biuro@obozy.pl
Tel: 226367527
mobile menu

Jeśli chcesz zdobyć patent żeglarski, zapraszamy na obóz szkoleniowy:
 • wyruszymy w rejs Szlakiem Wielkich Jezior Mazurskich
 • odbędziemy szkolenie praktyczne i teoretyczne na stopień żeglarza jachtowego - zakończone egzaminem
 • nim się obejrzysz, a będziesz samodzielnie żeglować niczym prawdziwy wilk morski!

  MAZURY - SZKOLENIOWY REJS MŁODZIEŻOWY
  Obóz wędrowny. Kto chce zrobić patent żeglarski? Jest okazja!
  WIEK UCZESTNIKӓW: 14-19 lat
  CENA OD: 2300.00 PLN

  TUTAJ JEDZIEMY:
  PODOBNE WYJAZDY:

  WARTO ZAJRZEƆ:
  COGITO NON STOP
  POMOC
  POLUB NAS!
  Jeśli chcesz zdobyć patent żeglarski, zapraszamy na obóz szkoleniowy:
 • wyruszymy w rejs Szlakiem Wielkich Jezior Mazurskich
 • odbędziemy szkolenie praktyczne i teoretyczne na stopień żeglarza jachtowego - zakończone egzaminem
 • nim się obejrzysz, a będziesz samodzielnie żeglować niczym prawdziwy wilk morski!
  MAZURY - SZKOLENIOWY REJS MŁODZIEŻOWY
  Obóz wędrowny. Kto chce zrobić patent żeglarski? Jest okazja!
  WIEK UCZESTNIKӓW: 14-19 lat
  CENA OD: 2300.00 PLN

  RUCIANE NIDA, WIELKIE JEZIORA MAZURSKIE

  Usiądź za sterem jachtu żaglowego, poczuj wiatr we włosach i zostań żeglarzem jachtowym. Naucz się manewrować jachtem pod żaglami i na silniku, poznaj tajniki meteorologii, teorii żeglowania czy ratownictwa. Podczas rejsu nie zabraknie relaksu i rozrywki, odwiedzisz gwarne porty i duże przystanie, będzie czas na kąpiele i plażowanie.  JACHT KABINOWY

  Jachty kabinowe Sasanka 660 Supernova. Miejsce zaokrętowania i wyokrętowania: Ruciane-Nida.
  Wyżywienie w postaci 3 posiłków dziennie przygotowywane w kuchni jachtowej siłami załogi pod nadzorem instruktora z produktów dostarczonych przez organizatora. Dbamy o to, aby posiłki były zdrowe i smaczne, często uzupełniamy zapasy o warzywa, owoce, świeże mięso, nabiał. Organizujemy grille dla całego obozu, popcorn z ogniska, wspólnie przygotowujemy smaczne potrawy.


  TUTAJ JEDZIEMY:
  PODOBNE WYJAZDY:

  WARTO ZAJRZEƆ:
  POLUB NAS!

  OBÓZ SZKOLENIOWY - REJS


  Rejs szkoleniowy to impreza dla wszystkich - zarówno dla tych, którzy pierwszy raz wsiądą na jacht, jak i tych opływanych. Nasi instruktorzy przeprowadzą Cię przez program szkolenia na patent żeglarza jachtowego. Wykwalifikowana kadra, wysokiej klasy sprzęt i ciekawy program są gwarancją udanej zabawy.

  PROGRAM OBOZU SZKOLENIOWEGO
  Budowa jachtu – Kursanci poznają podstawowe części jachtu śródlądowego, zasady bezpiecznego posługiwania się instalacjami jachtowymi, a także podstawowe elementy i obsługę współczesnego jachtowego silnika przyczepnego.
  Przepisy – Uczestnicy nauczą się wybranych przepisów żeglugowych obowiązujących na śródlądowych drogach wodnych, a także poznają etykietę jachtową – zasady zachowania się na jachcie i obyczaje żeglarskie.
  Teoria żeglowania – zajęcia z teorii żeglowania odpowiedzą na pytania czy jacht może płynąć pod wiatr, czym różni się wiatr pozorny od rzeczywistego, jak działa ster, wyjaśnią też wiele innych kwestii dotyczących wiatru, wody, żagli i sił działających na jacht.
  Locja – poznacie oznakowanie szlaków wodnych, dowiecie się jak jak działa śluza, jak wygląda koryto rzeki oraz poznacie podstawy locji morskiej.
  Ratownictwo – poznacie środki bezpieczeństwa i sposoby posługiwania się nimi, dowiecie sie też, jak zachować się po wywrotce jachtu.
  Teoria manewrowania – czyli wstęp do praktyki. Uczestnicy nauczą się zasad wykonywania i planowania manewrów żeglarskich, a także wyboru drogi jachtu.
  Meteorologia – czym jest wiatr, skąd wieje bryza, ile stopni ma skala Beauforta, jakie są niebezpieczne dla żeglarzy zjawiska pogodowe i ich oznaki; skąd brać komunikaty meteorologiczne i jak je interpretować.
  Praktyka – eksploatacja jachtu śródlądowego, taklowanie i klar jachtu, obsługa żagli i osprzętu, zasady cumowania jachtu, umiejętność wiosłowania, obsługa silnika zaburtowego, a także sprawdzanie stanu technicznego jachtu żaglowego.
  Prace bosmańskie – Uczestnicy nauczą się wiązania kilkunastu węzłów żeglarskich, dowiedzą się także, jak przeprowadzić podstawowe naprawy jachtu i osprzętu.
  Manewrowanie – Uczestnicy będą wykonywać manewry takie, jak: zwrot przez sztag, przez rufę, odejście i dojście do nabrzeża, alarm „człowiek za burtą”, a także stawanie i zejście z kotwicy, zarówno na żaglach jak i na silniku.
  Szanty – po dniu spędzonym na wodzie Uczestnicy będą mieli okazję przy wieczornych ogniskach i dźwiękach gitary uczyć się najfajniejszych szant i piosenek żeglarskich.
  Relaks i zabawa – podczas obozu żyjemy nie tylko szkoleniem, z pewnością znajdzie się czas na kąpiele w jeziorze, plażowanie, grę w piłkę czy tenisa stołowego. Nie zabraknie także konkursów między załogami, mini regat czy żeglarskiej olimpiady.

  Program rejsu ma charakter orientacyjny o szczegółowym programie decyduje kierownik obozu biorąc za każdym razem pod uwagę bezpieczeństwo uczestników, atrakcyjność imprezy i warunki atmosferyczne.

  Egzamin na Patent żeglarza jachtowego
  Obóz kończy się egzaminem na patent żeglarski. Zdobycie patentu uprawnia do:
  – Prowadzenia jachtów żaglowych z silnikiem o dowolnej mocy po wodach śródlądowych.
  – Prowadzenia jachtów żaglowychz pomocniczym napędem mechanicznym lub bez niego, o długości całkowitej kadłuba do 12 m, po wodach morskich, w strefie do 2 mil morskich (Mm) od brzegu w porze dziennej.
  Do egzaminu może podejść osoba, która ukończyła 14 lat. Egzamin składa się z części teoretycznej i praktycznej.

  WYMAGANIA EGZAMINACYJNE
  Ukończone 14 lat, znajomość własnego numeru PESEL, oświadczenie rodziców (w karcie kwalifikacyjnej), wniesienie opłaty za egzamin (125 zł). Po egzaminie wniesienie opłaty za wydanie patentu (25 zł) + zdjęcie do patentu.
  WAŻNE:
  Legitymacja uprawnia do zniżki za egzamin. Patent załatwia się bezpośrednio w Polskim Związku Żeglarskim po zrealizowanym turnusie wraz z zaświadczeniem o zdanym egzaminie.

   

  CO ZABRAĆ NA IMPREZĘ?
  Legitymację szkolną, ubranie przeciwdeszczowe (sztormiak, kurtka i spodnie), śpiwór, kalosze, trampki lub tenisówki, strój kąpielowy, nakrycie głowy, krem z filtrem, latarkę, podręcznik szkoleniowy "Żeglarz jachtowy" A. Kolaszewski, P. Świdwiński, kieszonkowe, pieniądze na egzamin.
  Rzeczy spakowane w miękką torbę podróżną. Plecak ze stelażem wykluczony.

  Świadczenia dodatkowe
  – podręcznik "Żeglarz Jachtowy" Andrzej Kolaszewski, Piotr Świdwiński – 50 zł. (odbiór podręcznika na miejscu w dniu rozpoczęcia obozu lub wcześniej w siedzibie BT).

  TRANSPORT PKP LUB AUTOKAR

  Szczegóły wyjazdów zgodnie z rozkładem jazdy przypisanym do turnusu podane są w każdej zawartej umowie. Brakujące godziny zbiórek i powrotów będą znane 2 dni przed wyjazdem. W wypadku zmian Organizator powiadamia klientów osobnym komunikatem mailowym za potwierdzeniem otrzymania; brak takiego komunikatu oznacza brak zmian. Zbiórka uczestników 20 min. przed odjazdem. Ze względu na obowiązujący czas pracy kierowców autokary odjeżdżają nie później niż 15 min. po godzinie zbiórki. Organizator zastrzega możliwość zmiany rozkładu jazdy, przesiadek oraz środka transportu. Na przystankach pośrednich mogą wystąpić opóźnienia z przyczyn niezależnych od organizatora. Przyjazd do ośrodka planowany jest ok godz. 12.00-13.00, niemniej realny czas przejazdu jest uzależniony od warunków drogowych, potrzeb dzieci podczas podróży oraz przepisów regulujących czas pracy i przerw kierowców. Informujemy, że nie jest możliwy zakup transportu tylko w 1 stronę, miejsce wsiadania musi być takie samo jak miejsce powrotu oraz że nie ma możliwości dosiadania się „na trasie”. Zmiana miejsca wyjazdu po zawarciu umowy (o ile Organizator dysponuje miejscami) wiąże się z koniecznością poniesienia opłaty manipulacyjnej w wysokości 40 zł.
  Wielkość bagażu uczestnika ograniczona jest do 2 sztuk bagażu o łącznej wadze nie przekraczającej 20 kg (bagaż główny i niewielka podręczna torba). Kierowca ma prawo, w przypadku braku miejsca, odmówić zabrania nadbagażu. Bagaż należy opisać imieniem i nazwiskiem.

  Wyjazd-
  Powrót
  Miejscowość wyjazdu/
  powrotu
  Dopłata
  04.00-
  22.00
  BYDGOSZCZ, Szczegółowe informacje na 7 dni przed wyjazdem 220.00 zł.
  03.00-
  21.00
  CZĘSTOCHOWA, Szczegółowe informacje na 7 dni przed wyjazdem
  (PKS lub PKP) + autokar
  220.00 zł.
  12.30-
  10.00
  dojazd własny, Ośrodek Turystyki Wodnej PTTK Ruciane Nida, Aleja Wczasów 17, 12-220 Ruciane-Nida
  zbiórka uczestników w OTW PTTK przy budynku recepcji
  0.00 zł.
  08.00-
  17.00
  GDYNIA, Szczegółowe informacje na 7 dni przed wyjazdem 220.00 zł.
  02.00-
  22.30
  KATOWICE, Szczegółowe informacje na 7 dni przed wyjazdem 220.00 zł.
  01.00-
  23.00
  KRAKÓW, Szczegółowe informacje na 7 dni przed wyjazdem 220.00 zł.
  04.30-
  21.00
  LUBLIN, Szczegółowe informacje na 7 dni przed wyjazdem 220.00 zł.
  05.00-
  20.00
  ŁÓDŹ, Szczegółowe informacje na 7 dni przed wyjazdem 220.00 zł.
  03.00-
  22.00
  POZNAŃ, Szczegółowe informacje na 7 dni przed wyjazdem 220.00 zł.
  04.00-
  21.00
  TORUŃ, Szczegółowe informacje na 7 dni przed wyjazdem 220.00 zł.
  08.30-
  17.00
  WARSZAWA, parking przed B.T Kliwer, ul. Belgradzka 50 (Ursynów) 180.00 zł.
  01.00-
  22.30
  WROCŁAW, Szczegółowe informacje na 7 dni przed wyjazdem 220.00 zł.
  Dodatkowe informacje na temat transportu.
  KOD IMPREZYCENATERMINSTATUS
  01ZRKM/20 2300.00 PLN 2020-06-27 - 2020-07-09 [ zakończona ]
  02ZRKM20 2300.00 PLN 2020-07-09 - 2020-07-21 [ w trakcie realizacji ]
  03ZRKM/20 2300.00 PLN 2020-07-21 - 2020-08-02 rezerwuję
  04ZRKM/20 2300.00 PLN 2020-08-02 - 2020-08-14 rezerwuję
  05ZRKM/20 2300.00 PLN 2020-08-14 - 2020-08-26 rezerwuję
  CENA ZAWIERA:
  • Zakwaterowanie (12 noclegów) na Jachtach kabinowych wysokiej klasy Sasanka 660 Supernova.
  • Wyżywienie: trzy posiłki dziennie przygotowywane w kuchni jachtowej siłami załogi pod nadzorem instruktora z produktów dostarczonych przez organizatora.
  • Żeglowanie na nowoczesnych, bezpiecznych i komfortowych jachtach.
  • Realizację programu szkolenia (uwzględniając warunki atmosferyczne).
  • Opiekę doświadczonej kadry wychowawczo - instruktorskiej.
  • Ubezpieczenie SIGNAL IDUNA: NNW (do 5.000 zł).
  • Opłaty portowe i paliwo do jachtów.
  • Składka do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego wynosi 0 zł.
  PROGRAMY I KOSZTY DODATKOWE (dla chętnych, o ile nie zaznaczono inaczej):
  • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy TUiR AXA (dobrowolne, zalecamy wykupienie) - 90 zł.
  • Dojazd w/g planu transportu (patrz rozkład jazdy).
  • Opłata za egzamin (125 zł) i wystawienie patentu żeglarskiego (25 zł) • ceny egzaminu i patentu obowiązują uczniów i studentów do 26 lat posiadających ważną legitymację. Opłata pobierana na obozie.
  • Opłata za korzystanie z prysznica i WC oraz ładowanie telefonów komórkowych na przystaniach i w portach.
  • Świadczenia dodatkowe:
  1. podręcznik "Żeglarz Jachtowy" A. Kolaszewski, P. Świdwiński (odbiór na miejscu w dniu rozpoczęcia obozu lub wcześniej w siedzibie BT) • 50 zł.


  MAZURY - SZKOLENIOWY REJS MŁODZIEŻOWY WIEK UCZESTNIKÓW: 14-19 lat
  Obóz wędrowny. Kto chce zrobić patent żeglarski? Jest okazja! CENA OD: 2300.00 PLN

  TUTAJ JEDZIEMY:

  PODOBNE WYJAZDY:

  WARTO ZAJRZEĆ:
  POLUB NAS!
  ANKIETY

  OBÓZ SZKOLENIOWY - REJS


  Rejs szkoleniowy to impreza dla wszystkich - zarówno dla tych, którzy pierwszy raz wsiądą na jacht, jak i tych opływanych. Nasi instruktorzy przeprowadzą Cię przez program szkolenia na patent żeglarza jachtowego. Wykwalifikowana kadra, wysokiej klasy sprzęt i ciekawy program są gwarancją udanej zabawy.

  PROGRAM OBOZU SZKOLENIOWEGO
  Budowa jachtu – Kursanci poznają podstawowe części jachtu śródlądowego, zasady bezpiecznego posługiwania się instalacjami jachtowymi, a także podstawowe elementy i obsługę współczesnego jachtowego silnika przyczepnego.
  Przepisy – Uczestnicy nauczą się wybranych przepisów żeglugowych obowiązujących na śródlądowych drogach wodnych, a także poznają etykietę jachtową – zasady zachowania się na jachcie i obyczaje żeglarskie.
  Teoria żeglowania – zajęcia z teorii żeglowania odpowiedzą na pytania czy jacht może płynąć pod wiatr, czym różni się wiatr pozorny od rzeczywistego, jak działa ster, wyjaśnią też wiele innych kwestii dotyczących wiatru, wody, żagli i sił działających na jacht.
  Locja – poznacie oznakowanie szlaków wodnych, dowiecie się jak jak działa śluza, jak wygląda koryto rzeki oraz poznacie podstawy locji morskiej.
  Ratownictwo – poznacie środki bezpieczeństwa i sposoby posługiwania się nimi, dowiecie sie też, jak zachować się po wywrotce jachtu.
  Teoria manewrowania – czyli wstęp do praktyki. Uczestnicy nauczą się zasad wykonywania i planowania manewrów żeglarskich, a także wyboru drogi jachtu.
  Meteorologia – czym jest wiatr, skąd wieje bryza, ile stopni ma skala Beauforta, jakie są niebezpieczne dla żeglarzy zjawiska pogodowe i ich oznaki; skąd brać komunikaty meteorologiczne i jak je interpretować.
  Praktyka – eksploatacja jachtu śródlądowego, taklowanie i klar jachtu, obsługa żagli i osprzętu, zasady cumowania jachtu, umiejętność wiosłowania, obsługa silnika zaburtowego, a także sprawdzanie stanu technicznego jachtu żaglowego.
  Prace bosmańskie – Uczestnicy nauczą się wiązania kilkunastu węzłów żeglarskich, dowiedzą się także, jak przeprowadzić podstawowe naprawy jachtu i osprzętu.
  Manewrowanie – Uczestnicy będą wykonywać manewry takie, jak: zwrot przez sztag, przez rufę, odejście i dojście do nabrzeża, alarm „człowiek za burtą”, a także stawanie i zejście z kotwicy, zarówno na żaglach jak i na silniku.
  Szanty – po dniu spędzonym na wodzie Uczestnicy będą mieli okazję przy wieczornych ogniskach i dźwiękach gitary uczyć się najfajniejszych szant i piosenek żeglarskich.
  Relaks i zabawa – podczas obozu żyjemy nie tylko szkoleniem, z pewnością znajdzie się czas na kąpiele w jeziorze, plażowanie, grę w piłkę czy tenisa stołowego. Nie zabraknie także konkursów między załogami, mini regat czy żeglarskiej olimpiady.

  Program rejsu ma charakter orientacyjny o szczegółowym programie decyduje kierownik obozu biorąc za każdym razem pod uwagę bezpieczeństwo uczestników, atrakcyjność imprezy i warunki atmosferyczne.

  Egzamin na Patent żeglarza jachtowego
  Obóz kończy się egzaminem na patent żeglarski. Zdobycie patentu uprawnia do:
  – Prowadzenia jachtów żaglowych z silnikiem o dowolnej mocy po wodach śródlądowych.
  – Prowadzenia jachtów żaglowychz pomocniczym napędem mechanicznym lub bez niego, o długości całkowitej kadłuba do 12 m, po wodach morskich, w strefie do 2 mil morskich (Mm) od brzegu w porze dziennej.
  Do egzaminu może podejść osoba, która ukończyła 14 lat. Egzamin składa się z części teoretycznej i praktycznej.

  WYMAGANIA EGZAMINACYJNE
  Ukończone 14 lat, znajomość własnego numeru PESEL, oświadczenie rodziców (w karcie kwalifikacyjnej), wniesienie opłaty za egzamin (125 zł). Po egzaminie wniesienie opłaty za wydanie patentu (25 zł) + zdjęcie do patentu.
  WAŻNE:
  Legitymacja uprawnia do zniżki za egzamin. Patent załatwia się bezpośrednio w Polskim Związku Żeglarskim po zrealizowanym turnusie wraz z zaświadczeniem o zdanym egzaminie.

   

  CO ZABRAĆ NA IMPREZĘ?
  Legitymację szkolną, ubranie przeciwdeszczowe (sztormiak, kurtka i spodnie), śpiwór, kalosze, trampki lub tenisówki, strój kąpielowy, nakrycie głowy, krem z filtrem, latarkę, podręcznik szkoleniowy "Żeglarz jachtowy" A. Kolaszewski, P. Świdwiński, kieszonkowe, pieniądze na egzamin.
  Rzeczy spakowane w miękką torbę podróżną. Plecak ze stelażem wykluczony.

  Świadczenia dodatkowe
  – podręcznik "Żeglarz Jachtowy" Andrzej Kolaszewski, Piotr Świdwiński – 50 zł. (odbiór podręcznika na miejscu w dniu rozpoczęcia obozu lub wcześniej w siedzibie BT).

  REZERWACJA
  KOD IMPREZYCENATERMINSTATUS
  01ZRKM/20 2300.00 PLN 2020-06-27 - 2020-07-09 [ zakończona ]
  02ZRKM20 2300.00 PLN 2020-07-09 - 2020-07-21 [ w trakcie realizacji ]
  03ZRKM/20 2300.00 PLN 2020-07-21 - 2020-08-02 rezerwuję
  04ZRKM/20 2300.00 PLN 2020-08-02 - 2020-08-14 rezerwuję
  05ZRKM/20 2300.00 PLN 2020-08-14 - 2020-08-26 rezerwuję
  CENA ZAWIERA:
  • Zakwaterowanie (12 noclegów) na Jachtach kabinowych wysokiej klasy Sasanka 660 Supernova.
  • Wyżywienie: trzy posiłki dziennie przygotowywane w kuchni jachtowej siłami załogi pod nadzorem instruktora z produktów dostarczonych przez organizatora.
  • Żeglowanie na nowoczesnych, bezpiecznych i komfortowych jachtach.
  • Realizację programu szkolenia (uwzględniając warunki atmosferyczne).
  • Opiekę doświadczonej kadry wychowawczo - instruktorskiej.
  • Ubezpieczenie SIGNAL IDUNA: NNW (do 5.000 zł).
  • Opłaty portowe i paliwo do jachtów.
  • Składka do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego wynosi 0 zł.
  PROGRAMY I KOSZTY DODATKOWE (dla chętnych, o ile nie zaznaczono inaczej):
  • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy TUiR AXA (dobrowolne, zalecamy wykupienie) - 90 zł.
  • Dojazd w/g planu transportu (patrz rozkład jazdy).
  • Opłata za egzamin (125 zł) i wystawienie patentu żeglarskiego (25 zł) • ceny egzaminu i patentu obowiązują uczniów i studentów do 26 lat posiadających ważną legitymację. Opłata pobierana na obozie.
  • Opłata za korzystanie z prysznica i WC oraz ładowanie telefonów komórkowych na przystaniach i w portach.
  • Świadczenia dodatkowe:
  1. podręcznik "Żeglarz Jachtowy" A. Kolaszewski, P. Świdwiński (odbiór na miejscu w dniu rozpoczęcia obozu lub wcześniej w siedzibie BT) • 50 zł.

  RUCIANE NIDA, WIELKIE JEZIORA MAZURSKIE

  Usiądź za sterem jachtu żaglowego, poczuj wiatr we włosach i zostań żeglarzem jachtowym. Naucz się manewrować jachtem pod żaglami i na silniku, poznaj tajniki meteorologii, teorii żeglowania czy ratownictwa. Podczas rejsu nie zabraknie relaksu i rozrywki, odwiedzisz gwarne porty i duże przystanie, będzie czas na kąpiele i plażowanie.  JACHT KABINOWY

  Jachty kabinowe Sasanka 660 Supernova. Miejsce zaokrętowania i wyokrętowania: Ruciane-Nida.
  Wyżywienie w postaci 3 posiłków dziennie przygotowywane w kuchni jachtowej siłami załogi pod nadzorem instruktora z produktów dostarczonych przez organizatora. Dbamy o to, aby posiłki były zdrowe i smaczne, często uzupełniamy zapasy o warzywa, owoce, świeże mięso, nabiał. Organizujemy grille dla całego obozu, popcorn z ogniska, wspólnie przygotowujemy smaczne potrawy.


  REZERWACJA
  KOD IMPREZYCENATERMINSTATUS
  01ZRKM/20 2300.00 PLN 2020-06-27 - 2020-07-09 [ zakończona ]
  02ZRKM20 2300.00 PLN 2020-07-09 - 2020-07-21 [ w trakcie realizacji ]
  03ZRKM/20 2300.00 PLN 2020-07-21 - 2020-08-02 rezerwuję
  04ZRKM/20 2300.00 PLN 2020-08-02 - 2020-08-14 rezerwuję
  05ZRKM/20 2300.00 PLN 2020-08-14 - 2020-08-26 rezerwuję
  CENA ZAWIERA:
  • Zakwaterowanie (12 noclegów) na Jachtach kabinowych wysokiej klasy Sasanka 660 Supernova.
  • Wyżywienie: trzy posiłki dziennie przygotowywane w kuchni jachtowej siłami załogi pod nadzorem instruktora z produktów dostarczonych przez organizatora.
  • Żeglowanie na nowoczesnych, bezpiecznych i komfortowych jachtach.
  • Realizację programu szkolenia (uwzględniając warunki atmosferyczne).
  • Opiekę doświadczonej kadry wychowawczo - instruktorskiej.
  • Ubezpieczenie SIGNAL IDUNA: NNW (do 5.000 zł).
  • Opłaty portowe i paliwo do jachtów.
  • Składka do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego wynosi 0 zł.
  PROGRAMY I KOSZTY DODATKOWE (dla chętnych, o ile nie zaznaczono inaczej):
  • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy TUiR AXA (dobrowolne, zalecamy wykupienie) - 90 zł.
  • Dojazd w/g planu transportu (patrz rozkład jazdy).
  • Opłata za egzamin (125 zł) i wystawienie patentu żeglarskiego (25 zł) • ceny egzaminu i patentu obowiązują uczniów i studentów do 26 lat posiadających ważną legitymację. Opłata pobierana na obozie.
  • Opłata za korzystanie z prysznica i WC oraz ładowanie telefonów komórkowych na przystaniach i w portach.
  • Świadczenia dodatkowe:
  1. podręcznik "Żeglarz Jachtowy" A. Kolaszewski, P. Świdwiński (odbiór na miejscu w dniu rozpoczęcia obozu lub wcześniej w siedzibie BT) • 50 zł.

  TRANSPORT PKP LUB AUTOKAR

  Szczegóły wyjazdów zgodnie z rozkładem jazdy przypisanym do turnusu podane są w każdej zawartej umowie. Brakujące godziny zbiórek i powrotów będą znane 2 dni przed wyjazdem. W wypadku zmian Organizator powiadamia klientów osobnym komunikatem mailowym za potwierdzeniem otrzymania; brak takiego komunikatu oznacza brak zmian. Zbiórka uczestników 20 min. przed odjazdem. Ze względu na obowiązujący czas pracy kierowców autokary odjeżdżają nie później niż 15 min. po godzinie zbiórki. Organizator zastrzega możliwość zmiany rozkładu jazdy, przesiadek oraz środka transportu. Na przystankach pośrednich mogą wystąpić opóźnienia z przyczyn niezależnych od organizatora. Przyjazd do ośrodka planowany jest ok godz. 12.00-13.00, niemniej realny czas przejazdu jest uzależniony od warunków drogowych, potrzeb dzieci podczas podróży oraz przepisów regulujących czas pracy i przerw kierowców. Informujemy, że nie jest możliwy zakup transportu tylko w 1 stronę, miejsce wsiadania musi być takie samo jak miejsce powrotu oraz że nie ma możliwości dosiadania się „na trasie”. Zmiana miejsca wyjazdu po zawarciu umowy (o ile Organizator dysponuje miejscami) wiąże się z koniecznością poniesienia opłaty manipulacyjnej w wysokości 40 zł.
  Wielkość bagażu uczestnika ograniczona jest do 2 sztuk bagażu o łącznej wadze nie przekraczającej 20 kg (bagaż główny i niewielka podręczna torba). Kierowca ma prawo, w przypadku braku miejsca, odmówić zabrania nadbagażu. Bagaż należy opisać imieniem i nazwiskiem.

  Wyjazd Miejscowość wyjazdu/powrotu Dopłata Powrót
  04.00 BYDGOSZCZ, Szczegółowe informacje na 7 dni przed wyjazdem 220.00 zł. 22.00
  03.00 CZĘSTOCHOWA, Szczegółowe informacje na 7 dni przed wyjazdem
  (PKS lub PKP) + autokar
  220.00 zł. 21.00
  12.30 dojazd własny, Ośrodek Turystyki Wodnej PTTK Ruciane Nida, Aleja Wczasów 17, 12-220 Ruciane-Nida
  zbiórka uczestników w OTW PTTK przy budynku recepcji
  0.00 zł. 10.00
  08.00 GDYNIA, Szczegółowe informacje na 7 dni przed wyjazdem 220.00 zł. 17.00
  02.00 KATOWICE, Szczegółowe informacje na 7 dni przed wyjazdem 220.00 zł. 22.30
  01.00 KRAKÓW, Szczegółowe informacje na 7 dni przed wyjazdem 220.00 zł. 23.00
  04.30 LUBLIN, Szczegółowe informacje na 7 dni przed wyjazdem 220.00 zł. 21.00
  05.00 ŁÓDŹ, Szczegółowe informacje na 7 dni przed wyjazdem 220.00 zł. 20.00
  03.00 POZNAŃ, Szczegółowe informacje na 7 dni przed wyjazdem 220.00 zł. 22.00
  04.00 TORUŃ, Szczegółowe informacje na 7 dni przed wyjazdem 220.00 zł. 21.00
  08.30 WARSZAWA, parking przed B.T Kliwer, ul. Belgradzka 50 (Ursynów) 180.00 zł. 17.00
  01.00 WROCŁAW, Szczegółowe informacje na 7 dni przed wyjazdem 220.00 zł. 22.30
  Dodatkowe informacje na temat transportu.
  REZERWACJA
  KOD IMPREZYCENATERMINSTATUS
  01ZRKM/20 2300.00 PLN 2020-06-27 - 2020-07-09 [ zakończona ]
  02ZRKM20 2300.00 PLN 2020-07-09 - 2020-07-21 [ w trakcie realizacji ]
  03ZRKM/20 2300.00 PLN 2020-07-21 - 2020-08-02 rezerwuję
  04ZRKM/20 2300.00 PLN 2020-08-02 - 2020-08-14 rezerwuję
  05ZRKM/20 2300.00 PLN 2020-08-14 - 2020-08-26 rezerwuję
  CENA ZAWIERA:
  • Zakwaterowanie (12 noclegów) na Jachtach kabinowych wysokiej klasy Sasanka 660 Supernova.
  • Wyżywienie: trzy posiłki dziennie przygotowywane w kuchni jachtowej siłami załogi pod nadzorem instruktora z produktów dostarczonych przez organizatora.
  • Żeglowanie na nowoczesnych, bezpiecznych i komfortowych jachtach.
  • Realizację programu szkolenia (uwzględniając warunki atmosferyczne).
  • Opiekę doświadczonej kadry wychowawczo - instruktorskiej.
  • Ubezpieczenie SIGNAL IDUNA: NNW (do 5.000 zł).
  • Opłaty portowe i paliwo do jachtów.
  • Składka do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego wynosi 0 zł.
  PROGRAMY I KOSZTY DODATKOWE (dla chętnych, o ile nie zaznaczono inaczej):
  • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy TUiR AXA (dobrowolne, zalecamy wykupienie) - 90 zł.
  • Dojazd w/g planu transportu (patrz rozkład jazdy).
  • Opłata za egzamin (125 zł) i wystawienie patentu żeglarskiego (25 zł) • ceny egzaminu i patentu obowiązują uczniów i studentów do 26 lat posiadających ważną legitymację. Opłata pobierana na obozie.
  • Opłata za korzystanie z prysznica i WC oraz ładowanie telefonów komórkowych na przystaniach i w portach.
  • Świadczenia dodatkowe:
  1. podręcznik "Żeglarz Jachtowy" A. Kolaszewski, P. Świdwiński (odbiór na miejscu w dniu rozpoczęcia obozu lub wcześniej w siedzibie BT) • 50 zł.

  KOD IMPREZYCENATERMINSTATUS
  01ZRKM/20 2300.00 PLN 2020-06-27 - 2020-07-09 [ zakończona ]
  02ZRKM20 2300.00 PLN 2020-07-09 - 2020-07-21 [ w trakcie realizacji ]
  03ZRKM/20 2300.00 PLN 2020-07-21 - 2020-08-02 rezerwuję
  04ZRKM/20 2300.00 PLN 2020-08-02 - 2020-08-14 rezerwuję
  05ZRKM/20 2300.00 PLN 2020-08-14 - 2020-08-26 rezerwuję
  CENA ZAWIERA:
  • Zakwaterowanie (12 noclegów) na Jachtach kabinowych wysokiej klasy Sasanka 660 Supernova.
  • Wyżywienie: trzy posiłki dziennie przygotowywane w kuchni jachtowej siłami załogi pod nadzorem instruktora z produktów dostarczonych przez organizatora.
  • Żeglowanie na nowoczesnych, bezpiecznych i komfortowych jachtach.
  • Realizację programu szkolenia (uwzględniając warunki atmosferyczne).
  • Opiekę doświadczonej kadry wychowawczo - instruktorskiej.
  • Ubezpieczenie SIGNAL IDUNA: NNW (do 5.000 zł).
  • Opłaty portowe i paliwo do jachtów.
  • Składka do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego wynosi 0 zł.
  PROGRAMY I KOSZTY DODATKOWE (dla chętnych, o ile nie zaznaczono inaczej):
  • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy TUiR AXA (dobrowolne, zalecamy wykupienie) - 90 zł.
  • Dojazd w/g planu transportu (patrz rozkład jazdy).
  • Opłata za egzamin (125 zł) i wystawienie patentu żeglarskiego (25 zł) • ceny egzaminu i patentu obowiązują uczniów i studentów do 26 lat posiadających ważną legitymację. Opłata pobierana na obozie.
  • Opłata za korzystanie z prysznica i WC oraz ładowanie telefonów komórkowych na przystaniach i w portach.
  • Świadczenia dodatkowe:
  1. podręcznik "Żeglarz Jachtowy" A. Kolaszewski, P. Świdwiński (odbiór na miejscu w dniu rozpoczęcia obozu lub wcześniej w siedzibie BT) • 50 zł.