biuro@obozy.pl
Tel: 226367527
mobile menu

To wymarzony wyjazd dla wielbicieli wakacji pełnych wrażeń! Kaszuby zapraszają!
 • Cztery wyjątkowe profile obozów!
 • Plażowanie na całego oraz nauka pierwszej pomocy!
 • Animacje, gry i zabawy! .
 • Tutaj wypoczynek nabiera zupełnie nowego wymiaru. Będzie aktywnie i wesoło!

  POJEZIERZE KASZUBSKIE - SOMINY - DREAM TEAM
  Żeglarstwo, windsurfing, paintball, survival, kajakarstwo, quady
  WIEK UCZESTNIKӓW: 7-12, 13-17 lat
  CENA OD: 1550.00 PLN

  TUTAJ JEDZIEMY:
  PODOBNE WYJAZDY:

  WARTO ZAJRZEƆ:
  COGITO NON STOP
  POMOC
  DRUKUJ STRONĘ
  POLUB NAS!
  To wymarzony wyjazd dla wielbicieli wakacji pełnych wrażeń! Kaszuby zapraszają!
 • Cztery wyjątkowe profile obozów!
 • Plażowanie na całego oraz nauka pierwszej pomocy!
 • Animacje, gry i zabawy! .
 • Tutaj wypoczynek nabiera zupełnie nowego wymiaru. Będzie aktywnie i wesoło!
  POJEZIERZE KASZUBSKIE - SOMINY - DREAM TEAM
  Żeglarstwo, windsurfing, paintball, survival, kajakarstwo, quady
  WIEK UCZESTNIKӓW: 7-12, 13-17 lat
  CENA OD: 1550.00 PLN

  SOMINY - POJEZIERZE KASZUBSKIE

  Po raz siódmy zapraszamy do zaprzyjaźnionego Ośrodka Wypoczynkowego Kaszubski Bór, który położony jest między jeziorami Somińskim i Dywańskim, wśród malowniczych lasów Pojezierza Kaszubskiego.
  Rozbudowana baza sportowa oraz doskonałe walory przyrodnicze pozwalają na uczestnictwo w wielu formach rekreacji ruchowej takich jak: żeglarstwo, windsurfing, tenis, kajakarstwo, gry terenowe, survival, paintball oraz zajęcia linowe. Niewątpliwie największą dumą „Kaszubskiego Boru" jest stadnina koni, w której można doskonalić umiejętności jeździeckie. Proponujemy ciekawy program realizowany przez wykwalifikowaną kadrę, pozwalający na wszechstronny rozwój dzieci i młodzieży. Każdy znajdzie u nas coś dla siebie, a czyste powietrze oraz aktywny wypoczynek, pozwolą na regenerację sił psychofizycznych naszych podopiecznych.  OŚRODEK WYPOCZYNKOWY "KASZUBSKI BÓR"

  Zakwaterowanie w dwupokojowych (2+3) domkach parterowych z pełnym węzłem sanitarnym. Na terenie ośrodka Kaszubski Bór znajdują się: stoły do tenisa stołowego, plac zabaw, małpi gaj, strzeżone kąpielisko oraz sklepik.

  Wszystkie zajęcia odbywają się pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorów, trenerów i wychowawców z AWF posiadającej wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą Podczas bloków zajęć korzystamy ze sprawdzonego sprzętu spełniającego wszelkie wymogi bezpieczeństwa. Na terenie ośrodka znajdują się: stoły do tenisa stołowego, plac zabaw, małpi gaj, kąpielisko strzeżone przez ratownika oraz sklepik. Istnieje możliwość udziału w zajęciach z jeździectwa organizowanych przez instruktorów ośrodka (dodatkowo płatne). Ze względu na bogaty program obozu lekcje jazdy konnej są możliwe jedynie w przerwie poobiedniej lub rano zamiast rozruchu porannego.

   


  TUTAJ JEDZIEMY:
  PODOBNE WYJAZDY:

  WARTO ZAJRZEƆ:
  COGITO NON STOP
  POMOC
  POLUB NAS!

  DREAM TEAM


  PROFILE OBOZÓW (UCZESTNICY WYBIERAJĄ JEDEN PROFIL):

  SPORTOWO - REKREACYJNY
  Windsurfing (5 zajęć po 2,5 godz.), żeglarstwo (5 zajęć po 2,5 godz.), tenis (9 zajęć po 1 godz.), park linowy (1 zajęcia po 2 godz.), gry terenowe i survival (9 zajęć po 2 godz.), paintball (1 zajęcia 4 godz.), quady, gry sportowe (10 zajęć po 2 godz.) oraz zajęcia rozrywkowe, edukacyjne i rekreacyjne zawarte w opisie poniżej.
  SPORTÓW WODNYCH
  Windsurfing (6 zajęć po 2,5 godz.), żeglarstwo (6 zajęć po 2,5 godz.), kajakarstwo (2 zajęcia po 2,5 godz.), wycieczki na rowerach wodnych (2 zajęcia po 2,5 godz.), rejs motorówką (1 zajęcia 2 godz.), quady, park linowy (1 zajęcia po 2 godz.), gry sportowe (9 zajęć po 2,5 godz.) oraz zajęcia rozrywkowe, edukacyjne i rekreacyjne zawarte w opisie poniżej.
  TANECZNY
  Codziennie dwa bloki zajęć z tańca zakończone występem scenicznym, zajęcia rekreacyjne: wycieczka na rowerach, przejażdżka wozem konnym, zajęcia z kajakarstwa, quady, wycieczka na rowerach wodnych (każde z zajęć rekreacyjnych 1 raz po 2,5 godz.), gry sportowe (9 zajęć po 2,5 godz.), park linowy (1 zajęcia po 2 godz.), zajęcia uzupełniające: karaoke, jaka to melodia? Zajęcia rozrywkowe, edukacyjne i rekreacyjne zawarte w opisie poniżej.
  PAINTBALLOWY (profil dla wieku 10-13 tylko w turnusie 03, dla wieku 13-17 w turnusach 01,04, 05 w turnusie 02 brak profilu)
  Codziennie 2,5 godziny zajęć paintballowych oraz park linowy (1 zajęcia 2,5 godz.), survival i gry terenowe (9  zajęć po 2 godz.), quady, gry sportowe (9 zajęć po 2,5 godz.), zajęcia z samoobrony (5 zajęć po 2 godz.) oraz zajęcia rozrywkowe, edukacyjne i rekreacyjne zawarte w opisie poniżej. Do dyspozycji uczestników będzie 1500 kulek. Istnieje możliwość dokupienia kulek (100szt -25zł).
  MOJA PIERWSZA KOLONIA (profil dla wieku 7-8 tylko w turnusie 03)
  Codzienne zajęcia z gier i zabaw ruchowych na lądzie i w wodzie dostosowane do możliwości motorycznych uczestników: podstawy tenisa, gry terenowe z elementami survivalu, gry sportowe, paintball- strzelanie do celu,  pływanie z nurkowaniem, zabawy na deskach windsurfingowych, żeglarstwo na jachtach z instruktorem, wycieczki na rowerach wodnych, rejs motorówką, przejażdżka na quadach z instruktorem oraz zajęcia rozrywkowe, edukacyjne i rekreacyjne zawarte w opisie poniżej.

  Rekreacyjne formy aktywności przeplatane ekstremalnymi zadaniami będą integrować i relaksować grupę. Każdego dnia młodzież będzie odkrywała coś nowego, znajdzie czas na współzawodnictwo i relaks, będzie się zajmowała różnymi formami aktywności sportowej i artystycznej. Turnus 04 (obóz młodzieżowy) jedną noc spędzi na biwaku pod namiotami, dlatego w ekwipunku obozowym powinna znaleźć się karimata i śpiwór. Będziemy piec kiełbaski, śpiewać przy ognisku i świetnie się bawić!

  OPIS ZAJĘĆ NA POSZCZEGÓLNYCH PROFILACH:

  Żeglarstwo (profile: sportowo - rekreacyjny, sportów wodnych)
  Budowa jachtu, róża wiatrów, nauka ostrzenia, odpadania, taklowanie, trymowanie; trochę teorii i wypływamy z portu! Każdy z Was posteruje w półwietrze, bagsztagu, bajdewindzie i w kursie fordewind. Zwrot z wiatrem, na wiatr to wszystko pestka. Jezioro Dywańskie i Somińskie to raj zarówno dla początkujących żeglarzy jachtowych i wytrawnych wilków morskich. Podszkolicie kunszt żeglarski na jachtach Omega i Optymist pod okiem wytrawnych i znających specyfikę akwenów instruktorów. Nie zabraknie również abordaży i wypraw na Wyspę Piratów. Nie groźny nam żaden szkwał i przechył!

  Windsurfing (profile: sportowo - rekreacyjny, sportów wodnych)
  Skoro żeglarstwo jachtowe to i windsurfing! Mnóstwo zabaw na deskach, ćwiczenia równowagi, tratwy i wyścigi. Kto z Was nie spadnie z deski…? Następnie deska i żagiel - bajdewind, półwiatr i bagsztag, a na koniec powrót do portu fordewindem. Każdy, kto był już na naszych obozach wie, jak prosty jest zwrot na wiatr i z wiatrem!

  Kajakarstwo (profile: sportów wodnych, taneczny)
  Nauka manewrowania kajakiem, zwroty, wycieczka wzdłuż brzegów jeziora Dywańskiego i Somińskiego. Jak zrobić tratwę z kajaków? W jaki sposób wejść na wywrócony kajak? Na te pytania i nie tylko odpowiemy oraz zademonstrujemy w praktyce.

  Rejs motorówką (profile: sporów wodnych)
  To odmiana dla żeglarzy jachtowych przy wieczornej flaucie. Poczujecie wiatr we włosach, lecz tym razem przy warkocie silnika motorówki. Przy zachodzie słońca opłyniemy Wyspę Kormoranów, zahaczymy o sklep w Sominach i na pełnej prędkości wrócimy do Kaszubskiego Boru.

  Tenis (profile: sportowo - rekreacyjny)
  Forehand, backhand, serwis- to pojęcia każdemu dobrze znane w teorii. Na obozie poznacie je w praktyce, a instruktor dorzuci jeszcze kilka pojęć- cross, lift, lob, półwolej, slajs, topspin, wolej, mooon ball, passing shot - a może już je znacie?

  Quady (wszystkie profile)
  1 zajęcia po 2 godz w grupie, ok. 20 min. jazdy, dzieci do 13 roku życia jeżdżą z instruktorem,

  Gry sportowe i rekreacyjne (profile: sportowo - rekreacyjny, sportów wodnych, taneczny, paintballowy)
  Siatkówka, piłka nożna, koszykówka, ringo, kwadrant, golf, badminton - to wszystko jest wam doskonale znane. Tu macie możliwość zademonstrowania swoich umiejętności w rywalizacji ze swoimi rówieśnikami, ale nie zapomnimy o meczach „kadra kontra reszta  świata”, czyli pojedynków doświadczenia z energią i wigorem.

  Gry terenowe (profile: sportowo - rekreacyjny, sportów wodnych, paintballowy)
  Biegi na orientację, podchody, przekradanka, flagi, czyli elementy team buildingu, orienteeringu. Współdziałanie w grupie, orientacja w terenie, kreatywne pomysły i szybkość działania pozwala na powodzenie akcji i zwycięstwo w grze. Słuchajcie uważnie instruktorów, gdyż nabytą wiedzę i umiejętności terenowe i survivalowe wykorzystacie w kilkuetapowej terenowej grze strategicznej Osada.

  Survival (profile: sportowo - rekreacyjny, sportów wodnych, paintballowy)
  Nauka posługiwania się kompasem, busolą, rozpalanie ogniska, sposoby na przetrwanie w trudnych warunkach pogodowych, a także pokonywanie przeszkód terenowych. Do tego rozpoznawanie roślin i tropów zwierząt, samodzielne przygotowywanie posiłków na biwakach - to właśnie sztuka przetrwania, którą wam przybliżymy.

  Paintball (profile: sportowo - rekreacyjny, paintballowy)
  "Behind the enemy lines". Strategiczne zabawy strzeleckie z użyciem broni na żelowe kulki z kolorową farbą; zajęcia z odmiennymi scenariuszami realizowane będą przez zespoły w różnych warunkach terenowych. Nie opuścimy terenu działań bojowych, póki nie rozegramy następujących scenariuszy: deadmatch, deadmatch drużynowy, obrona Częstochowy, VIP, capture the flag, blackjack,  polowanie na Czerwony Październik, zwiad, akcja ratunkowa, ochrona prezydenta, terminator, podchody do snajpera. Każda drużyna stworzy kamuflaż, zbuduje swoją bazę i linię obrony, opracuje taktykę ataku i do boju!

  Zajęcia linowe (profile: sportowo - rekreacyjne, sportów wodnych, paintballowy, taneczny)
  Specjalnie dla Was zbudujemy Park Adrenaliny. Zjazd na tyrolce, swobodny lot i wahadło między drzewami podnosi ciśnienie! Przejście przez rzekę po cienkiej linie to nie lada wyzwanie, a wspinaczka po pajęczej sieci to misja dla prawdziwych twardzieli. Nie ma się czego bać, instruktorzy pomogą Ci pokonać strach i w bezpieczny sposób wypełnisz wszystkie wyzwania!

  Taniec (profile: taneczny)
  W ostatnich latach taniec stał się bardzo atrakcyjną i popularną formą rekreacji ruchowej. Taniec z gwiazdami, You Can Dance, czy Mam Talent, Must Be The Music - każdy z nas podziwia umiejętności taneczne znanych osobowości. Chcesz im dorównać? Dołącz do grona tancerzy, instruktorów oraz choreografów - z nimi poznasz układy obecne w videoklipach oraz będące w repertuarze najlepszych grup tanecznych. Każdy z Was znajdzie coś dla siebie, a czyste powietrze oraz aktywny wypoczynek pozwoli na regenerację sił psychofizycznych.

  Samoobrona (profile: paintballowy)
  Warto poznać kilka sposobów odparcia niespodziewanych ataków w walce wręcz. Po dobrej rozgrzewce zajęcia na matach umożliwią wam poznanie sposobów na obronę przed silniejszym i liczniejszym przeciwnikiem wykorzystując elementy Aikido, Karate, czy Krav Magi.

  Wycieczka rowerowa (profile: taneczny)
  To nowa atrakcja, która umożliwi nam dotarcie do schowanych w lesie, krystalicznie czystych oczek wodnych i jezior lobeliowych. Odkrywamy nowe miejsca nieznane turystyce masowej.

  Wycieczka na rowerach wodnych (profile: sportów wodnych, taneczny)
  Pełen relaks, kąpiele słoneczne i integracja z rówieśnikami przebiegają idealnie. Rekreacja polecana w przerwie między zajęciami typowo sportowymi.

  Przejażdżka wozem konnym (profile: taneczny)
  Dobrze, że przy ośrodku jest stadnina koni i z jej atrakcji będziemy korzystać. Z woźnicą- przewodnikiem miejscowym zwiedzimy piękne okolice Somin i poznacie walory turystyczne Kaszub.

  ZAJĘCIA EDUKACYJNE I REKREACYJNE  DLA WSZYSTKICH PROFILII

  Szantomania: impreza dla licznego grona fanów muzyki żeglarskiej i nie tylko. Zajmiemy miejsca przy ognisku nad jeziorem gdzie posłuchamy największych przebojów szantowych.
  Qulturka: to czas burzy mózgów przy grach planszowych i innych rozgrywkach towarzyskich
  Disco-teka: mega zabawa przy dźwiękach muzyki, którą sami wybierzecie.
  Ognisko z pieczeniem kiełbasek – przy blasku księżyca i iskrach z ogniska stworzymy fantastyczną atmosferę wspólnej zabawy.
  Kaszuby, czyli cud natury. Konkurs na najfajniejsze zdjęcie turnusu. Fotografujcie wszystko, byleby było ciekawie, niepowtarzalnie i dynamicznie.
  Filmoteka młodego człowieka. Wspólnie wybierzemy repertuar filmowy od filmów przygodowych przez obyczajowe po komedie.
  Plażowanie: zasłużony czas na odpoczynek między zajęciami. Skoki do wody na strzeżonym kąpielisku, ślizgi na zjeżdżalni, plażing nad skąpanym w słońcu jeziorze Dywańskim, a może siatkówka plażowa lub kometka - wybór należy do Ciebie!
  Pierwsza pomoc: brzmi bardzo poważnie, bo to poważny temat. Chcemy Wam uświadomić, że pierwsze trzy minuty decydują o ludzkim życiu i chcemy, byście to życie potrafili ratować.
  Podstawy ratownictwa: nauczycie się skoków ratunkowych, holowania oraz posługiwania się rzutką ratowniczą. Bez teorii nie ma praktyki, czyli zajęcia z podstaw meteorologii i ratownictwa. Wszystko po to, aby bezpiecznie pływać i miło wypoczywać.
  Pożegnanie z Kaszubami: Wszystko, co dobre, szybko się kończy. Podsumowanie wspólnie spędzonych dni. Trochę łez i ale i dużo śmiechu. Wymiana kontaktów mailowych i telefonicznych. Początek wspaniałych przyjaźni, czasami trwających wiele lat. Rozdanie nagród i dyplomów. No i do zobaczenia za rok!

  TRANSPORT

  Wyjazdy według rozkładu przypisanego do turnusu. Brakujące godziny zbiórek i powrotów będą znane 2 dni przed wyjazdem. Zbiórka uczestników 20 min. przed odjazdem. Organizator zastrzega możliwość zmiany rozkładu jazdy, przesiadek oraz środka transportu w wypadku małej liczby uczestników z danego miasta. Transport jest organizowany przy minimum 6 uczestnikach. Na przystankach pośrednich mogą wystąpić opóźnienia z przyczyn niezależnych od organizatora. Prosimy o sprawdzenie miejsca i aktualnej godziny zbiórki na 2 dni przed wyjazdem na www.obozy.pl. Wielkość bagażu uczestnika ograniczona jest do 2 sztuk bagażu o łącznej wadze nie przekraczającej 20 kg (bagaż główny i niewielka podręczna torba). Kierowca ma prawo, w przypadku braku miejsca, odmówić zabrania nadbagażu. Bagaż należy opisać imieniem i nazwiskiem.

  Wyjazd-
  Powrót
  Miejscowość wyjazdu/
  powrotu
  Dopłata
  -
  dojazd własny, 0.00 zł.
  -
  Toruń, Stacja Paliw Łysomice skrzyż. na Lubicz 0.00 zł.
  07.00-
  Warszawa, Torwar
  Uwaga: zbiórka w Warszawie o godzinie 6:30.
  0.00 zł.
  Dodatkowe informacje na temat transportu.
  KOD IMPREZYCENATERMINSTATUS
  01SDMW/15 1900.00 PLN 2015-06-29 - 2015-07-11 [ zakończona ]
  Dopłata do profilu paintballowego + 50 PLN.
  02SDMW/15 1800.00 PLN 2015-07-11 - 2015-07-22 [ zakończona ]
  W tym turnusie profil paintballowy nie odbywa się.
  03SDMW/15 1650.00 PLN 2015-07-22 - 2015-08-01 [ zakończona ]
  Dopłata do profilu paintballowego + 50 PLN.
  04SDMW/15 1800.00 PLN 2015-08-01 - 2015-08-12 [ zakończona ]
  TURNUS WYŁĄCZNIE DLA MŁODZIEŻY, RÓWNIEŻ 18+. Dopłata do profilu paintballowego + 50 PLN.
  05SDMW/15 1550.00 PLN 2015-08-12 - 2015-08-22 [ zakończona ]
  Dopłata do profilu paintballowego + 50 PLN.
  CENA ZAWIERA:
  • Zakwaterowanie i całodzienne wyżywienie. Pierwszy posiłek - obiad w dniu przyjazdu, ostatni posiłek - obiad w dniu wyjazdu. Śniadania i kolacje w formie szwedzkiego stołu.
  • Transport autokarem z Warszawy.
  • Zajęcia programowe (w zależności od profilu).
  • Całodobową opiekę wychowawców, instruktorów, opiekę ratownika na kąpielisku, opiekę medyczną.
  • Ubezpieczenie NNW 5000zł w SIGNAL IDUNA.
  PROGRAMY I KOSZTY DODATKOWE (dla chętnych, o ile nie zaznaczono inaczej):
  • Profil paintballowy (dopłata 50 PLN - prosimy zaznaczyć przy rezerwacji).
  • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy TUiR AXA (dobrowolne, zalecamy wykupienie) - koszt 59 zł.
  • Dodatkowe ubezpieczenia patrz w tabeli dopłat podczas rezerwacji.
  • Dodatkowe kulki paintballowe (100 kulek) - 25 zł.
  • Zajęcia jeździeckie: oprowadzanie 12,00 zł/ 10 min, lonża 20,00 zł/ 20 min, korytarz 20,00 zł/ 20 min. lub 45,00 zł/ 1 godz, maneż mały 30,00 zł/ 30 min, maneż duży 45,00 zł/ 1 godz, teren 45,00 zł/ 1 godz.


  POJEZIERZE KASZUBSKIE - SOMINY - DREAM TEAM WIEK UCZESTNIKÓW: 7-12, 13-17 lat
  Żeglarstwo, windsurfing, paintball, survival, kajakarstwo, quady CENA OD: 1550.00 PLN

  TUTAJ JEDZIEMY:

  PODOBNE WYJAZDY:

  WARTO ZAJRZEĆ:
  POLUB NAS!
  ANKIETY

  DREAM TEAM


  PROFILE OBOZÓW (UCZESTNICY WYBIERAJĄ JEDEN PROFIL):

  SPORTOWO - REKREACYJNY
  Windsurfing (5 zajęć po 2,5 godz.), żeglarstwo (5 zajęć po 2,5 godz.), tenis (9 zajęć po 1 godz.), park linowy (1 zajęcia po 2 godz.), gry terenowe i survival (9 zajęć po 2 godz.), paintball (1 zajęcia 4 godz.), quady, gry sportowe (10 zajęć po 2 godz.) oraz zajęcia rozrywkowe, edukacyjne i rekreacyjne zawarte w opisie poniżej.
  SPORTÓW WODNYCH
  Windsurfing (6 zajęć po 2,5 godz.), żeglarstwo (6 zajęć po 2,5 godz.), kajakarstwo (2 zajęcia po 2,5 godz.), wycieczki na rowerach wodnych (2 zajęcia po 2,5 godz.), rejs motorówką (1 zajęcia 2 godz.), quady, park linowy (1 zajęcia po 2 godz.), gry sportowe (9 zajęć po 2,5 godz.) oraz zajęcia rozrywkowe, edukacyjne i rekreacyjne zawarte w opisie poniżej.
  TANECZNY
  Codziennie dwa bloki zajęć z tańca zakończone występem scenicznym, zajęcia rekreacyjne: wycieczka na rowerach, przejażdżka wozem konnym, zajęcia z kajakarstwa, quady, wycieczka na rowerach wodnych (każde z zajęć rekreacyjnych 1 raz po 2,5 godz.), gry sportowe (9 zajęć po 2,5 godz.), park linowy (1 zajęcia po 2 godz.), zajęcia uzupełniające: karaoke, jaka to melodia? Zajęcia rozrywkowe, edukacyjne i rekreacyjne zawarte w opisie poniżej.
  PAINTBALLOWY (profil dla wieku 10-13 tylko w turnusie 03, dla wieku 13-17 w turnusach 01,04, 05 w turnusie 02 brak profilu)
  Codziennie 2,5 godziny zajęć paintballowych oraz park linowy (1 zajęcia 2,5 godz.), survival i gry terenowe (9  zajęć po 2 godz.), quady, gry sportowe (9 zajęć po 2,5 godz.), zajęcia z samoobrony (5 zajęć po 2 godz.) oraz zajęcia rozrywkowe, edukacyjne i rekreacyjne zawarte w opisie poniżej. Do dyspozycji uczestników będzie 1500 kulek. Istnieje możliwość dokupienia kulek (100szt -25zł).
  MOJA PIERWSZA KOLONIA (profil dla wieku 7-8 tylko w turnusie 03)
  Codzienne zajęcia z gier i zabaw ruchowych na lądzie i w wodzie dostosowane do możliwości motorycznych uczestników: podstawy tenisa, gry terenowe z elementami survivalu, gry sportowe, paintball- strzelanie do celu,  pływanie z nurkowaniem, zabawy na deskach windsurfingowych, żeglarstwo na jachtach z instruktorem, wycieczki na rowerach wodnych, rejs motorówką, przejażdżka na quadach z instruktorem oraz zajęcia rozrywkowe, edukacyjne i rekreacyjne zawarte w opisie poniżej.

  Rekreacyjne formy aktywności przeplatane ekstremalnymi zadaniami będą integrować i relaksować grupę. Każdego dnia młodzież będzie odkrywała coś nowego, znajdzie czas na współzawodnictwo i relaks, będzie się zajmowała różnymi formami aktywności sportowej i artystycznej. Turnus 04 (obóz młodzieżowy) jedną noc spędzi na biwaku pod namiotami, dlatego w ekwipunku obozowym powinna znaleźć się karimata i śpiwór. Będziemy piec kiełbaski, śpiewać przy ognisku i świetnie się bawić!

  OPIS ZAJĘĆ NA POSZCZEGÓLNYCH PROFILACH:

  Żeglarstwo (profile: sportowo - rekreacyjny, sportów wodnych)
  Budowa jachtu, róża wiatrów, nauka ostrzenia, odpadania, taklowanie, trymowanie; trochę teorii i wypływamy z portu! Każdy z Was posteruje w półwietrze, bagsztagu, bajdewindzie i w kursie fordewind. Zwrot z wiatrem, na wiatr to wszystko pestka. Jezioro Dywańskie i Somińskie to raj zarówno dla początkujących żeglarzy jachtowych i wytrawnych wilków morskich. Podszkolicie kunszt żeglarski na jachtach Omega i Optymist pod okiem wytrawnych i znających specyfikę akwenów instruktorów. Nie zabraknie również abordaży i wypraw na Wyspę Piratów. Nie groźny nam żaden szkwał i przechył!

  Windsurfing (profile: sportowo - rekreacyjny, sportów wodnych)
  Skoro żeglarstwo jachtowe to i windsurfing! Mnóstwo zabaw na deskach, ćwiczenia równowagi, tratwy i wyścigi. Kto z Was nie spadnie z deski…? Następnie deska i żagiel - bajdewind, półwiatr i bagsztag, a na koniec powrót do portu fordewindem. Każdy, kto był już na naszych obozach wie, jak prosty jest zwrot na wiatr i z wiatrem!

  Kajakarstwo (profile: sportów wodnych, taneczny)
  Nauka manewrowania kajakiem, zwroty, wycieczka wzdłuż brzegów jeziora Dywańskiego i Somińskiego. Jak zrobić tratwę z kajaków? W jaki sposób wejść na wywrócony kajak? Na te pytania i nie tylko odpowiemy oraz zademonstrujemy w praktyce.

  Rejs motorówką (profile: sporów wodnych)
  To odmiana dla żeglarzy jachtowych przy wieczornej flaucie. Poczujecie wiatr we włosach, lecz tym razem przy warkocie silnika motorówki. Przy zachodzie słońca opłyniemy Wyspę Kormoranów, zahaczymy o sklep w Sominach i na pełnej prędkości wrócimy do Kaszubskiego Boru.

  Tenis (profile: sportowo - rekreacyjny)
  Forehand, backhand, serwis- to pojęcia każdemu dobrze znane w teorii. Na obozie poznacie je w praktyce, a instruktor dorzuci jeszcze kilka pojęć- cross, lift, lob, półwolej, slajs, topspin, wolej, mooon ball, passing shot - a może już je znacie?

  Quady (wszystkie profile)
  1 zajęcia po 2 godz w grupie, ok. 20 min. jazdy, dzieci do 13 roku życia jeżdżą z instruktorem,

  Gry sportowe i rekreacyjne (profile: sportowo - rekreacyjny, sportów wodnych, taneczny, paintballowy)
  Siatkówka, piłka nożna, koszykówka, ringo, kwadrant, golf, badminton - to wszystko jest wam doskonale znane. Tu macie możliwość zademonstrowania swoich umiejętności w rywalizacji ze swoimi rówieśnikami, ale nie zapomnimy o meczach „kadra kontra reszta  świata”, czyli pojedynków doświadczenia z energią i wigorem.

  Gry terenowe (profile: sportowo - rekreacyjny, sportów wodnych, paintballowy)
  Biegi na orientację, podchody, przekradanka, flagi, czyli elementy team buildingu, orienteeringu. Współdziałanie w grupie, orientacja w terenie, kreatywne pomysły i szybkość działania pozwala na powodzenie akcji i zwycięstwo w grze. Słuchajcie uważnie instruktorów, gdyż nabytą wiedzę i umiejętności terenowe i survivalowe wykorzystacie w kilkuetapowej terenowej grze strategicznej Osada.

  Survival (profile: sportowo - rekreacyjny, sportów wodnych, paintballowy)
  Nauka posługiwania się kompasem, busolą, rozpalanie ogniska, sposoby na przetrwanie w trudnych warunkach pogodowych, a także pokonywanie przeszkód terenowych. Do tego rozpoznawanie roślin i tropów zwierząt, samodzielne przygotowywanie posiłków na biwakach - to właśnie sztuka przetrwania, którą wam przybliżymy.

  Paintball (profile: sportowo - rekreacyjny, paintballowy)
  "Behind the enemy lines". Strategiczne zabawy strzeleckie z użyciem broni na żelowe kulki z kolorową farbą; zajęcia z odmiennymi scenariuszami realizowane będą przez zespoły w różnych warunkach terenowych. Nie opuścimy terenu działań bojowych, póki nie rozegramy następujących scenariuszy: deadmatch, deadmatch drużynowy, obrona Częstochowy, VIP, capture the flag, blackjack,  polowanie na Czerwony Październik, zwiad, akcja ratunkowa, ochrona prezydenta, terminator, podchody do snajpera. Każda drużyna stworzy kamuflaż, zbuduje swoją bazę i linię obrony, opracuje taktykę ataku i do boju!

  Zajęcia linowe (profile: sportowo - rekreacyjne, sportów wodnych, paintballowy, taneczny)
  Specjalnie dla Was zbudujemy Park Adrenaliny. Zjazd na tyrolce, swobodny lot i wahadło między drzewami podnosi ciśnienie! Przejście przez rzekę po cienkiej linie to nie lada wyzwanie, a wspinaczka po pajęczej sieci to misja dla prawdziwych twardzieli. Nie ma się czego bać, instruktorzy pomogą Ci pokonać strach i w bezpieczny sposób wypełnisz wszystkie wyzwania!

  Taniec (profile: taneczny)
  W ostatnich latach taniec stał się bardzo atrakcyjną i popularną formą rekreacji ruchowej. Taniec z gwiazdami, You Can Dance, czy Mam Talent, Must Be The Music - każdy z nas podziwia umiejętności taneczne znanych osobowości. Chcesz im dorównać? Dołącz do grona tancerzy, instruktorów oraz choreografów - z nimi poznasz układy obecne w videoklipach oraz będące w repertuarze najlepszych grup tanecznych. Każdy z Was znajdzie coś dla siebie, a czyste powietrze oraz aktywny wypoczynek pozwoli na regenerację sił psychofizycznych.

  Samoobrona (profile: paintballowy)
  Warto poznać kilka sposobów odparcia niespodziewanych ataków w walce wręcz. Po dobrej rozgrzewce zajęcia na matach umożliwią wam poznanie sposobów na obronę przed silniejszym i liczniejszym przeciwnikiem wykorzystując elementy Aikido, Karate, czy Krav Magi.

  Wycieczka rowerowa (profile: taneczny)
  To nowa atrakcja, która umożliwi nam dotarcie do schowanych w lesie, krystalicznie czystych oczek wodnych i jezior lobeliowych. Odkrywamy nowe miejsca nieznane turystyce masowej.

  Wycieczka na rowerach wodnych (profile: sportów wodnych, taneczny)
  Pełen relaks, kąpiele słoneczne i integracja z rówieśnikami przebiegają idealnie. Rekreacja polecana w przerwie między zajęciami typowo sportowymi.

  Przejażdżka wozem konnym (profile: taneczny)
  Dobrze, że przy ośrodku jest stadnina koni i z jej atrakcji będziemy korzystać. Z woźnicą- przewodnikiem miejscowym zwiedzimy piękne okolice Somin i poznacie walory turystyczne Kaszub.

  ZAJĘCIA EDUKACYJNE I REKREACYJNE  DLA WSZYSTKICH PROFILII

  Szantomania: impreza dla licznego grona fanów muzyki żeglarskiej i nie tylko. Zajmiemy miejsca przy ognisku nad jeziorem gdzie posłuchamy największych przebojów szantowych.
  Qulturka: to czas burzy mózgów przy grach planszowych i innych rozgrywkach towarzyskich
  Disco-teka: mega zabawa przy dźwiękach muzyki, którą sami wybierzecie.
  Ognisko z pieczeniem kiełbasek – przy blasku księżyca i iskrach z ogniska stworzymy fantastyczną atmosferę wspólnej zabawy.
  Kaszuby, czyli cud natury. Konkurs na najfajniejsze zdjęcie turnusu. Fotografujcie wszystko, byleby było ciekawie, niepowtarzalnie i dynamicznie.
  Filmoteka młodego człowieka. Wspólnie wybierzemy repertuar filmowy od filmów przygodowych przez obyczajowe po komedie.
  Plażowanie: zasłużony czas na odpoczynek między zajęciami. Skoki do wody na strzeżonym kąpielisku, ślizgi na zjeżdżalni, plażing nad skąpanym w słońcu jeziorze Dywańskim, a może siatkówka plażowa lub kometka - wybór należy do Ciebie!
  Pierwsza pomoc: brzmi bardzo poważnie, bo to poważny temat. Chcemy Wam uświadomić, że pierwsze trzy minuty decydują o ludzkim życiu i chcemy, byście to życie potrafili ratować.
  Podstawy ratownictwa: nauczycie się skoków ratunkowych, holowania oraz posługiwania się rzutką ratowniczą. Bez teorii nie ma praktyki, czyli zajęcia z podstaw meteorologii i ratownictwa. Wszystko po to, aby bezpiecznie pływać i miło wypoczywać.
  Pożegnanie z Kaszubami: Wszystko, co dobre, szybko się kończy. Podsumowanie wspólnie spędzonych dni. Trochę łez i ale i dużo śmiechu. Wymiana kontaktów mailowych i telefonicznych. Początek wspaniałych przyjaźni, czasami trwających wiele lat. Rozdanie nagród i dyplomów. No i do zobaczenia za rok!

  REZERWACJA
  KOD IMPREZYCENATERMINSTATUS
  01SDMW/15 1900.00 PLN 2015-06-29 - 2015-07-11 [ zakończona ]
  Dopłata do profilu paintballowego + 50 PLN.
  02SDMW/15 1800.00 PLN 2015-07-11 - 2015-07-22 [ zakończona ]
  W tym turnusie profil paintballowy nie odbywa się.
  03SDMW/15 1650.00 PLN 2015-07-22 - 2015-08-01 [ zakończona ]
  Dopłata do profilu paintballowego + 50 PLN.
  04SDMW/15 1800.00 PLN 2015-08-01 - 2015-08-12 [ zakończona ]
  TURNUS WYŁĄCZNIE DLA MŁODZIEŻY, RÓWNIEŻ 18+. Dopłata do profilu paintballowego + 50 PLN.
  05SDMW/15 1550.00 PLN 2015-08-12 - 2015-08-22 [ zakończona ]
  Dopłata do profilu paintballowego + 50 PLN.
  CENA ZAWIERA:
  • Zakwaterowanie i całodzienne wyżywienie. Pierwszy posiłek - obiad w dniu przyjazdu, ostatni posiłek - obiad w dniu wyjazdu. Śniadania i kolacje w formie szwedzkiego stołu.
  • Transport autokarem z Warszawy.
  • Zajęcia programowe (w zależności od profilu).
  • Całodobową opiekę wychowawców, instruktorów, opiekę ratownika na kąpielisku, opiekę medyczną.
  • Ubezpieczenie NNW 5000zł w SIGNAL IDUNA.
  PROGRAMY I KOSZTY DODATKOWE (dla chętnych, o ile nie zaznaczono inaczej):
  • Profil paintballowy (dopłata 50 PLN - prosimy zaznaczyć przy rezerwacji).
  • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy TUiR AXA (dobrowolne, zalecamy wykupienie) - koszt 59 zł.
  • Dodatkowe ubezpieczenia patrz w tabeli dopłat podczas rezerwacji.
  • Dodatkowe kulki paintballowe (100 kulek) - 25 zł.
  • Zajęcia jeździeckie: oprowadzanie 12,00 zł/ 10 min, lonża 20,00 zł/ 20 min, korytarz 20,00 zł/ 20 min. lub 45,00 zł/ 1 godz, maneż mały 30,00 zł/ 30 min, maneż duży 45,00 zł/ 1 godz, teren 45,00 zł/ 1 godz.

  SOMINY - POJEZIERZE KASZUBSKIE

  Po raz siódmy zapraszamy do zaprzyjaźnionego Ośrodka Wypoczynkowego Kaszubski Bór, który położony jest między jeziorami Somińskim i Dywańskim, wśród malowniczych lasów Pojezierza Kaszubskiego.
  Rozbudowana baza sportowa oraz doskonałe walory przyrodnicze pozwalają na uczestnictwo w wielu formach rekreacji ruchowej takich jak: żeglarstwo, windsurfing, tenis, kajakarstwo, gry terenowe, survival, paintball oraz zajęcia linowe. Niewątpliwie największą dumą „Kaszubskiego Boru" jest stadnina koni, w której można doskonalić umiejętności jeździeckie. Proponujemy ciekawy program realizowany przez wykwalifikowaną kadrę, pozwalający na wszechstronny rozwój dzieci i młodzieży. Każdy znajdzie u nas coś dla siebie, a czyste powietrze oraz aktywny wypoczynek, pozwolą na regenerację sił psychofizycznych naszych podopiecznych.  OŚRODEK WYPOCZYNKOWY "KASZUBSKI BÓR"

  Zakwaterowanie w dwupokojowych (2+3) domkach parterowych z pełnym węzłem sanitarnym. Na terenie ośrodka Kaszubski Bór znajdują się: stoły do tenisa stołowego, plac zabaw, małpi gaj, strzeżone kąpielisko oraz sklepik.

  Wszystkie zajęcia odbywają się pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorów, trenerów i wychowawców z AWF posiadającej wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą Podczas bloków zajęć korzystamy ze sprawdzonego sprzętu spełniającego wszelkie wymogi bezpieczeństwa. Na terenie ośrodka znajdują się: stoły do tenisa stołowego, plac zabaw, małpi gaj, kąpielisko strzeżone przez ratownika oraz sklepik. Istnieje możliwość udziału w zajęciach z jeździectwa organizowanych przez instruktorów ośrodka (dodatkowo płatne). Ze względu na bogaty program obozu lekcje jazdy konnej są możliwe jedynie w przerwie poobiedniej lub rano zamiast rozruchu porannego.

   


  REZERWACJA
  KOD IMPREZYCENATERMINSTATUS
  01SDMW/15 1900.00 PLN 2015-06-29 - 2015-07-11 [ zakończona ]
  Dopłata do profilu paintballowego + 50 PLN.
  02SDMW/15 1800.00 PLN 2015-07-11 - 2015-07-22 [ zakończona ]
  W tym turnusie profil paintballowy nie odbywa się.
  03SDMW/15 1650.00 PLN 2015-07-22 - 2015-08-01 [ zakończona ]
  Dopłata do profilu paintballowego + 50 PLN.
  04SDMW/15 1800.00 PLN 2015-08-01 - 2015-08-12 [ zakończona ]
  TURNUS WYŁĄCZNIE DLA MŁODZIEŻY, RÓWNIEŻ 18+. Dopłata do profilu paintballowego + 50 PLN.
  05SDMW/15 1550.00 PLN 2015-08-12 - 2015-08-22 [ zakończona ]
  Dopłata do profilu paintballowego + 50 PLN.
  CENA ZAWIERA:
  • Zakwaterowanie i całodzienne wyżywienie. Pierwszy posiłek - obiad w dniu przyjazdu, ostatni posiłek - obiad w dniu wyjazdu. Śniadania i kolacje w formie szwedzkiego stołu.
  • Transport autokarem z Warszawy.
  • Zajęcia programowe (w zależności od profilu).
  • Całodobową opiekę wychowawców, instruktorów, opiekę ratownika na kąpielisku, opiekę medyczną.
  • Ubezpieczenie NNW 5000zł w SIGNAL IDUNA.
  PROGRAMY I KOSZTY DODATKOWE (dla chętnych, o ile nie zaznaczono inaczej):
  • Profil paintballowy (dopłata 50 PLN - prosimy zaznaczyć przy rezerwacji).
  • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy TUiR AXA (dobrowolne, zalecamy wykupienie) - koszt 59 zł.
  • Dodatkowe ubezpieczenia patrz w tabeli dopłat podczas rezerwacji.
  • Dodatkowe kulki paintballowe (100 kulek) - 25 zł.
  • Zajęcia jeździeckie: oprowadzanie 12,00 zł/ 10 min, lonża 20,00 zł/ 20 min, korytarz 20,00 zł/ 20 min. lub 45,00 zł/ 1 godz, maneż mały 30,00 zł/ 30 min, maneż duży 45,00 zł/ 1 godz, teren 45,00 zł/ 1 godz.

  TRANSPORT

  Wyjazdy według rozkładu przypisanego do turnusu. Brakujące godziny zbiórek i powrotów będą znane 2 dni przed wyjazdem. Zbiórka uczestników 20 min. przed odjazdem. Organizator zastrzega możliwość zmiany rozkładu jazdy, przesiadek oraz środka transportu w wypadku małej liczby uczestników z danego miasta. Transport jest organizowany przy minimum 6 uczestnikach. Na przystankach pośrednich mogą wystąpić opóźnienia z przyczyn niezależnych od organizatora. Prosimy o sprawdzenie miejsca i aktualnej godziny zbiórki na 2 dni przed wyjazdem na www.obozy.pl. Wielkość bagażu uczestnika ograniczona jest do 2 sztuk bagażu o łącznej wadze nie przekraczającej 20 kg (bagaż główny i niewielka podręczna torba). Kierowca ma prawo, w przypadku braku miejsca, odmówić zabrania nadbagażu. Bagaż należy opisać imieniem i nazwiskiem.

  Wyjazd Miejscowość wyjazdu/powrotu Dopłata Powrót
  dojazd własny, 0.00 zł.
  Toruń, Stacja Paliw Łysomice skrzyż. na Lubicz 0.00 zł.
  07.00 Warszawa, Torwar
  Uwaga: zbiórka w Warszawie o godzinie 6:30.
  0.00 zł.
  Dodatkowe informacje na temat transportu.
  REZERWACJA
  KOD IMPREZYCENATERMINSTATUS
  01SDMW/15 1900.00 PLN 2015-06-29 - 2015-07-11 [ zakończona ]
  Dopłata do profilu paintballowego + 50 PLN.
  02SDMW/15 1800.00 PLN 2015-07-11 - 2015-07-22 [ zakończona ]
  W tym turnusie profil paintballowy nie odbywa się.
  03SDMW/15 1650.00 PLN 2015-07-22 - 2015-08-01 [ zakończona ]
  Dopłata do profilu paintballowego + 50 PLN.
  04SDMW/15 1800.00 PLN 2015-08-01 - 2015-08-12 [ zakończona ]
  TURNUS WYŁĄCZNIE DLA MŁODZIEŻY, RÓWNIEŻ 18+. Dopłata do profilu paintballowego + 50 PLN.
  05SDMW/15 1550.00 PLN 2015-08-12 - 2015-08-22 [ zakończona ]
  Dopłata do profilu paintballowego + 50 PLN.
  CENA ZAWIERA:
  • Zakwaterowanie i całodzienne wyżywienie. Pierwszy posiłek - obiad w dniu przyjazdu, ostatni posiłek - obiad w dniu wyjazdu. Śniadania i kolacje w formie szwedzkiego stołu.
  • Transport autokarem z Warszawy.
  • Zajęcia programowe (w zależności od profilu).
  • Całodobową opiekę wychowawców, instruktorów, opiekę ratownika na kąpielisku, opiekę medyczną.
  • Ubezpieczenie NNW 5000zł w SIGNAL IDUNA.
  PROGRAMY I KOSZTY DODATKOWE (dla chętnych, o ile nie zaznaczono inaczej):
  • Profil paintballowy (dopłata 50 PLN - prosimy zaznaczyć przy rezerwacji).
  • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy TUiR AXA (dobrowolne, zalecamy wykupienie) - koszt 59 zł.
  • Dodatkowe ubezpieczenia patrz w tabeli dopłat podczas rezerwacji.
  • Dodatkowe kulki paintballowe (100 kulek) - 25 zł.
  • Zajęcia jeździeckie: oprowadzanie 12,00 zł/ 10 min, lonża 20,00 zł/ 20 min, korytarz 20,00 zł/ 20 min. lub 45,00 zł/ 1 godz, maneż mały 30,00 zł/ 30 min, maneż duży 45,00 zł/ 1 godz, teren 45,00 zł/ 1 godz.

  KOD IMPREZYCENATERMINSTATUS
  01SDMW/15 1900.00 PLN 2015-06-29 - 2015-07-11 [ zakończona ]
  Dopłata do profilu paintballowego + 50 PLN.
  02SDMW/15 1800.00 PLN 2015-07-11 - 2015-07-22 [ zakończona ]
  W tym turnusie profil paintballowy nie odbywa się.
  03SDMW/15 1650.00 PLN 2015-07-22 - 2015-08-01 [ zakończona ]
  Dopłata do profilu paintballowego + 50 PLN.
  04SDMW/15 1800.00 PLN 2015-08-01 - 2015-08-12 [ zakończona ]
  TURNUS WYŁĄCZNIE DLA MŁODZIEŻY, RÓWNIEŻ 18+. Dopłata do profilu paintballowego + 50 PLN.
  05SDMW/15 1550.00 PLN 2015-08-12 - 2015-08-22 [ zakończona ]
  Dopłata do profilu paintballowego + 50 PLN.
  CENA ZAWIERA:
  • Zakwaterowanie i całodzienne wyżywienie. Pierwszy posiłek - obiad w dniu przyjazdu, ostatni posiłek - obiad w dniu wyjazdu. Śniadania i kolacje w formie szwedzkiego stołu.
  • Transport autokarem z Warszawy.
  • Zajęcia programowe (w zależności od profilu).
  • Całodobową opiekę wychowawców, instruktorów, opiekę ratownika na kąpielisku, opiekę medyczną.
  • Ubezpieczenie NNW 5000zł w SIGNAL IDUNA.
  PROGRAMY I KOSZTY DODATKOWE (dla chętnych, o ile nie zaznaczono inaczej):
  • Profil paintballowy (dopłata 50 PLN - prosimy zaznaczyć przy rezerwacji).
  • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy TUiR AXA (dobrowolne, zalecamy wykupienie) - koszt 59 zł.
  • Dodatkowe ubezpieczenia patrz w tabeli dopłat podczas rezerwacji.
  • Dodatkowe kulki paintballowe (100 kulek) - 25 zł.
  • Zajęcia jeździeckie: oprowadzanie 12,00 zł/ 10 min, lonża 20,00 zł/ 20 min, korytarz 20,00 zł/ 20 min. lub 45,00 zł/ 1 godz, maneż mały 30,00 zł/ 30 min, maneż duży 45,00 zł/ 1 godz, teren 45,00 zł/ 1 godz.