, sandwicze z wędliną i żółtym serem; obiadokolacja w formie ciepłego dwudaniowego posiłku (kuchnia włoska), do obiadokolacji napoje dodatkowo płatne. Pierwszym posiłkiem na Sycylii jest lunch w dniu przyjazdu, ostatnim – lunch w dniu wyjazdy. Suchy prowiant na drogę powrotną. Obiadokolacja i śniadanie w Rzymie.
  • Ubezpieczenie AXA: KL (do 10000 EUR), NNW (do 2000 EUR), bagaż (do 200 EUR).
  • Opiekę opiekę wykwalifikowanej kadry, ratownika, miejscowej opieki medycznej.
  • Program pobytu wg oferty.
  • Składka do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego wynosi 10 zł.
  PROGRAMY I KOSZTY DODATKOWE (dla chętnych, o ile nie zaznaczono inaczej):
  • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy TUiR AXA (dobrowolne, zalecamy wykupienie) – 85 zł.
  • Dojazdy z miast – patrz zakładka transport.
  • Obowiązkowej opłaty za usługi przewodnickie po Wiedniu, Rzymie i Pompejach, przejazdy komunikacją miejską po Wiedniu i Pompejach, wstępu do Parku Mirabilandia, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów – 75 EUR.
  • Gwarancja niezmienności ceny bez względu na koszt paliwa i kursy walut – 80 PLN.
  • Sugerowane kieszonkowe na drobne wydatki uczestników, poza wycieczkami fakultatywnym, biletami wstępu do zwiedzanych obiektów i napojami do posiłków – 100 EUR.
  • Opłaty klimatycznej w ośrodku na Sycylii (cena może ulec zmianie w 2019 r. – aktualne informacje na stronie Włoskiej Organizacji Turystycznej) – 3,50 EUR/os.
  • Na miejscu istnieje możliwość wykupienia wycieczek fakultatywnych (min. 20 uczestników), orientacyjne ceny: Syrakuzy (30 EUR), Etna + Katania (30 EUR).
  Uczestnik jest zobowiązany do posiadania dokumentu tożsamości: paszport, dowód osobisty.