biuro@obozy.pl
Tel: 226367527
mobile menu

Mazury zapraszają wielbicieli wakacji pełnych wrażeń!
 • Obóz sportowo-rekreacyjny, paintballowy lub dla miłośników sportów wodnych,
 • Animacje, gry i zabawy!
 • Tutaj wypoczynek nabiera zupełnie nowego wymiaru. Będzie aktywnie i wesoło!

  PIECKI - MAZURY - DREAM TEAM
  Żeglarstwo, windsurfing, paintball, survival, archery games.
  WIEK UCZESTNIKӓW: 8-12, 13-17 lat
  CENA OD: 1850.00 PLN

  TUTAJ JEDZIEMY:
  PODOBNE WYJAZDY:

  WARTO ZAJRZEƆ:
  COGITO NON STOP
  POMOC
  POLUB NAS!
  Mazury zapraszają wielbicieli wakacji pełnych wrażeń!
 • Obóz sportowo-rekreacyjny, paintballowy lub dla miłośników sportów wodnych,
 • Animacje, gry i zabawy!
 • Tutaj wypoczynek nabiera zupełnie nowego wymiaru. Będzie aktywnie i wesoło!
  PIECKI - MAZURY - DREAM TEAM
  Żeglarstwo, windsurfing, paintball, survival, archery games.
  WIEK UCZESTNIKӓW: 8-12, 13-17 lat
  CENA OD: 1850.00 PLN

  PIECKI - POJEZIERZE MAZURSKIE

  MAZURY – CUD NATURY. Doskonałe warunki przyrodnicze Mazurskiego Parku Krajobrazowego, rozbudowana baza sportowa ośrodka, domowe jedzenie, wysoko oceniana przez rodziców i dzieci kadra Dream Team oraz ciekawy program to pakiet, z którego każdy uczestnik naszego obozu będzie w pełni zadowolony.
  Na jeziorze Wągiel popływamy na  deskach windsurfinowych, Omegach, Optymistach, Dezecie oraz kajakach, zaś okoliczne lasy i poligon wykorzystamy do gier terenowych, survivalu, paintball’a, zajęć quadowych, linowych, czy wycieczek rowerowych. Ciekawi przygód wezmą udział w spływie kajakiem jedną z najpiękniejszych rzek – Krutynią.  OŚRODEK WYPOCZYNKOWY "OSTRÓW PIECKOWSKI"

  Zakwaterowanie w domkach trzypokojowych 6,7-osobowych (możliwe łóżka piętrowe) z pełnym węzłem sanitarnym i widokiem na jezioro.
  Wszystkie zajęcia odbywają się pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorów, trenerów i wychowawców posiadającej wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Podczas bloków zajęć korzystamy ze sprawdzonego sprzętu spełniającego wszelkie wymogi bezpieczeństwa.


  TUTAJ JEDZIEMY:
  PODOBNE WYJAZDY:

  WARTO ZAJRZEƆ:
  POLUB NAS!

  DREAM TEAM


  PROFILE OBOZÓW (UCZESTNIK WYBIERA JEDEN PROFIL):
  SPORTOWO – REKREACYJNY uczestnicy 8-12 lat oraz 13-17 lat
  Lubisz być w ruchu, ale nie możesz zdecydować, czy wolisz zajęcia w wodzie czy na lądzie? Ten program jest dla Ciebie, a w nim zajęcia z żeglarstwa, windsurfingu, zajęcia linowe, gry terenowe, survival, paintball, quady, gry sportowe, archery games, łucznictwo, ścianka wspinaczkowa, wycieczka rowerowa oraz zajęcia edukacyjne i rekreacyjne zawarte w opisie poniżej.
  SPORTÓW WODNYCH uczestnicy 8-12 lat oraz 13-17 lat
  Woda to Twój żywioł!!! Na tym profilu przejdziemy szkolenie z windsurfingu i żeglarstwa. Popłyniemy kajakami i rowerami wodnymi na Wyspę Piratów - może uda nam się spotkać samego Kapitana Hucka...? W programie ponadto zajęcia z pływania oraz ratownictwa wodnego, trampolina wodna, zajęcia linowe, gry terenowe, survival, paintball, quady, gry sportowe, archery games, łucznictwo, ścianka wspinaczkowa, wycieczka rowerowa oraz zajęcia edukacyjne i rekreacyjne zawarte w opisie poniżej.
  SURVIVALOWY (tylko w turnusach 02, 03 i 05) uczestnicy 12-17 lat
  Chciałbyś zostać polskim Bear Gryllsem? Codziennie przez 2 godziny będziecie ćwiczyć techniki przetrwania od zdobywania pożywienia w lesie i nad wodą, przez rozpalanie ognisk różnymi metodami, po przygotowanie posiłków. Nabyte umiejętności wykorzystacie podczas biwaku na Wyspie Piratów z noclegiem w osępach leśnych. W programie również dwa zajęcia paintballowe, dwa zajęcia quadowe, zajęcia linowe, ścianka wspinaczkowa, wycieczka rowerowa, żeglarstwo, łucznictwo, archery games, ratownictwo wodne, pierwsza pomoc, gry terenowe i sportowe, kajakarstwo.
  UWAGA: Jeden nocleg jest w lesie, w turnusie młodzieżowym 28.07-09.08.2020 (należy mieć własne śpiwory i namioty!).
  MŁODZIEŻOWY (tylko w turnusie 05) uczestnicy 12-17 lat
  Chcesz spotkać nowych przyjaciół? A może jesteś starym Dream Teamowiczem i jedziesz na obóz kolejny raz i znasz atmosferę panującą na młodzieżowce? Na tym profilu poczujesz moc atrakcji wybranego profilu w gronie rówieśników. Z obozu stacjonarnego przeniesiesz się na rajd rowerowy lub (i) na spływ kajakowy z noclegiem pod namiotem. Profile i atrakcje do wyboru: sporty wodne, sport i rekreacja, paintball, quady i paintball, taniec. Wybór należy do Ciebie! :) Uwaga: obowiązkowo zabierz swój namiot, śpiwór i karimatę!
  PAINTBALLOWY uczestnicy 12-17 lat
  Chcesz poczuć adrenalinę, założyć mundur i dokonać desantu z łodzi motorowej podczas akcji Kambodża?! A może chciałbyś wywalczyć awans na stopień oficerski wykonując rozkazy dowódcy?! Przejdziesz osiem bloków po 2 godziny zajęć paintballowych na poligonie z budynkami. W programie także zajęcia linowe, quadowe oraz z samoobrony, wycieczka rowerowa, gry terenowe, archery games, łucznictwo, ścianka wspinaczkowa oraz zajęcia rozrywkowe, edukacyjne i rekreacyjne zawarte w opisie poniżej. Do dyspozycji uczestników będzie 1500 kulek. Istnieje możliwość dokupienia kulek (100 sztuk – 20 zł).
  OBÓZ QUADOWO – PAINTBALLOWY uczestnicy 12-17 lat
  Zawsze chciałeś nauczyć się pokonywać trawersy, czy podjazdy z użyciem wyciągarki, jednocześnie wykonując drużynowe manewry paintballowe z użyciem pirotechniki. Na tym profilu będziemy od podstaw uczyć się obsługi quada, wykonywać manewry między pachołkami, jeździć ósemki i poprawiać czasówki. Pojedziemy na wycieczkę quadową po Mazurskim Parku Krajobrazowym. W programie zajęcia z żeglarstwa, samoobrony, archery games oraz pływanie na rowerach wodnych, wycieczka rowerowa, gry terenowe z elementami survivalu i łucznictwa, park linowy, ścianka wspinaczkowa, gry sportowe oraz zajęcia edukacyjne i rekreacyjne zawarte w opisie poniżej. Poszalejemy na zjeżdżalniach i sztucznych falach basenów Parku Wodnego Tropikana w Mikołajkach. Do dyspozycji uczestników będzie 800 kulek. Istnieje możliwość dokupienia kulek (100 sztuk – 20 zł).
  OBÓZ TANECZNY (tylko w turnusach 03, 04) uczestnicy 8-12 lat oraz 13-17 lat
  Uwielbiasz taniec, na naszym obozie tanecznym poznasz różne techniki tańca nowoczesnego (9 bloków zajęć). Na koniec obozu zatańczycie przed całym turnusem rzucając wszystkich uczestników na kolana! W programie również zajęcia z gimnastyki (5 bloków zajęć), żeglarstwa, linowe, ścianka wspinaczkowa. quadowe, rekreacyjne, terenowe i sportowe, archery games, łucznicze oraz wycieczki rowerowe, a także zajęcia edukacyjne i rekreacyjne zawarte w opisie poniżej.
  OBÓZ WINDSURFINGOWY (tylko w turnusach 01, 03) uczestnicy 12-17 lat
  Chcesz poczuć jak wiatr niesie Cię na desce, a po przeszkoleniu wziąć udział w prawdziwych regatach? A oto jego program: zasady bezpieczeństwa na wodzie, zabawy wypornościowe i równoważne na deskach, nauka i doskonalenie pływania różnymi kursami, nauka uproszczonego zwrotu. Poza tym zajęcia z żeglarstwa, kajakarstwa, ratownictwa wodnego, rowery wodne, trampolina wodna, wycieczki rowerowe, gry terenowe, paintball, quady, archery games, łucznictwo, ścianka wspinaczkowa oraz zajęcia edukacyjne i rekreacyjne zawarte w opisie poniżej. A na zakończenie regaty windsurfingowe Piecki Windsurfing Cup 2020 :)  
   

  ZAJĘCIA EDUKACYJNE, ROZRYWKOWE i REKREACYJNE DLA WSZYSTKICH PROFILII
  Qulturka: to czas burzy mózgów przy grach planszowych i innych rozgrywkach towarzyskich.
  Kicz-Party: mega zabawa przy dźwiękach muzyki, którą sami wybierzecie.
  Ognisko z pieczeniem kiełbasek: przy blasku księżyca i iskrach z ogniska stworzymy fantastyczną atmosferę wspólnej zabawy.
  Mazury, czyli cud natury. Konkurs na najfajniejsze zdjęcie turnusu. Fotografujcie wszystko, byleby było ciekawie, niepowtarzalnie i dynamicznie.
  Filmoteka młodego człowieka. Wspólnie wybierzemy repertuar filmowy.
  Plażowanie: zasłużony czas na odpoczynek między zajęciami. Skoki do wody na strzeżonym kąpielisku, ślizgi na zjeżdżalni, plażing nad skąpanym w słońcu jeziorze Wągiel, a może siatkówka plażowa lub kometka – wybór należy do Ciebie!
  Aquafun: poszalejemy na zjeżdżalniach i sztucznych falach basenów Parku Wodnego Tropikana w Mikołajkach.
  Pierwsza pomoc: brzmi bardzo poważnie, bo to poważny temat. Chcemy Wam uświadomić, że pierwsze trzy minuty decydują o ludzkim życiu i chcemy, byście to życie potrafili ratować.
  Podstawy ratownictwa: nauczycie się skoków ratunkowych, holowania oraz posługiwania się rzutką ratowniczą. Bez teorii nie ma praktyki, czyli zajęcia z podstaw meteorologii i ratownictwa. Wszystko po to, aby bezpiecznie pływać i miło wypoczywać.
  Pożegnanie z Mazurami: Wszystko, co dobre, szybko się kończy. Podsumowanie wspólnie spędzonych dni. Trochę łez, ale i dużo śmiechu. Wymiana kontaktów mailowych i telefonicznych. Początek wspaniałych przyjaźni, czasami trwających wiele lat. Rozdanie nagród i dyplomów. No i do zobaczenia za rok!

  ZAJĘCIA FAKULTATYWNE:

  Spływ Krutynią: 3 godziny; dostępny dla każdego profilu i w każdym terminie (oprócz terminu 05, który ma spływ w cenie) przy min. 7 uczestnikach. Koszt: 100 zł (płatne na miejscu).

   

  OPIS ZAJĘĆ NA POSZCZEGÓLNYCH PROFILACH:
  Żeglarstwo (wszystkie profile)
  Budowa jachtu, róża wiatrów, nauka ostrzenia, odpadania, taklowanie, trymowanie; trochę teorii i wypływamy z portu! Każdy z Was posteruje w półwietrze, bagsztagu, bajdewindzie i w kursie fordewind. Zwrot z wiatrem, na wiatr to wszystko pestka. Jezioro Wągiel to raj zarówno dla początkujących żeglarzy jachtowych i wytrawnych wilków morskich. Podszkolicie kunszt żeglarski na jachtach Omega i Optymist pod okiem wytrawnych i znających specyfikę akwenów instruktorów. Nie zabraknie również abordaży i wypraw na Wyspę Piratów. Nie groźny nam żaden szkwał i przechył!

  Windsurfing (profile: sportowo – rekreacyjny, sportów wodnych, windsurfingowy)
  Skoro żeglarstwo jachtowe to i windsurfing! Mnóstwo zabaw na deskach, ćwiczenia równowagi, tratwy i wyścigi. Kto z Was nie spadnie z deski…? Następnie deska i żagiel – bajdewind, półwiatr i bagsztag, a na koniec powrót do portu fordewindem. Każdy, kto był już na naszych obozach wie, jak prosty jest zwrot na wiatr i z wiatrem!

  Kajakarstwo (wszystkie profile prócz tanecznego)
  Nauka manewrowania kajakiem, zwroty, wycieczka wzdłuż brzegów jeziora Wągiel. Jak zrobić tratwę z kajaków? W jaki sposób wejść na wywrócony kajak? Na te pytania i nie tylko odpowiemy oraz zademonstrujemy w praktyce.

  Quady (wszystkie profile prócz tanecznego)
  1 zajęcia po 2 godz w grupie, ok. 20 min. jazdy, dzieci do 13 roku życia jeżdżą z instruktorem,

  Gry sportowe i rekreacyjne (wszystkie profile)
  Siatkówka, piłka nożna, koszykówka, ringo, kwadrant, golf, badminton – to wszystko jest wam doskonale znane. Tu macie możliwość zademonstrowania swoich umiejętności w rywalizacji ze swoimi rówieśnikami, ale nie zapomnimy o meczach „kadra kontra reszta  świata”, czyli pojedynków doświadczenia z energią i wigorem.

  Gry terenowe (wszystkie profile)
  Biegi na orientację, podchody, przekradanka, flagi, czyli elementy team buildingu, orienteeringu. Współdziałanie w grupie, orientacja w terenie, kreatywne pomysły i szybkość działania pozwala na powodzenie akcji i zwycięstwo w grze. Słuchajcie uważnie instruktorów, gdyż nabytą wiedzę i umiejętności terenowe i survivalowe wykorzystacie w kilkuetapowej terenowej grze strategicznej Osada.

  Survival (profil survivalowy)
  Nauka posługiwania się kompasem, busolą, rozpalanie ogniska, sposoby na przetrwanie w trudnych warunkach pogodowych, a także pokonywanie przeszkód terenowych. Do tego rozpoznawanie roślin i tropów zwierząt, samodzielne przygotowywanie posiłków na biwakach – to właśnie sztuka przetrwania, którą wam przybliżymy.

  Paintball (wszystkie profile prócz tanecznego)
  "Behind the enemy lines". Strategiczne zabawy strzeleckie z użyciem broni na żelowe kulki z kolorową farbą; zajęcia z odmiennymi scenariuszami realizowane będą przez zespoły w różnych warunkach terenowych. Nie opuścimy terenu działań bojowych, póki nie rozegramy następujących scenariuszy: deadmatch, deadmatch drużynowy, obrona Częstochowy, VIP, capture the flag, blackjack,  polowanie na Czerwony Październik, zwiad, akcja ratunkowa, ochrona prezydenta, terminator, podchody do snajpera. Każda drużyna stworzy kamuflaż, zbuduje swoją bazę i linię obrony, opracuje taktykę ataku i do boju! Na terenie ośrodka znajduje się profesjonalne ogrodzone pole paintballowe z bunkrami i ziemiankami.

  Zajęcia linowe (wszystkie profile)
  Specjalnie dla Was zbudujemy Park Adrenaliny. Zjazd na tyrolce, swobodny lot i wahadło między drzewami podnosi ciśnienie! Przejście przez rzekę po cienkiej linie to nie lada wyzwanie, a wspinaczka po pajęczej sieci to misja dla prawdziwych twardzieli. Nie ma się czego bać, instruktorzy pomogą Ci pokonać strach i w bezpieczny sposób wypełnisz wszystkie wyzwania!

  Samoobrona (profil: paintballowy)
  Warto poznać kilka sposobów odparcia niespodziewanych ataków w walce wręcz. Po dobrej rozgrzewce zajęcia na matach umożliwią wam poznanie sposobów na obronę przed silniejszym i liczniejszym przeciwnikiem wykorzystując elementy Aikido, Karate, czy Krav Magi.

  Wycieczka rowerowa (wszystkie profile)
  To nowa atrakcja, która umożliwi nam dotarcie do schowanych w lesie, krystalicznie czystych oczek wodnych i jezior lobeliowych. Odkrywamy nowe miejsca nieznane turystyce masowej.

  Wycieczka na rowerach wodnych (profil: sportów wodnych)
  Pełen relaks, kąpiele słoneczne i integracja z rówieśnikami przebiegają idealnie. Rekreacja polecana w przerwie między zajęciami typowo sportowymi. Będzie też wodna trampolina.

  Pływanie (profil: sportów wodnych)
  Profil wodny przeznaczony dla tych, którzy kochają przebywać w wodzie i pod jej taflą. Popływamy na kąpielisku, poskaczemy do wody z desek i rowerków wodnych, będzie wodna trampolina ;) Ale najpierw przeprowadzimy sprawdzian z pływania, zajęcia z ratownictwa wodnego: skoki ratownicze, holowanie i pierwsza pomoc :)

  Archery games (wszystkie profile)
  Paintball, łucznictwo, zbijak w jednym! Z wykorzystaniem przeszkód naturalnych i sztucznych poczujecie pojedynki łuczników na własnej skórze.

  Łucznictwo (wszystkie profile)
  Połączenie siły z delikatnością oraz precyzją. Tu poczujesz się jak Robin Hood!

  NOWOŚĆ! AQUA FUN  (wszystkie profile)
  Poszalejemy na zjeżdżalniach i sztucznych falach basenów Parku Wodnego Tropikana w Mikołajkach.


   

  TRANSPORT

  Szczegóły wyjazdów zgodnie z rozkładem jazdy przypisanym do turnusu podane są w każdej zawartej umowie. Brakujące godziny zbiórek i powrotów będą znane 2 dni przed wyjazdem. W wypadku zmian Organizator powiadamia klientów osobnym komunikatem mailowym za potwierdzeniem otrzymania; brak takiego komunikatu oznacza brak zmian. Zbiórka uczestników 20 min. przed odjazdem. Ze względu na obowiązujący czas pracy kierowców autokary odjeżdżają nie później niż 15 min. po godzinie zbiórki. Organizator zastrzega możliwość zmiany rozkładu jazdy, przesiadek oraz środka transportu. Na przystankach pośrednich mogą wystąpić opóźnienia z przyczyn niezależnych od organizatora. Przyjazd do ośrodka planowany jest ok godz. 18.00-19.00, niemniej realny czas przejazdu jest uzależniony od warunków drogowych, potrzeb dzieci podczas podróży oraz przepisów regulujących czas pracy i przerw kierowców. Informujemy, że nie jest możliwy zakup transportu tylko w 1 stronę, miejsce wsiadania musi być takie samo jak miejsce powrotu oraz że nie ma możliwości dosiadania się „na trasie”. Zmiana miejsca wyjazdu po zawarciu umowy (o ile Organizator dysponuje miejscami) wiąże się z koniecznością poniesienia opłaty manipulacyjnej w wysokości 40 zł.
  Wielkość bagażu uczestnika ograniczona jest do 2 sztuk bagażu o łącznej wadze nie przekraczającej 20 kg (bagaż główny i niewielka podręczna torba). Kierowca ma prawo, w przypadku braku miejsca, odmówić zabrania nadbagażu. Bagaż należy opisać imieniem i nazwiskiem.

  Wyjazd-
  Powrót
  Miejscowość wyjazdu/
  powrotu
  Dopłata
  -
  dojazd własny, 0.00 zł.
  07.30 (do potw.)-
  16.00 (do potw.)
  Gdańsk,
  Tylko w turnusach 01 i 03. Realizowany przy min. 7 uczestnikach.
  180.00 zł.
  07.30-
  Warszawa, Torwar, parking od ul. Czerniakowskiej.
  Uwaga: zbiórka w Warszawie o godzinie 7:00.
  0.00 zł.
  Dodatkowe informacje na temat transportu.
  KOD IMPREZYCENATERMINSTATUS
  01PDDZ/20 1850.00 PLN 2020-06-28 - 2020-07-07 [ zakończona ]
  Kolonia 8-12 lat, obóz 13-17 lat. Dopłata do profilu paintballowego + 160 PLN.
  02PDDZ/20 2030.00 PLN 2020-07-07 - 2020-07-17 [ zakończona ]
  Kolonia 8-12 lat, obóz 13-17 lat. Dopłata do profilu paintballowego + 160 PLN. Dopłata do profilu survivalowego + 50 PLN.
  03PDDZ/20 2150.00 PLN 2020-07-17 - 2020-07-28 [ zakończona ]
  Kolonia 8-12 lat, obóz 13-17 lat. Dopłata do profilu paintballowego + 160 PLN. Dopłata do profilu survivalowego + 50 PLN.
  04PDDZ/20 2150.00 PLN 2020-07-28 - 2020-08-08 [ zakończona ]
  Kolonia 8-12 lat, obóz 13-17 lat. W tym turnusie profil survivalowy nie odbywa się. Dopłata do profilu paintballowego + 160 PLN.
  05PDDZ/20 2280.00 PLN 2020-07-28 - 2020-08-09 [ zakończona ]
  Tylko obóz 13-17 lat. W tym turnusie młodzież bierze udział w rajdzie rowerowym lub (i) w spływie kajakowym Krutynią z noclegiem pod namiotem (prosimy zabrać własny namiot, śpiwór i karimatę). Dopłata do profilu survivalowego + 50 PLN.
  CENA ZAWIERA:
  • Zakwaterowanie - 9 noclegów (turnus 01), 10 noclegów (turnus 02), 11 noclegów (turnusy 03 i 04) lub 11 noclegów w ośrodku+1 nocleg pod namiotami (turnus 05).
  • Całodzienne wyżywienie (3 posiłki dziennie - śniadanie, obiad, kolacja). Pierwszy posiłek - obiad w dniu przyjazdu, ostatni posiłek - obiad w dniu wyjazdu. Śniadania i kolacje w formie szwedzkiego stołu.
  • Transport autokarem z Warszawy lub Gdańska (tylko turnusy 01 i 03 za dopłatą 180 zł).
  • Zajęcia programowe (w zależności od profilu).
  • Wstęp do Parku Wodnego Tropikana w Mikołajkach (wszystkie profile).
  • Całodobową opiekę wychowawców, instruktorów, opiekę ratownika na kąpielisku.
  • Ubezpieczenie NNW 5000zł w SIGNAL IDUNA.
  • Składka do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego wynosi 0 zł.
  PROGRAMY I KOSZTY DODATKOWE (dla chętnych, o ile nie zaznaczono inaczej):
  • Ubezpieczenie TUiR AXA od kosztów rezygnacji i przerwania imprezy z przyczyn losowych (udokumentowanych, np. choroba, zalecamy wykupienie) - 90 zł. Deklaracja zakupu ubezpieczenia musi nastąpić przed zawarciem umowy.
  • Profil paintballowy i quadowo-paintballowy (dopłata 160 PLN - prosimy zaznaczyć przy rezerwacji).
  • Profil survivalowy (dopłata 50 zł) - w turnusie 02, 03, 05.
  • Spływ kajakowy Krutynią (dopłata na miejscu 100 PLN).
  • Dodatkowe kulki paintballowe (100 kulek) - 20 zł.


  PIECKI - MAZURY - DREAM TEAM WIEK UCZESTNIKÓW: 8-12, 13-17 lat
  Żeglarstwo, windsurfing, paintball, survival, archery games. CENA OD: 1850.00 PLN

  TUTAJ JEDZIEMY:

  PODOBNE WYJAZDY:

  WARTO ZAJRZEĆ:
  POLUB NAS!
  ANKIETY

  DREAM TEAM


  PROFILE OBOZÓW (UCZESTNIK WYBIERA JEDEN PROFIL):
  SPORTOWO – REKREACYJNY uczestnicy 8-12 lat oraz 13-17 lat
  Lubisz być w ruchu, ale nie możesz zdecydować, czy wolisz zajęcia w wodzie czy na lądzie? Ten program jest dla Ciebie, a w nim zajęcia z żeglarstwa, windsurfingu, zajęcia linowe, gry terenowe, survival, paintball, quady, gry sportowe, archery games, łucznictwo, ścianka wspinaczkowa, wycieczka rowerowa oraz zajęcia edukacyjne i rekreacyjne zawarte w opisie poniżej.
  SPORTÓW WODNYCH uczestnicy 8-12 lat oraz 13-17 lat
  Woda to Twój żywioł!!! Na tym profilu przejdziemy szkolenie z windsurfingu i żeglarstwa. Popłyniemy kajakami i rowerami wodnymi na Wyspę Piratów - może uda nam się spotkać samego Kapitana Hucka...? W programie ponadto zajęcia z pływania oraz ratownictwa wodnego, trampolina wodna, zajęcia linowe, gry terenowe, survival, paintball, quady, gry sportowe, archery games, łucznictwo, ścianka wspinaczkowa, wycieczka rowerowa oraz zajęcia edukacyjne i rekreacyjne zawarte w opisie poniżej.
  SURVIVALOWY (tylko w turnusach 02, 03 i 05) uczestnicy 12-17 lat
  Chciałbyś zostać polskim Bear Gryllsem? Codziennie przez 2 godziny będziecie ćwiczyć techniki przetrwania od zdobywania pożywienia w lesie i nad wodą, przez rozpalanie ognisk różnymi metodami, po przygotowanie posiłków. Nabyte umiejętności wykorzystacie podczas biwaku na Wyspie Piratów z noclegiem w osępach leśnych. W programie również dwa zajęcia paintballowe, dwa zajęcia quadowe, zajęcia linowe, ścianka wspinaczkowa, wycieczka rowerowa, żeglarstwo, łucznictwo, archery games, ratownictwo wodne, pierwsza pomoc, gry terenowe i sportowe, kajakarstwo.
  UWAGA: Jeden nocleg jest w lesie, w turnusie młodzieżowym 28.07-09.08.2020 (należy mieć własne śpiwory i namioty!).
  MŁODZIEŻOWY (tylko w turnusie 05) uczestnicy 12-17 lat
  Chcesz spotkać nowych przyjaciół? A może jesteś starym Dream Teamowiczem i jedziesz na obóz kolejny raz i znasz atmosferę panującą na młodzieżowce? Na tym profilu poczujesz moc atrakcji wybranego profilu w gronie rówieśników. Z obozu stacjonarnego przeniesiesz się na rajd rowerowy lub (i) na spływ kajakowy z noclegiem pod namiotem. Profile i atrakcje do wyboru: sporty wodne, sport i rekreacja, paintball, quady i paintball, taniec. Wybór należy do Ciebie! :) Uwaga: obowiązkowo zabierz swój namiot, śpiwór i karimatę!
  PAINTBALLOWY uczestnicy 12-17 lat
  Chcesz poczuć adrenalinę, założyć mundur i dokonać desantu z łodzi motorowej podczas akcji Kambodża?! A może chciałbyś wywalczyć awans na stopień oficerski wykonując rozkazy dowódcy?! Przejdziesz osiem bloków po 2 godziny zajęć paintballowych na poligonie z budynkami. W programie także zajęcia linowe, quadowe oraz z samoobrony, wycieczka rowerowa, gry terenowe, archery games, łucznictwo, ścianka wspinaczkowa oraz zajęcia rozrywkowe, edukacyjne i rekreacyjne zawarte w opisie poniżej. Do dyspozycji uczestników będzie 1500 kulek. Istnieje możliwość dokupienia kulek (100 sztuk – 20 zł).
  OBÓZ QUADOWO – PAINTBALLOWY uczestnicy 12-17 lat
  Zawsze chciałeś nauczyć się pokonywać trawersy, czy podjazdy z użyciem wyciągarki, jednocześnie wykonując drużynowe manewry paintballowe z użyciem pirotechniki. Na tym profilu będziemy od podstaw uczyć się obsługi quada, wykonywać manewry między pachołkami, jeździć ósemki i poprawiać czasówki. Pojedziemy na wycieczkę quadową po Mazurskim Parku Krajobrazowym. W programie zajęcia z żeglarstwa, samoobrony, archery games oraz pływanie na rowerach wodnych, wycieczka rowerowa, gry terenowe z elementami survivalu i łucznictwa, park linowy, ścianka wspinaczkowa, gry sportowe oraz zajęcia edukacyjne i rekreacyjne zawarte w opisie poniżej. Poszalejemy na zjeżdżalniach i sztucznych falach basenów Parku Wodnego Tropikana w Mikołajkach. Do dyspozycji uczestników będzie 800 kulek. Istnieje możliwość dokupienia kulek (100 sztuk – 20 zł).
  OBÓZ TANECZNY (tylko w turnusach 03, 04) uczestnicy 8-12 lat oraz 13-17 lat
  Uwielbiasz taniec, na naszym obozie tanecznym poznasz różne techniki tańca nowoczesnego (9 bloków zajęć). Na koniec obozu zatańczycie przed całym turnusem rzucając wszystkich uczestników na kolana! W programie również zajęcia z gimnastyki (5 bloków zajęć), żeglarstwa, linowe, ścianka wspinaczkowa. quadowe, rekreacyjne, terenowe i sportowe, archery games, łucznicze oraz wycieczki rowerowe, a także zajęcia edukacyjne i rekreacyjne zawarte w opisie poniżej.
  OBÓZ WINDSURFINGOWY (tylko w turnusach 01, 03) uczestnicy 12-17 lat
  Chcesz poczuć jak wiatr niesie Cię na desce, a po przeszkoleniu wziąć udział w prawdziwych regatach? A oto jego program: zasady bezpieczeństwa na wodzie, zabawy wypornościowe i równoważne na deskach, nauka i doskonalenie pływania różnymi kursami, nauka uproszczonego zwrotu. Poza tym zajęcia z żeglarstwa, kajakarstwa, ratownictwa wodnego, rowery wodne, trampolina wodna, wycieczki rowerowe, gry terenowe, paintball, quady, archery games, łucznictwo, ścianka wspinaczkowa oraz zajęcia edukacyjne i rekreacyjne zawarte w opisie poniżej. A na zakończenie regaty windsurfingowe Piecki Windsurfing Cup 2020 :)  
   

  ZAJĘCIA EDUKACYJNE, ROZRYWKOWE i REKREACYJNE DLA WSZYSTKICH PROFILII
  Qulturka: to czas burzy mózgów przy grach planszowych i innych rozgrywkach towarzyskich.
  Kicz-Party: mega zabawa przy dźwiękach muzyki, którą sami wybierzecie.
  Ognisko z pieczeniem kiełbasek: przy blasku księżyca i iskrach z ogniska stworzymy fantastyczną atmosferę wspólnej zabawy.
  Mazury, czyli cud natury. Konkurs na najfajniejsze zdjęcie turnusu. Fotografujcie wszystko, byleby było ciekawie, niepowtarzalnie i dynamicznie.
  Filmoteka młodego człowieka. Wspólnie wybierzemy repertuar filmowy.
  Plażowanie: zasłużony czas na odpoczynek między zajęciami. Skoki do wody na strzeżonym kąpielisku, ślizgi na zjeżdżalni, plażing nad skąpanym w słońcu jeziorze Wągiel, a może siatkówka plażowa lub kometka – wybór należy do Ciebie!
  Aquafun: poszalejemy na zjeżdżalniach i sztucznych falach basenów Parku Wodnego Tropikana w Mikołajkach.
  Pierwsza pomoc: brzmi bardzo poważnie, bo to poważny temat. Chcemy Wam uświadomić, że pierwsze trzy minuty decydują o ludzkim życiu i chcemy, byście to życie potrafili ratować.
  Podstawy ratownictwa: nauczycie się skoków ratunkowych, holowania oraz posługiwania się rzutką ratowniczą. Bez teorii nie ma praktyki, czyli zajęcia z podstaw meteorologii i ratownictwa. Wszystko po to, aby bezpiecznie pływać i miło wypoczywać.
  Pożegnanie z Mazurami: Wszystko, co dobre, szybko się kończy. Podsumowanie wspólnie spędzonych dni. Trochę łez, ale i dużo śmiechu. Wymiana kontaktów mailowych i telefonicznych. Początek wspaniałych przyjaźni, czasami trwających wiele lat. Rozdanie nagród i dyplomów. No i do zobaczenia za rok!

  ZAJĘCIA FAKULTATYWNE:

  Spływ Krutynią: 3 godziny; dostępny dla każdego profilu i w każdym terminie (oprócz terminu 05, który ma spływ w cenie) przy min. 7 uczestnikach. Koszt: 100 zł (płatne na miejscu).

   

  OPIS ZAJĘĆ NA POSZCZEGÓLNYCH PROFILACH:
  Żeglarstwo (wszystkie profile)
  Budowa jachtu, róża wiatrów, nauka ostrzenia, odpadania, taklowanie, trymowanie; trochę teorii i wypływamy z portu! Każdy z Was posteruje w półwietrze, bagsztagu, bajdewindzie i w kursie fordewind. Zwrot z wiatrem, na wiatr to wszystko pestka. Jezioro Wągiel to raj zarówno dla początkujących żeglarzy jachtowych i wytrawnych wilków morskich. Podszkolicie kunszt żeglarski na jachtach Omega i Optymist pod okiem wytrawnych i znających specyfikę akwenów instruktorów. Nie zabraknie również abordaży i wypraw na Wyspę Piratów. Nie groźny nam żaden szkwał i przechył!

  Windsurfing (profile: sportowo – rekreacyjny, sportów wodnych, windsurfingowy)
  Skoro żeglarstwo jachtowe to i windsurfing! Mnóstwo zabaw na deskach, ćwiczenia równowagi, tratwy i wyścigi. Kto z Was nie spadnie z deski…? Następnie deska i żagiel – bajdewind, półwiatr i bagsztag, a na koniec powrót do portu fordewindem. Każdy, kto był już na naszych obozach wie, jak prosty jest zwrot na wiatr i z wiatrem!

  Kajakarstwo (wszystkie profile prócz tanecznego)
  Nauka manewrowania kajakiem, zwroty, wycieczka wzdłuż brzegów jeziora Wągiel. Jak zrobić tratwę z kajaków? W jaki sposób wejść na wywrócony kajak? Na te pytania i nie tylko odpowiemy oraz zademonstrujemy w praktyce.

  Quady (wszystkie profile prócz tanecznego)
  1 zajęcia po 2 godz w grupie, ok. 20 min. jazdy, dzieci do 13 roku życia jeżdżą z instruktorem,

  Gry sportowe i rekreacyjne (wszystkie profile)
  Siatkówka, piłka nożna, koszykówka, ringo, kwadrant, golf, badminton – to wszystko jest wam doskonale znane. Tu macie możliwość zademonstrowania swoich umiejętności w rywalizacji ze swoimi rówieśnikami, ale nie zapomnimy o meczach „kadra kontra reszta  świata”, czyli pojedynków doświadczenia z energią i wigorem.

  Gry terenowe (wszystkie profile)
  Biegi na orientację, podchody, przekradanka, flagi, czyli elementy team buildingu, orienteeringu. Współdziałanie w grupie, orientacja w terenie, kreatywne pomysły i szybkość działania pozwala na powodzenie akcji i zwycięstwo w grze. Słuchajcie uważnie instruktorów, gdyż nabytą wiedzę i umiejętności terenowe i survivalowe wykorzystacie w kilkuetapowej terenowej grze strategicznej Osada.

  Survival (profil survivalowy)
  Nauka posługiwania się kompasem, busolą, rozpalanie ogniska, sposoby na przetrwanie w trudnych warunkach pogodowych, a także pokonywanie przeszkód terenowych. Do tego rozpoznawanie roślin i tropów zwierząt, samodzielne przygotowywanie posiłków na biwakach – to właśnie sztuka przetrwania, którą wam przybliżymy.

  Paintball (wszystkie profile prócz tanecznego)
  "Behind the enemy lines". Strategiczne zabawy strzeleckie z użyciem broni na żelowe kulki z kolorową farbą; zajęcia z odmiennymi scenariuszami realizowane będą przez zespoły w różnych warunkach terenowych. Nie opuścimy terenu działań bojowych, póki nie rozegramy następujących scenariuszy: deadmatch, deadmatch drużynowy, obrona Częstochowy, VIP, capture the flag, blackjack,  polowanie na Czerwony Październik, zwiad, akcja ratunkowa, ochrona prezydenta, terminator, podchody do snajpera. Każda drużyna stworzy kamuflaż, zbuduje swoją bazę i linię obrony, opracuje taktykę ataku i do boju! Na terenie ośrodka znajduje się profesjonalne ogrodzone pole paintballowe z bunkrami i ziemiankami.

  Zajęcia linowe (wszystkie profile)
  Specjalnie dla Was zbudujemy Park Adrenaliny. Zjazd na tyrolce, swobodny lot i wahadło między drzewami podnosi ciśnienie! Przejście przez rzekę po cienkiej linie to nie lada wyzwanie, a wspinaczka po pajęczej sieci to misja dla prawdziwych twardzieli. Nie ma się czego bać, instruktorzy pomogą Ci pokonać strach i w bezpieczny sposób wypełnisz wszystkie wyzwania!

  Samoobrona (profil: paintballowy)
  Warto poznać kilka sposobów odparcia niespodziewanych ataków w walce wręcz. Po dobrej rozgrzewce zajęcia na matach umożliwią wam poznanie sposobów na obronę przed silniejszym i liczniejszym przeciwnikiem wykorzystując elementy Aikido, Karate, czy Krav Magi.

  Wycieczka rowerowa (wszystkie profile)
  To nowa atrakcja, która umożliwi nam dotarcie do schowanych w lesie, krystalicznie czystych oczek wodnych i jezior lobeliowych. Odkrywamy nowe miejsca nieznane turystyce masowej.

  Wycieczka na rowerach wodnych (profil: sportów wodnych)
  Pełen relaks, kąpiele słoneczne i integracja z rówieśnikami przebiegają idealnie. Rekreacja polecana w przerwie między zajęciami typowo sportowymi. Będzie też wodna trampolina.

  Pływanie (profil: sportów wodnych)
  Profil wodny przeznaczony dla tych, którzy kochają przebywać w wodzie i pod jej taflą. Popływamy na kąpielisku, poskaczemy do wody z desek i rowerków wodnych, będzie wodna trampolina ;) Ale najpierw przeprowadzimy sprawdzian z pływania, zajęcia z ratownictwa wodnego: skoki ratownicze, holowanie i pierwsza pomoc :)

  Archery games (wszystkie profile)
  Paintball, łucznictwo, zbijak w jednym! Z wykorzystaniem przeszkód naturalnych i sztucznych poczujecie pojedynki łuczników na własnej skórze.

  Łucznictwo (wszystkie profile)
  Połączenie siły z delikatnością oraz precyzją. Tu poczujesz się jak Robin Hood!

  NOWOŚĆ! AQUA FUN  (wszystkie profile)
  Poszalejemy na zjeżdżalniach i sztucznych falach basenów Parku Wodnego Tropikana w Mikołajkach.


   


  PIECKI - POJEZIERZE MAZURSKIE

  MAZURY – CUD NATURY. Doskonałe warunki przyrodnicze Mazurskiego Parku Krajobrazowego, rozbudowana baza sportowa ośrodka, domowe jedzenie, wysoko oceniana przez rodziców i dzieci kadra Dream Team oraz ciekawy program to pakiet, z którego każdy uczestnik naszego obozu będzie w pełni zadowolony.
  Na jeziorze Wągiel popływamy na  deskach windsurfinowych, Omegach, Optymistach, Dezecie oraz kajakach, zaś okoliczne lasy i poligon wykorzystamy do gier terenowych, survivalu, paintball’a, zajęć quadowych, linowych, czy wycieczek rowerowych. Ciekawi przygód wezmą udział w spływie kajakiem jedną z najpiękniejszych rzek – Krutynią.  OŚRODEK WYPOCZYNKOWY "OSTRÓW PIECKOWSKI"

  Zakwaterowanie w domkach trzypokojowych 6,7-osobowych (możliwe łóżka piętrowe) z pełnym węzłem sanitarnym i widokiem na jezioro.
  Wszystkie zajęcia odbywają się pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorów, trenerów i wychowawców posiadającej wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Podczas bloków zajęć korzystamy ze sprawdzonego sprzętu spełniającego wszelkie wymogi bezpieczeństwa.  TRANSPORT

  Szczegóły wyjazdów zgodnie z rozkładem jazdy przypisanym do turnusu podane są w każdej zawartej umowie. Brakujące godziny zbiórek i powrotów będą znane 2 dni przed wyjazdem. W wypadku zmian Organizator powiadamia klientów osobnym komunikatem mailowym za potwierdzeniem otrzymania; brak takiego komunikatu oznacza brak zmian. Zbiórka uczestników 20 min. przed odjazdem. Ze względu na obowiązujący czas pracy kierowców autokary odjeżdżają nie później niż 15 min. po godzinie zbiórki. Organizator zastrzega możliwość zmiany rozkładu jazdy, przesiadek oraz środka transportu. Na przystankach pośrednich mogą wystąpić opóźnienia z przyczyn niezależnych od organizatora. Przyjazd do ośrodka planowany jest ok godz. 18.00-19.00, niemniej realny czas przejazdu jest uzależniony od warunków drogowych, potrzeb dzieci podczas podróży oraz przepisów regulujących czas pracy i przerw kierowców. Informujemy, że nie jest możliwy zakup transportu tylko w 1 stronę, miejsce wsiadania musi być takie samo jak miejsce powrotu oraz że nie ma możliwości dosiadania się „na trasie”. Zmiana miejsca wyjazdu po zawarciu umowy (o ile Organizator dysponuje miejscami) wiąże się z koniecznością poniesienia opłaty manipulacyjnej w wysokości 40 zł.
  Wielkość bagażu uczestnika ograniczona jest do 2 sztuk bagażu o łącznej wadze nie przekraczającej 20 kg (bagaż główny i niewielka podręczna torba). Kierowca ma prawo, w przypadku braku miejsca, odmówić zabrania nadbagażu. Bagaż należy opisać imieniem i nazwiskiem.

  Wyjazd Miejscowość wyjazdu/powrotu Dopłata Powrót
  dojazd własny, 0.00 zł.
  07.30 (do potw.) Gdańsk,
  Tylko w turnusach 01 i 03. Realizowany przy min. 7 uczestnikach.
  180.00 zł. 16.00 (do potw.)
  07.30 Warszawa, Torwar, parking od ul. Czerniakowskiej.
  Uwaga: zbiórka w Warszawie o godzinie 7:00.
  0.00 zł.
  Dodatkowe informacje na temat transportu.

  KOD IMPREZYCENATERMINSTATUS
  01PDDZ/20 1850.00 PLN 2020-06-28 - 2020-07-07 [ zakończona ]
  Kolonia 8-12 lat, obóz 13-17 lat. Dopłata do profilu paintballowego + 160 PLN.
  02PDDZ/20 2030.00 PLN 2020-07-07 - 2020-07-17 [ zakończona ]
  Kolonia 8-12 lat, obóz 13-17 lat. Dopłata do profilu paintballowego + 160 PLN. Dopłata do profilu survivalowego + 50 PLN.
  03PDDZ/20 2150.00 PLN 2020-07-17 - 2020-07-28 [ zakończona ]
  Kolonia 8-12 lat, obóz 13-17 lat. Dopłata do profilu paintballowego + 160 PLN. Dopłata do profilu survivalowego + 50 PLN.
  04PDDZ/20 2150.00 PLN 2020-07-28 - 2020-08-08 [ zakończona ]
  Kolonia 8-12 lat, obóz 13-17 lat. W tym turnusie profil survivalowy nie odbywa się. Dopłata do profilu paintballowego + 160 PLN.
  05PDDZ/20 2280.00 PLN 2020-07-28 - 2020-08-09 [ zakończona ]
  Tylko obóz 13-17 lat. W tym turnusie młodzież bierze udział w rajdzie rowerowym lub (i) w spływie kajakowym Krutynią z noclegiem pod namiotem (prosimy zabrać własny namiot, śpiwór i karimatę). Dopłata do profilu survivalowego + 50 PLN.
  CENA ZAWIERA:
  • Zakwaterowanie - 9 noclegów (turnus 01), 10 noclegów (turnus 02), 11 noclegów (turnusy 03 i 04) lub 11 noclegów w ośrodku+1 nocleg pod namiotami (turnus 05).
  • Całodzienne wyżywienie (3 posiłki dziennie - śniadanie, obiad, kolacja). Pierwszy posiłek - obiad w dniu przyjazdu, ostatni posiłek - obiad w dniu wyjazdu. Śniadania i kolacje w formie szwedzkiego stołu.
  • Transport autokarem z Warszawy lub Gdańska (tylko turnusy 01 i 03 za dopłatą 180 zł).
  • Zajęcia programowe (w zależności od profilu).
  • Wstęp do Parku Wodnego Tropikana w Mikołajkach (wszystkie profile).
  • Całodobową opiekę wychowawców, instruktorów, opiekę ratownika na kąpielisku.
  • Ubezpieczenie NNW 5000zł w SIGNAL IDUNA.
  • Składka do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego wynosi 0 zł.
  PROGRAMY I KOSZTY DODATKOWE (dla chętnych, o ile nie zaznaczono inaczej):
  • Ubezpieczenie TUiR AXA od kosztów rezygnacji i przerwania imprezy z przyczyn losowych (udokumentowanych, np. choroba, zalecamy wykupienie) - 90 zł. Deklaracja zakupu ubezpieczenia musi nastąpić przed zawarciem umowy.
  • Profil paintballowy i quadowo-paintballowy (dopłata 160 PLN - prosimy zaznaczyć przy rezerwacji).
  • Profil survivalowy (dopłata 50 zł) - w turnusie 02, 03, 05.
  • Spływ kajakowy Krutynią (dopłata na miejscu 100 PLN).
  • Dodatkowe kulki paintballowe (100 kulek) - 20 zł.