KOLONIE I OBOZY MŁODZIEŻOWE

godziny pracy

11.00-17.00

SPŁYW CZARNĄ HAŃCZĄ

splyw-czarna-hancza-64-1.jpg

13 - 18 lat

od 1290.00 PLN

Spływy kajakowe to jeden z najciekawszych sposobów na spędzenie urlopu!

  • Czysta woda, zapierające w piersiach widoki
  • Idealne połączenie aktywności fizycznej i relaksu w pięknych okolicznościach przyrody
  • pomniki sztuki inzynierskiej XIX w

Jednym słowem ekscytująca i niezapomniana przygoda!

Zapraszamy zarówno początkujących jak i doświadczonych spływowiczów na cieszące się ogromnym powodzeniem imprezy kajakowe. Biwaki na leśnych polanach, długie wieczory przy ognisku, piękne krajobrazy i najczystsze rzeki w Polsce gwarantują moc niezapomnianych wrażeń i wiele miłych wspomnień z traperskiej przygody. Spływy nie są imprezami wymagającymi - dzienne odcinki dostosowywane są do możliwości uczestników i warunków pogodowych, a program dnia traktowany bardzo elastycznie. Ponieważ cały ekwipunek (namioty, śpiwory, bagaże osobiste) mamy w kajakach nie jesteśmy zmuszeni codziennie gdzieś dopłynąć, biwak można rozbić w dowolnym miejscu...bo w końcu robimy to dla przyjemności! Nad bezpieczeństwem uczestników czuwa przez cały czas spływu doświadczona kadra pedagogiczna i ratownicy.

Program

Szlak kajakowy Czarnej Hańczy to z pewnością jeden z najpiękniejszych nizinnych szlaków wodnych Polski. Całość trasy liczy ok. 80 km - od Jeziora Wigry do Augustowa. Na pokonanie szlaku, bez wcześniejszego przygotowania kondycyjnego, w sposób zupełnie rekreacyjny, potrzeba 5-6 dni.
Na trasie, oprócz bujnej przyrody i pełnej uroku rzeki podziwiać będziemy liczne atrakcje: Klasztor na Wigrach w którym w 1999 roku przebywał Papież Jan Paweł II, liczne śluzy podnoszące kajaki nawet o 5 m w górę, czy też Kanał Augustowski - jeden z najcenniejszych zabytków hydrotechnicznych w skali światowej.
Trasa spływu: J. Wigry - Stary Folwark - Maćkowa Ruda - Głęboki Bród -Rygol - J. Mikaszewo - J. Serwy - J. Białe - Augustów.

Programy fakultatywne

Wypożyczenie namiotu typu igloo 2-3-os. 150.00 zł.

Zakwaterowanie

Namioty na polach biwakowych. Namioty własne lub wypożyczone od organizatora. Wyżywienie - obiadokolacje w miarę możliwości w barach i stołówkach schroniskowych/stanicach, śniadanie, prowiant "integracyjne" - przyrządzane wspólnie przez uczestników w ramach wacht, z produktów zakupionych przez kadrę. Możliwość indywidualnego menu dla młodych wegetarian.

Za osobną opłatą możliwe jest zakwaterowanie w gospodarstwach agroturystycznych z możliwością zamówienia śniadań i późniejszych obiadów.

NIEZBĘDNY EKWIPUNEK: Talerzyk plastikowy, kubek, sztućce, śpiwór, karimata, worki foliowe, płaszcz przeciwdeszczowy, ręczniki, obuwie do wody lub klapki, latarka, repelent na owady. Rzeczy najlepiej spakować w wodoszczelne worki żeglarskie lub foliowe w torbie podróżnej niewielkich rozmiarów. Uczestnicy winni posiadać dobrą umiejętność pływania-min. 200 m wpław.

ROZKŁAD JAZDY:

* Zaznacz kliknięciem turnus i miasto aby wyświetlić szczegóły

Turnus:

1). 25.07-02.08.2022
2). 01.08-08.08.2022
Sprawdzam...
Sprawdzam...

Opis transportu

 • Szczegóły wyjazdów zgodnie z rozkładem jazdy przypisanym do turnusu podane są w każdej zawartej umowie.
 • Brakujące godziny zbiórek i powrotów będą znane 2 dni przed wyjazdem. W wypadku zmian Organizator powiadamia klientów osobnym komunikatem mailowym za potwierdzeniem otrzymania; brak takiego komunikatu oznacza brak zmian.
 • Zbiórka uczestników 20 min. przed odjazdem. Ze względu na obowiązujący czas pracy kierowców autokary odjeżdżają nie później niż 15 min. po godzinie zbiórki.
 • Organizator zastrzega możliwość zmiany rozkładu jazdy, przesiadek oraz środka transportu. Na przystankach pośrednich mogą wystąpić opóźnienia z przyczyn niezależnych od organizatora.
 • Przyjazd do ośrodka planowany jest ok godz. 18.00-19.00, niemniej realny czas przejazdu jest uzależniony od warunków drogowych, potrzeb dzieci podczas podróży oraz przepisów regulujących czas pracy i przerw kierowców.
 • Informujemy, że nie jest możliwy zakup transportu tylko w 1 stronę, miejsce wsiadania musi być takie samo jak miejsce powrotu oraz że nie ma możliwości dosiadania się „na trasie”.
 • Zmiana miejsca wyjazdu po zawarciu umowy (o ile Organizator dysponuje miejscami) wiąże się z koniecznością poniesienia opłaty manipulacyjnej w wysokości 40 zł.
 • Wielkość bagażu uczestnika ograniczona jest do 2 sztuk bagażu o łącznej wadze nie przekraczającej 20 kg (bagaż główny i niewielka podręczna torba). Kierowca ma prawo, w przypadku braku miejsca, odmówić zabrania nadbagażu. Bagaż należy opisać imieniem i nazwiskiem.

TERMIN

KOD IMPREZY

CENY

STATUS

25.07

-

02.08.2022

01HSCZ/22

1290.00

[ zakończona ]

01.08

-

08.08.2022

02HSCZ/22

1290.00

[ zakończona ]

Świadczenia

CENA ZAWIERA:

 • Biwaki na polach namiotowych i biwakach.
 • Wypożyczenie i przewóz kajaków, szkolenie kajakarskie - kajaki dwuosobowe Pro Tour 470 lub jednoosobowy Traper (jako kolejny w ramach rodziny).
 • Wyżywienie wg opisu.
 • Dojazd na miejsce busem (patrz zakładka transport).
 • Opłaty śluzowe.
 • Opiekę wychowawcy i ratownika.
 • Ubezpieczenie UNIQA TU S.A.: NNW (do 5000 zł).
 • Składka do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego wynosi 2 zł, a do Turystycznego Funduszu Pomocowego 2 zł.

PROGRAMY I KOSZTY DODATKOWE (dla chętnych, o ile nie zaznaczono inaczej):

 • Ubezpieczenie UNIQA TU S.A. od kosztów rezygnacji i przerwania imprezy z przyczyn losowych (udokumentowanych, np. choroba, zalecamy wykupienie) - 75 zł. Deklaracja zakupu ubezpieczenia musi nastąpić w dniu zawarcia umowy. UWAGA: ubezpieczenie to nie podlega zwrotowi nawet w wypadku odwołania imprezy przez organizatora.
 • Wypożyczenie namiotu typu igloo 2-3-os. - 150 zł.
  Płatne samodzielnie na miejscu:
 • Opłaty za prysznice na biwakach ( 5-8 zł/prysznic)

Programy fakultatywne

Wypożyczenie namiotu typu igloo 2-3-os. 150.00 zł.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych, analitycznych i marketingowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Zamknij
Dowiedz się więcej