KOLONIE I OBOZY MŁODZIEŻOWE

godziny pracy

10.00-17.00

WAKACJE PEŁNE WRAŻEŃ

mazury-oboz-dream-team-67-9.jpg

12 - 17 lat

od 3360.00 PLN

Mazury zapraszają wielbicieli wakacji pełnych wrażeń!

 • obóz sportowo-rekreacyjny, paintballowy, sportów wodnych
 • animacje, gry i zabawy! quady
 • tutaj wypoczynek nabiera zupełnie nowego wymiaru

Będzie aktywnie i wesoło!

Chcesz spotkać nowych przyjaciół? A może jesteś starym Dream Teamowiczem i jedziesz kolejny raz i znasz atmosferę panującą na młodzieżówce?

Kochani Dream Teamowicze,
W tradycji Dream Teamu obozy młodzieżowe zajmują szczególne miejsce :) Współpraca z Wami podczas zajęć i biwaków pod gołym niebem oraz partnerska atmosfera, którą tworzycie z kadrą Dream Teamu na długo pozostaje w naszej pamięci. Wspólnie spędzony czas na wodzie, w lesie czy na wycieczkach jest czasem szczególnym. Przez lata poznaliśmy gruntownie Kaszuby i od roku 2019 przyszedł czas na eksplorację Mazur :) Ta zmiana zaowocowała ciekawym programem, którego trzon stanowił dobrze Wam znane atrakcje ze spływem kajakowym rzeką Krutynią. W roku 2023 udamy na rajdy rowerowy szlakami Mazurskiego Parku Krajobrazowego lub (i) na spływ kajakowy, poskaczemy na wodnej trampolinie i z wodnej katapulty. Połączymy różne formy rekreacji ruchowej stacjonarnie w Pieckach i spotykamy się na biwaku, gdzie zorganizujemy wspólnie gry i zabawy ruchowe i terenowe. Popływamy po jeziorze Wągiel, odkryjemy z kajaka, czy tratwy survivalowej wyspy jeziora Wągiel Mały, pogramy w paintball w zabudowaniach opuszczonego dworu, odwiedzimy Park Adrenaliny z trasami linowymi, zaś pozostałe atrakcje to niespodzianka ;)

Program

PROFILE OBOZÓW (UCZESTNIK WYBIERA JEDEN PROFIL):
Profil sportowo-rekreacyjny 04PRMZ/23 obejmuje: windsurfing (5 zajęć po 2 godz.), żeglarstwo (5 zajęć po 2 godz.), zajęcia quadowe (1 zajęcia po 2 godz.), gry terenowe i survival (6 zajęć po 2 godz.), paintball (1 zajęcia 2,5 godz.), gry sportowe (7 zajęć po 2 godz.), archery games (1 zajęcia po 2 godz.), łucznictwo (1 zajęcia po 2 godz.), wycieczka rowerowa (3 zajęcia po 2 godz.), spływ kajakowy rzeką Krutynią lub (i) rajd rowerowy z noclegiem pod namiotami oraz zajęcia rozrywkowe, edukacyjne i rekreacyjne.

Profil paintballowy 04PPMZ/23 obejmuje: paintball (8 zajęć 2godz.), żeglarstwo (5 zajęć po 2 godz.), zajęcia quadowe (1 zajęcia po 2 godz.), gry terenowe i survival (6 zajęć po 2 godz.), gry sportowe (7 zajęć po 2 godz.), archery games (1 zajęcia po 2 godz.), łucznictwo (1 zajęcia po 2 godz.), wycieczka rowerowa (1 zajęcia po 2 godz.), spływ kajakowy rzeką Krutynią lub (i) rajd rowerowy z noclegiem pod namiotami oraz zajęcia rozrywkowe, edukacyjne i rekreacyjne.

Profil quadowo-paintballowy 04PQMZ/23 obejmuje: quady (4 zajęcia po 2 godziny), paintball (4 zajęć po 2 godziny), żeglarstwo (5 zajęć po 2 godz.), gry terenowe i survival (6 zajęć po 2 godz.), gry sportowe (7 zajęć po 2 godz.), archery games (1 zajęcia po 2 godz.), łucznictwo (1 zajęcia po 2 godz.), wycieczka rowerowa (1 zajęcia po 2 godz.), spływ kajakowy rzeką Krutynią lub (i) rajd rowerowy z noclegiem pod namiotami oraz zajęcia rozrywkowe, edukacyjne i rekreacyjne.

Profil sportów wodnych 04PDMZ/23 obejmuje: windsurfing (6 zajęć po 2 godz.), żeglarstwo (6 zajęć po 2 godz.), kajakarstwo (2 zajęcia po 2 godz.), tramolina wodna, rowery wodne (2 zajęcia po 2 godziny), pływanie i ratownictwo wodne (5 zajęć po 2 godz.), zajęcia quadowe (1 zajęcia po 2 godz.), gry sportowe i terenowe z elementami survivalu (5 zajęć po 2 godz.), paintball (1 zajęcia 2,5 godz.), archery games (1 zajęcia po 2 godz.), łucznictwo (1 zajęcia po 2 godz.), wycieczka rowerowa (2 zajęcia po 2 godz.), edukacyjne i rekreacyjne.

ZAJĘCIA EDUKACYJNE, ROZRYWKOWE i REKREACYJNE DLA WSZYSTKICH PROFILI:
Qulturka. To czas burzy mózgów przy grach fabularnych, grach planszowych i innych rozgrywkach towarzyskich, których scenariusze wymyślamy sami, a udział w niej bierze cały obóz wraz z kadrą.
Disco-Disco. Mega zabawa przy dźwiękach muzyki, którą sami wybierzecie.
Ognisko z pieczeniem kiełbasek. Przy blasku księżyca i iskrach z ogniska stworzymy fantastyczną atmosferę wspólnej zabawy.
Mazury-cud natury. Konkurs na najfajniejsze zdjęcie turnusu. Fotografujcie wszystko, byleby było ciekawie, niepowtarzalnie i niekoniecznie dynamicznie.
Filmoteka młodego człowieka. Wspólnie wybierzemy repertuar filmowy od filmów przygodowych przez obyczajowe po komedie.
Plażowanie. Zasłużony czas na odpoczynek między zajęciami. Skoki do wody na strzeżonym kąpielisku, ślizgi na zjeżdżalni, plażing nad skąpanym w słońcu jeziorze Wągiel, a może siatkówka plażowa lub kometka - wybór należy do Ciebie!
Pierwsza pomoc. Brzmi bardzo poważnie, bo to poważny temat. Chcemy Wam uświadomić, że pierwsze trzy minuty decydują o ludzkim życiu i chcemy, byście to życie potrafili ratować.
Podstawy ratownictwa. Nauczycie się skoków ratunkowych, holowania oraz posługiwania się rzutką ratowniczą. Bez teorii nie ma praktyki, czyli zajęcia z podstaw meteorologii i ratownictwa. Wszystko po to, aby bezpiecznie pływać i miło wypoczywać.
Pożegnanie z Mazurami. Wszystko, co dobre, szybko się kończy. Podsumowanie wspólnie spędzonych dni. Trochę łez, ale i dużo śmiechu. Wymiana kontaktów mailowych i telefonicznych. Początek wspaniałych przyjaźni, czasami trwających wiele lat. Rozdanie nagród i dyplomów. No i do zobaczenia za rok!

OPIS ZAJĘĆ NA POSZCZEGÓLNYCH PROFILACH:
ŻEGLARSTWO
Budowa jachtu, róża wiatrów, nauka ostrzenia, odpadania, taklowanie, trymowanie; trochę teorii i wypływamy z portu! Każdy z was posteruje w półwietrze, bagsztagu, bajdewindzie i w kursie fordewind. Zwrot z wiatrem, na wiatr to wszystko pestka. Jezioro Wągiel to raj zarówno dla początkujących żeglarzy jachtowych jak i wytrawnych wilków morskich. Podszkolicie kunszt żeglarski na jachtach Omega, Optymist i większych jednostkach dwumasztowych pod okiem wytrawnych i znających specyfikę akwenów instruktorów. Nie zabraknie również abordaży i wypraw na Wyspę Piratów. Nie groźny nam żaden szkwał i przechył!
WINDSURFING
Skoro żeglarstwo jachtowe to i windsurfing! Mnóstwo zabaw na deskach, ćwiczenia równowagi, tratwy i wyścigi. Kto z was nie da się zrzucić z deski…? Następnie deska i żagiel - bajdewind, półwiatr i bagsztag, a na koniec powrót do portu fordewindem. Każdy, kto był już na naszych obozach już wie, jak prosty jest zwrot na wiatr i z wiatrem!
KAJAKARSTWO
Nauka manewrowania kajakiem, zwroty, wycieczka wzdłuż brzegów jeziora Wągiel, przeprawa na Wągiel Mały i zwiedzanie okolicznych wysp. Jak zrobić tratwę z kajaków, w jaki sposób wejść na wywrócony kajak? Na te pytania i nie tylko odpowiemy oraz zademonstrujemy w praktyce.
WYCIECZKI ROWEROWE
Ścieżki edukacyjne i rowerowe Mazurskiego Parku Krajobrazowego otwierają nowe możliwości. Podczas wycieczek rowerowych poczujecie we włosach powiew przygody zwiedzając Mazury z innej perspektywy.
GRY SPORTOWE I REKREACYJNE
Siatkówka, piłka nożna, koszykówka, ringo, kwadrant, golf, badminton oraz to wszystko jest wam doskonale znane. W tym roku dorzucamy NOWOŚĆ! Beach Tennis - połączenie tenisa i piłki plażowej. Bedziecie mogli zademonstrować swoje umiejętności w rywalizacji z rówieśnikami, ale nie zapomnimy o meczach „kadra kontra reszta świata”, czyli pojedynków doświadczenia z energią i wigorem.
GRY TERENOWE
Biegi na orientację, podchody, przekradanka, czyli elementy teambuildingu, orienteringu. Współdziałanie w grupie, orientacja w terenie, kreatywne pomysły i szybkość działania pozwala na powodzenie akcji i zwycięstwo w grze. Słuchajcie uważnie instruktorów, gdyż nabytą wiedzę i umiejętność terenowe i survivalowe wykorzystacie w kilkuetapowej terenowej grze strategicznej Osada.
SURVIVAL
Budowanie tratw, poznawanie różnych sposobów połowu ryb, posługiwanie się busolą, rozpalanie ognisk krzesiwem, lupą, sposoby na przetrwanie w trudnych warunkach pogodowych, a także pokonywanie przeszkód terenowych. Do tego rozpoznawanie roślin i tropów zwierząt, samodzielne przygotowywanie posiłków na biwakach- to właśnie sztuka przetrwania, którą wam przybliżymy.
PAINTBALL
"Behind the enemy lines". Strategiczne zabawy strzeleckie z użyciem broni na żelowe kulki z kolorową farbą; zajęcia z odmiennymi scenariuszami realizowane będą przez zespoły w różnych warunkach terenowych. Deadmatch, deadmatch drużynowy, obrona Częstochowy, VIP, capture the flag, blackjack, polowanie na Czerwony Październik, zwiad, akcja ratunkowa, ochrona prezydenta, terminator, podchody do snajpera. Każda drużyna stworzy kamuflaż, zbuduje swoją bazę i linię obrony, opracuje taktykę ataku i do boju!
QUADY
W tym sezonie startujemy z nowym torem quadowym i sprawdzimy nasz sprzęt quadowy o pojemności 200 cm! Starsi uczestnicy (13+) przetestują go samodzielnie, młodsi pojeżdżą z instruktorem.
ARCHERY GAMES
Paintball, łucznictwo, zbijak w jednym! Z wykorzystaniem przeszkód naturalnych i sztucznych poczujecie pojedynki łuczników na własnej skórze.
ŁUCZNICTWO
Połączenie siły z delikatnością oraz precyzją. Tu poczujesz się jak Robin Hood!
BIWAK I NOC POD NAMIOTAMI NAD RZEKĄ KRUTYNIĄ
Nie zapomnijcie namiotu, śpiwora, karimaty, kajaki zapewniamy ;) Spłyniemy najpiekniejszym odcinkiem rzeki Krutyni, a na nocleg wybierzemy najciekawsze miejsce biwakowe, gdzie rozbijemy oboz i zorganizaujemy sobie czas wykorzystując znane i lubiane zabawy ;)

- Wszystkie zajęcia odbywają się pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorów, trenerów i wychowawców posiadającej doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą.
- Uczestnicy są zakwaterowani według prósb rodziców i i wiekowo (+/-1) rok urodzenia. To samo dotyczy podziału na grupy wychowawcze.
- Podczas bloków zajęć korzystamy ze sprawdzonego sprzętu spełniającego wszelkie wymogi bezpieczeństwa.

Przykładowy plan dnia
Pobudka 7.45
Gimnastyka poranna 8.00
Toaleta poranna 8.15
Śniadanie 8.30
BLOK I WINDSURFING
9.30-11.15
BLOK II PAINTBALL
11.15-13.00
Obiad 13.30
Przerwa poobiednia do 15.30
BLOK III 15.30-17.00 ŻEGLARSTWO
BLOK IV 17.00-18.30 WYCIECZKA ROWEROWA
Kolacja 19.00
BLOK V 20.00-21.15 Zajęcia rozrywkowe, rekreacyjne i edukacyjne.

BON TURYSTYCZNY
Rezerwując tę imprezę masz możliwość realizacji bonu turystycznego. Szczegóły na stronie Promocje i bony

Programy fakultatywne

Dodatkowe kulki paintballowe (100 kulek). 20.00 zł.
Transport - dojazd własny -50.00 zł.
Zamawiam - dieta wegetariańska. 110.00 zł.
Zamawiam - dieta specjalna: bezglutenowa, bezlaktozowa, wegańska itp. 165.00 zł.
Prosimy o podanie rodzaju diety.

Zakwaterowanie

OW OSTRÓW PIECKOWSKI oferuje zakwaterowanie w nowych, drewnianych domkach parterowych, trzypokojowych, 6,7 osobowych (możliwe łóżka piętrowe) z pełnym węzłem sanitarnym i widokiem na jezioro. Na terenie ośrodka znajdują się: stoły do tenisa stołowego, plac zabaw, małpi gaj, kąpielisko strzeżone przez ratownika oraz sklepik.
WYŻYWIENIE - trzy posiłki dziennie (śniadanie, obiad z podwieczorkiem, kolacja). Śniadania i kolacje w formie szwedzkiego stołu. Pierwszy posiłek: obiad w dniu przyjazdu, ostatni posiłek: obiad w dniu wyjazdu.

Uwaga: Noc z 05.08 na 06.08 po spływie kajakowym i rajdzie rowerowym spędzimy na biwaku nad rzeką Krutynią. Konieczne są namioty, śpiwory i karimaty.

ROZKŁAD JAZDY:

* Zaznacz kliknięciem turnus i miasto aby wyświetlić szczegóły

Turnus:

1). 25.07-06.08.2023
2). 25.07-06.08.2023
3). 25.07-06.08.2023
4). 25.07-06.08.2023
Sprawdzam...
Sprawdzam...

Opis transportu

• Szczegóły wyjazdów zgodnie z rozkładem jazdy przypisanym do turnusu podane są w każdej zawartej umowie.
• Brakujące godziny zbiórek i powrotów będą znane 2 dni przed wyjazdem. W wypadku zmian Organizator powiadamia klientów osobnym komunikatem mailowym za potwierdzeniem otrzymania; brak takiego komunikatu oznacza brak zmian.
• Zbiórka uczestników 20 min. przed odjazdem. Ze względu na obowiązujący czas pracy kierowców autokary odjeżdżają nie później niż 15 min. po godzinie zbiórki.
• Organizator zastrzega możliwość zmiany rozkładu jazdy, przesiadek oraz środka transportu. Na przystankach pośrednich mogą wystąpić opóźnienia z przyczyn niezależnych od organizatora.
• Przyjazd do ośrodka planowany jest ok godz. 18.00-19.00, niemniej realny czas przejazdu jest uzależniony od warunków drogowych, potrzeb dzieci podczas podróży oraz przepisów regulujących czas pracy i przerw kierowców.
• Informujemy, że nie jest możliwy zakup transportu tylko w 1 stronę, miejsce wsiadania musi być takie samo jak miejsce powrotu oraz że nie ma możliwości dosiadania się „na trasie”.
• Zmiana miejsca wyjazdu po zawarciu umowy (o ile Organizator dysponuje miejscami) wiąże się z koniecznością poniesienia opłaty manipulacyjnej w wysokości 40 zł.
• Wielkość bagażu uczestnika ograniczona jest do 2 sztuk bagażu o łącznej wadze nie przekraczającej 20 kg (bagaż główny i niewielka podręczna torba). Kierowca ma prawo, w przypadku braku miejsca, odmówić zabrania nadbagażu. Bagaż należy opisać imieniem i nazwiskiem.

TERMIN

KOD IMPREZY

CENY

STATUS

25.07

-

06.08.2023

04PRMZ/23

3360.00

[ zadzwoń ]
Profil sportowo-rekreacyjny. Nocleg w domkach+1 noc pod namiotem.

25.07

-

06.08.2023

04PPMZ/23

3560.00

[ zadzwoń ]
Profil paintballowy. Nocleg w domkach+1 noc pod namiotem.

25.07

-

06.08.2023

04PQMZ/23

3560.00

[ zadzwoń ]
Profil quadowo-paintballowy. Nocleg w domkach+1 noc pod namiotem.

25.07

-

06.08.2023

04PDMZ/23

3360.00

[ zadzwoń ]
Profil sportów wodnych. Nocleg w domkach+1 noc pod namiotem.

Świadczenia

CENA ZAWIERA:

 • Zakwaterowanie i wyżywienie (3 posiłki dziennie + deser). Śniadania i kolacje w formie bufetu. Pierwszy posiłek - obiad w dniu przyjazdu, ostatni - obiad w dniu wyjazdu.
 • Transport autokarem z Warszawy.
 • Zajęcia programowe - żeglarstwo, windsurfing, survival, kajakarstwo, gry sportowe i terenowe oraz paintball (200 kulek), quadowe, łucznicze, wycieczki rowerowe, spływ kajakowy lub (i) rajd rowerowy z noclegiem nad rzeką Krutynią.
 • Zajęcia edukacyjne, rekreacyjne i rozrywkowe wymienione w ofercie.
 • Całodobową opiekę wychowawców, instruktorów, opiekę ratownika na kąpielisku.
 • Ubezpieczenie NNW 5000 zł w SIGNAL IDUNA.
 • Składka do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego wynosi 2 zł, a do Turystycznego Funduszu Pomocowego 2 zł.

CENA NIE ZAWIERA:

 • Dodatkowe kulki paintballowe (100 kulek) - 20 zł.
 • Dopłata do diety specjalnej: bezglutenowa, bezlaktozowa , wegańska itp. - 165 zł.
 • Dopłata do diety wegetariańskiej - 110 zł.
 • Zniżka 50zł z tytułu dojazdu i powrotu we własnym zakresie.

Programy fakultatywne

Dodatkowe kulki paintballowe (100 kulek). 20.00 zł.
Transport - dojazd własny -50.00 zł.
Zamawiam - dieta wegetariańska. 110.00 zł.
Zamawiam - dieta specjalna: bezglutenowa, bezlaktozowa, wegańska itp. 165.00 zł.
Prosimy o podanie rodzaju diety.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych, analitycznych i marketingowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Zamknij
Dowiedz się więcej