biuro@obozy.pl
Tel: 226367527
mobile menu

Jeśli chcesz zdobyć patent żeglarski, zapraszamy na dwutygodniowy obóz szkoleniowy:
 • wyruszymy w rejs Szlakiem Wielkich Jezior Mazurskich
 • odbędziemy szkolenie praktyczne i teoretyczne na stopień żeglarza jachtowego - zakończone egzaminem
 • nim się obejrzysz a będziesz samodzielnie żeglować niczym prawdziwy wilk morski!

  MAZURY - SZKOLENIOWY REJS MŁODZIEŻOWY
  Obóz wędrowny. Kto chce zrobić patent żeglarski? Jest okazja!
  WIEK UCZESTNIKӓW: 14-19 lat
  CENA OD: 2100.00 PLN

  TUTAJ JEDZIEMY:
  PODOBNE WYJAZDY:

  WARTO ZAJRZEƆ:
  COGITO NON STOP
  POMOC
  DRUKUJ STRONĘ
  POLUB NAS!
  Jeśli chcesz zdobyć patent żeglarski, zapraszamy na dwutygodniowy obóz szkoleniowy:
 • wyruszymy w rejs Szlakiem Wielkich Jezior Mazurskich
 • odbędziemy szkolenie praktyczne i teoretyczne na stopień żeglarza jachtowego - zakończone egzaminem
 • nim się obejrzysz a będziesz samodzielnie żeglować niczym prawdziwy wilk morski!
  MAZURY - SZKOLENIOWY REJS MŁODZIEŻOWY
  Obóz wędrowny. Kto chce zrobić patent żeglarski? Jest okazja!
  WIEK UCZESTNIKӓW: 14-19 lat
  CENA OD: 2100.00 PLN

  RUCIANE NIDA, WIELKIE JEZIORA MAZURSKIE

  Rejs turystyczno-szkoleniowy po Wielkich Jeziorach Mazurskich, uczestnicy odwiedzają mazurskie porty: Ruciane, Mikołajki, Ryn, Giżycko, i inne. W trakcie rejsu szkolenie praktyczne i teoretyczne na stopień żeglarza jachtowego. Jeden instruktor na 4-5 uczestników.  JACHT KABINOWY

  Jachty kabinowe Sasanka 660 Supernova. Miejsce zaokrętowania i wyokrętowania: Ruciane-Nida. Wyżywienie w postaci 3 posiłków dziennie przygotowywane w kuchni jachtowej siłami załogi pod nadzorem instruktora z produktów dostarczonych przez organizatora.


  TUTAJ JEDZIEMY:
  PODOBNE WYJAZDY:

  WARTO ZAJRZEƆ:
  COGITO NON STOP
  POMOC
  POLUB NAS!

  OBÓZ SZKOLENIOWY WĘDROWNY - REJS


   

  Usiądź za sterem jachtu żaglowego i poczuj wiatr we włosach. Naucz się manewrować jachtem pod żaglami i na silniku, poznaj tajniki metrologii, teorii żeglowania czy ratownictwa. Podczas rejsu nie zabraknie relaksu i rozrywki, odwiedzisz gwarne porty i duże przystanie, będzie czas na kąpiele i plażowanie. Rejs szkoleniowy to impreza dla wszystkich, którzy pierwszy raz wsiądą na jacht, jak i tych opływanych. Nasi instruktorzy przeprowadzą Cię przez program szkolenia na patent żeglarza jachtowego. Wykwalifikowana kadra, wysokiej klasy sprzęt i ciekawy program są gwarancją udanej zabawy.


  PRZYKŁADOWY PROGRAM WĘDROWNEGO OBOZU SZKOLENIOWEGO
  1. Dzień Przyjazd do Rucianego-Nidy, obiad, podział na wachty, zakwaterowanie na jachtach, zapoznanie uczestników i kadry z obowiązującymi regulaminami i sprzętem, wykład bezpieczeństwo na jachtach i na obozie, sprawdzian pływacki Pierwsze zajęcia na jachtach. Przepłynięcie na biwak na Kowalik, kolacja, ognisko. Wykład z budowy jachtu.
  2. Dzień Co trzeba zrobić, aby jacht żaglowy płynął – nauka obsługi jachtu, nauka taklowania jachtów, nauka wiosłowania i sterowania, obsługa żagli, nauka wiązania podstawowych węzłów żeglarskich. Wykład z teorii żeglowania. Rejs na Siekierniak nad jez. Bełdany. Zajęcia na jachtach: ostrzenie i odpadanie. Piracka Uczta – konkurs kulinarny na najsmaczniejszy obiad ugotowany na jachcie. Wieczorem: test z budowy jachtów i wykład z teorii żeglowania.
  3. Dzień Rejs do Popielna – pływanie na punkt i zadanym kursem względem wiatru. Zwiedzanie stacji Polskiej Akademii Nauk i rezerwatu dzikich koni. Rejs po jez. Mikołajskim – nauczanie manewru zwrot przez sztag, przypłynięcie do Mikołajek, obozowisko na brzegu jez. Tałty, kąpiele plażowanie ognisko. Wieczorem: test z teorii żeglowania.
  4. Dzień Rejs do Popielna – pływanie na punkt i zadanym kursem względem wiatru. Zwiedzanie stacji Polskiej Akademii Nauk i rezerwatu dzikich koni, kąpiel, plażowanie, wieczór opowieści żeglarskich i szant.
  5. Dzień Zwiedzanie Twierdzy Boyen w Giżycku, przepłynięcie na jez. Przystań – nauczanie manewru zwrot przez rufę. Ćwiczenia z ratownictwa w wodzie, zabawa teoria żeglowania – dlaczego jacht płynie pod wiatr? Wieczorem: test z przepisów.
  6. Dzień Zwiedzanie bunkrów poniemieckich i śluzy na starym kanale, przepłynięcie na Zimny Kąt na łabędzim szlaku – doskonalenie zwrotów, przygotowanie do manewru człowiek za burtą. Kąpiele, plażowanie, gry sportowe. Wieczorem: wykład z locji. Ognisko.
  7. Dzień Rejs przez Giżycko do Rynu – nauczanie manewru człowiek za burtą. Plażowanie, rozgrywki sportowe w siatkówce plażowej. Wieczorem: test z locji. Ognisko, nauka szant.
  8. Dzień Wycieczka po mieście oraz Zamku Krzyżackim, rejs na Olszowy Róg - nauczanie manewru podejścia do boi i odejścia. Kąpiel, plażowanie, rozgrywki sportowe koncert szantowy. Wieczorem: wykład z ratownictwa.
  9. Dzień Rejs przez jezioro Śniardwy do Okartowa. Nauczanie manewru podejścia do kei i odejścia (na żaglach i silniku). „Taaka ryba” – konkurs wędkarski dla zainteresowanych, plażowanie, spacer wzdłuż jez. Tyrkło. Wieczorem: wykład z meteorologii i ognisko żeglarskie.
  10. Dzień Przepłynięcie na jez. Bełdany, biwak na Wierzbie. Zajęcia na jachtach: doskonalenie poznanych manewrów. Wieczorem: test z ratownictwa i meteorologii.
  11. Dzień Przepłynięcie przez śluzę Guzianka, biwak na Kowaliku, zajęcia na jachtach żaglowych – doskonalenie poznanych manewrów. Egzamin teoretyczny ze zdobytych umiejętnosci.
  12. Dzień Egzamin praktyczny ze zdobytych umiejętności. Klar jachtów, wstępne pakowanie sprzętu i bagaży, przygotowania do balu, przywitanie orszaku Neptuna, bal kapitański połączony z chrztem żeglarskim i tradycyjnym ogniskiem z szantami.
  13. Dzień Przygotowanie do wyjazdu, zdanie sprzętu, pakowanie bagażu, przepłynięcie do ośrodka w Rucianem-Nida, zakończenie obozu, obiad, wyjazd do domu.

  Program ma charakter wstępny i może być modyfikowany w zależności od pogody i innych czynników warunkujących jego realizację. Program zajęć może być również dostosowywany indywidualnie przez KWŻ kursu.

  Program szkolenia Polskiego Zwiąku Żeglarskiego na stopień żeglarza jachtowego wg szkoleń na www.szkolenie.pya.org.pl/patenty

  CO ZABRAĆ NA IMPREZĘ?
  Ubranie przeciwdeszczowe (sztormiak, kurtka i spodnie), śpiwór, kalosze, trampki lub tenisówki, strój kąpielowy, nakrycie głowy, krem z filtrem, latarkę, podręcznik szkoleniowy "Żeglarz jachtowy" A. Kolaszewski, P. Świdwiński, legitymację szkolną, kieszonkowe, pieniądze na egzamin.
  Rzeczy spakowane w miękką torbę podróżną. Plecak ze stelażem wykluczony.

   

  WYMAGANIA EGZAMINACYJNE
  Ukończone 14 lat, znajomość własnego numeru PESEL, oświadczenie rodziców (w karcie kwalifikacyjnej), wniesienie opłaty za egzamin (125 zł), po którym uczestnik otrzymuje zaświadczenie.

   

  Patent załatwia się bezpośrednio w Polskim Związku Żeglarskim po zrealizowanym turnusie.

  Zdjęcie oraz wyrobienie patentu to koszt  25 zł.

   

  Świadczenia dodatkowe
  – podręcznik "Żeglarz Jachtowy" Andrzej Kolaszewski, Piotr Świdwiński – 50 zł. (odbiór podręcznika na miejscu w dniu rozpoczęcia obozu lub wcześniej w siedzibie BT).

  TRANSPORT PKP LUB AUTOKAR

  Szczegóły wyjazdów zgodnie z rozkładem jazdy przypisanym do turnusu podane są w każdej zawartej umowie. Brakujące godziny zbiórek i powrotów będą znane 2 dni przed wyjazdem. W wypadku zmian Organizator powiadamia klientów osobnym komunikatem mailowym; brak takiego komunikatu oznacza brak zmian. Zbiórka uczestników 20 min. przed odjazdem. Ze względu na obowiązujący czas pracy kierowców autokary odjeżdżają nie później niż 15 min. po godzinie zbiórki. Organizator zastrzega możliwość zmiany rozkładu jazdy, przesiadek oraz środka transportu. Transport oznaczony "do potwierdzenia" jest organizowany przy minimum 6 uczestnikach. W przypadku mniejszej liczby zgłoszeń Organizator zastrzega sobie prawo odwołania wyjazdów na imprezę z danej miejscowości, ze wskazaniem najbliższego miejsca zbiórki. Na przystankach pośrednich mogą wystąpić opóźnienia z przyczyn niezależnych od organizatora. Przyjazd do ośrodka planowany jest ok godz. 18.00-19.00, niemniej realny czas przejazdu jest uzależniony od warunków drogowych, potrzeb dzieci podczas podróży oraz przepisów regulujących czas pracy i przerw kierowców. Informujemy, że nie jest możliwy zakup transportu tylko w 1 stronę, miejsce wsiadania musi być takie samo jak miejsce powrotu oraz że nie ma możliwości dosiadania się „na trasie”. Zmiana miejsca wyjazdu po zawarciu umowy (o ile Organizator dysponuje miejscami) wiąże się z koniecznością poniesienia opłaty manipulacyjnej w wysokości 40 zł.
  Wielkość bagażu uczestnika ograniczona jest do 2 sztuk bagażu o łącznej wadze nie przekraczającej 20 kg (bagaż główny i niewielka podręczna torba). Kierowca ma prawo, w przypadku braku miejsca, odmówić zabrania nadbagażu. Bagaż należy opisać imieniem i nazwiskiem. Cena za transport jest ZAWSZE naliczana w obie strony i nie ulega obniżeniu przy wyborze transportu tylko w jednym kierunku.

  Wyjazd-
  Powrót
  Miejscowość wyjazdu/
  powrotu
  Dopłata
  03.00-
  21.00
  CZĘSTOCHOWA, Dworzec PKP/PKS
  (PKS lub PKP) + autokar
  150.00 zł.
  -
  dojazd własny,
  zbiórka uczestników w OTW PTTK Ruciane Nida, al. Wczasów 17, o godz.: 13:30 przy budynku recepcji.
  0.00 zł.
  10.00-
  17.00
  GDYNIA, dworzec PKP/PKS
  (PKS lub PKP) + bus
  180.00 zł.
  02.00-
  22.30
  KATOWICE, dworzec PKP/PKS
  (PKS lub PKP) + autokar
  180.00 zł.
  01.00-
  23.00
  KRAKÓW, dworzec PKP/dworzec autobusowy
  (PKS lub PKP) + autokar
  180.00 zł.
  04.30-
  21.00
  LUBLIN, dworzec PKS/PKP
  (PKS/PKP lub bus) + autokar
  150.00 zł.
  05.00-
  20.00
  ŁÓDŹ, dworzec PKP/PKS Łódź Kaliska
  (PKS lub PKP) + autokar
  140.00 zł.
  03.00-
  22.00
  POZNAŃ, dworzec PKP/PKS
  (PKS/PKP) + autokar
  170.00 zł.
  08.30-
  17.00
  WARSZAWA, parking przed B.T Kliwer, ul. Belgradzka 52 (Ursynów)
  autokar
  120.00 zł.
  01.00-
  22.30
  WROCŁAW, dworzec PKP/PKS
  (PKS/PKP) + autokar
  190.00 zł.
  Dodatkowe informacje na temat transportu.
  KOD IMPREZYCENATERMINSTATUS
  01ZRSW/18 2100.00 PLN 2018-06-23 - 2018-07-05 [ zakończona ]
  02ZRSW/18 2100.00 PLN 2018-07-05 - 2018-07-17 [ zakończona ]
  03ZRSW/18 2100.00 PLN 2018-07-17 - 2018-07-29 [ zakończona ]
  04ZRSW/18 2100.00 PLN 2018-07-29 - 2018-08-10 [ zakończona ]
  05ZRSW/18 2100.00 PLN 2018-08-10 - 2018-08-22 [ zakończona ]
  CENA ZAWIERA:
  • Zakwaterowanie ( 12 noclegów) na jachtach kabinowych.
  • Wyżywienie: trzy posiłki dziennie przygotowywane w kuchni jachtowej siłami załogi pod nadzorem instruktora z produktów dostarczonych przez organizatora.
  • Żeglowanie na nowoczesnych, bezpiecznych i komfortowych jachtach.
  • Realizację programu szkolenia (uwzględniając warunki atmosferyczne).
  • Opiekę doświadczonej kadry wychowawczo - instruktorskiej.
  • Ubezpieczenie SIGNAL IDUNA: NNW (do 5.000 zł).
  • Składka do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego wynosi 0 zł.
  PROGRAMY I KOSZTY DODATKOWE (dla chętnych, o ile nie zaznaczono inaczej):
  • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy TUiR AXA (dobrowolne, zalecamy wykupienie) - 85 zł.
  • Dojazd w/g planu transportu (patrz rozkład jazdy).
  • Opłata za egzamin (125 zł) • ceny egzaminu obowiązują uczniów i studentów do 26 lat posiadających ważną legitymację. Opłata pobierana na obozie.
  • Opłata za korzystanie z prysznica i WC oraz ładowanie telefonów komórkowych na przystaniach i w portach.
  • Świadczenia dodatkowe:
  1. podręcznik "Żeglarz Jachtowy" A. Kolaszewski, P. Świdwiński (odbiór na miejscu w dniu rozpoczęcia obozu lub wcześniej w siedzibie BT) • 50 zł.


  MAZURY - SZKOLENIOWY REJS MŁODZIEŻOWY WIEK UCZESTNIKÓW: 14-19 lat
  Obóz wędrowny. Kto chce zrobić patent żeglarski? Jest okazja! CENA OD: 2100.00 PLN

  TUTAJ JEDZIEMY:

  PODOBNE WYJAZDY:

  WARTO ZAJRZEĆ:
  POLUB NAS!
  ANKIETY

  OBÓZ SZKOLENIOWY WĘDROWNY - REJS


   

  Usiądź za sterem jachtu żaglowego i poczuj wiatr we włosach. Naucz się manewrować jachtem pod żaglami i na silniku, poznaj tajniki metrologii, teorii żeglowania czy ratownictwa. Podczas rejsu nie zabraknie relaksu i rozrywki, odwiedzisz gwarne porty i duże przystanie, będzie czas na kąpiele i plażowanie. Rejs szkoleniowy to impreza dla wszystkich, którzy pierwszy raz wsiądą na jacht, jak i tych opływanych. Nasi instruktorzy przeprowadzą Cię przez program szkolenia na patent żeglarza jachtowego. Wykwalifikowana kadra, wysokiej klasy sprzęt i ciekawy program są gwarancją udanej zabawy.


  PRZYKŁADOWY PROGRAM WĘDROWNEGO OBOZU SZKOLENIOWEGO
  1. Dzień Przyjazd do Rucianego-Nidy, obiad, podział na wachty, zakwaterowanie na jachtach, zapoznanie uczestników i kadry z obowiązującymi regulaminami i sprzętem, wykład bezpieczeństwo na jachtach i na obozie, sprawdzian pływacki Pierwsze zajęcia na jachtach. Przepłynięcie na biwak na Kowalik, kolacja, ognisko. Wykład z budowy jachtu.
  2. Dzień Co trzeba zrobić, aby jacht żaglowy płynął – nauka obsługi jachtu, nauka taklowania jachtów, nauka wiosłowania i sterowania, obsługa żagli, nauka wiązania podstawowych węzłów żeglarskich. Wykład z teorii żeglowania. Rejs na Siekierniak nad jez. Bełdany. Zajęcia na jachtach: ostrzenie i odpadanie. Piracka Uczta – konkurs kulinarny na najsmaczniejszy obiad ugotowany na jachcie. Wieczorem: test z budowy jachtów i wykład z teorii żeglowania.
  3. Dzień Rejs do Popielna – pływanie na punkt i zadanym kursem względem wiatru. Zwiedzanie stacji Polskiej Akademii Nauk i rezerwatu dzikich koni. Rejs po jez. Mikołajskim – nauczanie manewru zwrot przez sztag, przypłynięcie do Mikołajek, obozowisko na brzegu jez. Tałty, kąpiele plażowanie ognisko. Wieczorem: test z teorii żeglowania.
  4. Dzień Rejs do Popielna – pływanie na punkt i zadanym kursem względem wiatru. Zwiedzanie stacji Polskiej Akademii Nauk i rezerwatu dzikich koni, kąpiel, plażowanie, wieczór opowieści żeglarskich i szant.
  5. Dzień Zwiedzanie Twierdzy Boyen w Giżycku, przepłynięcie na jez. Przystań – nauczanie manewru zwrot przez rufę. Ćwiczenia z ratownictwa w wodzie, zabawa teoria żeglowania – dlaczego jacht płynie pod wiatr? Wieczorem: test z przepisów.
  6. Dzień Zwiedzanie bunkrów poniemieckich i śluzy na starym kanale, przepłynięcie na Zimny Kąt na łabędzim szlaku – doskonalenie zwrotów, przygotowanie do manewru człowiek za burtą. Kąpiele, plażowanie, gry sportowe. Wieczorem: wykład z locji. Ognisko.
  7. Dzień Rejs przez Giżycko do Rynu – nauczanie manewru człowiek za burtą. Plażowanie, rozgrywki sportowe w siatkówce plażowej. Wieczorem: test z locji. Ognisko, nauka szant.
  8. Dzień Wycieczka po mieście oraz Zamku Krzyżackim, rejs na Olszowy Róg - nauczanie manewru podejścia do boi i odejścia. Kąpiel, plażowanie, rozgrywki sportowe koncert szantowy. Wieczorem: wykład z ratownictwa.
  9. Dzień Rejs przez jezioro Śniardwy do Okartowa. Nauczanie manewru podejścia do kei i odejścia (na żaglach i silniku). „Taaka ryba” – konkurs wędkarski dla zainteresowanych, plażowanie, spacer wzdłuż jez. Tyrkło. Wieczorem: wykład z meteorologii i ognisko żeglarskie.
  10. Dzień Przepłynięcie na jez. Bełdany, biwak na Wierzbie. Zajęcia na jachtach: doskonalenie poznanych manewrów. Wieczorem: test z ratownictwa i meteorologii.
  11. Dzień Przepłynięcie przez śluzę Guzianka, biwak na Kowaliku, zajęcia na jachtach żaglowych – doskonalenie poznanych manewrów. Egzamin teoretyczny ze zdobytych umiejętnosci.
  12. Dzień Egzamin praktyczny ze zdobytych umiejętności. Klar jachtów, wstępne pakowanie sprzętu i bagaży, przygotowania do balu, przywitanie orszaku Neptuna, bal kapitański połączony z chrztem żeglarskim i tradycyjnym ogniskiem z szantami.
  13. Dzień Przygotowanie do wyjazdu, zdanie sprzętu, pakowanie bagażu, przepłynięcie do ośrodka w Rucianem-Nida, zakończenie obozu, obiad, wyjazd do domu.

  Program ma charakter wstępny i może być modyfikowany w zależności od pogody i innych czynników warunkujących jego realizację. Program zajęć może być również dostosowywany indywidualnie przez KWŻ kursu.

  Program szkolenia Polskiego Zwiąku Żeglarskiego na stopień żeglarza jachtowego wg szkoleń na www.szkolenie.pya.org.pl/patenty

  CO ZABRAĆ NA IMPREZĘ?
  Ubranie przeciwdeszczowe (sztormiak, kurtka i spodnie), śpiwór, kalosze, trampki lub tenisówki, strój kąpielowy, nakrycie głowy, krem z filtrem, latarkę, podręcznik szkoleniowy "Żeglarz jachtowy" A. Kolaszewski, P. Świdwiński, legitymację szkolną, kieszonkowe, pieniądze na egzamin.
  Rzeczy spakowane w miękką torbę podróżną. Plecak ze stelażem wykluczony.

   

  WYMAGANIA EGZAMINACYJNE
  Ukończone 14 lat, znajomość własnego numeru PESEL, oświadczenie rodziców (w karcie kwalifikacyjnej), wniesienie opłaty za egzamin (125 zł), po którym uczestnik otrzymuje zaświadczenie.

   

  Patent załatwia się bezpośrednio w Polskim Związku Żeglarskim po zrealizowanym turnusie.

  Zdjęcie oraz wyrobienie patentu to koszt  25 zł.

   

  Świadczenia dodatkowe
  – podręcznik "Żeglarz Jachtowy" Andrzej Kolaszewski, Piotr Świdwiński – 50 zł. (odbiór podręcznika na miejscu w dniu rozpoczęcia obozu lub wcześniej w siedzibie BT).

  REZERWACJA
  KOD IMPREZYCENATERMINSTATUS
  01ZRSW/18 2100.00 PLN 2018-06-23 - 2018-07-05 [ zakończona ]
  02ZRSW/18 2100.00 PLN 2018-07-05 - 2018-07-17 [ zakończona ]
  03ZRSW/18 2100.00 PLN 2018-07-17 - 2018-07-29 [ zakończona ]
  04ZRSW/18 2100.00 PLN 2018-07-29 - 2018-08-10 [ zakończona ]
  05ZRSW/18 2100.00 PLN 2018-08-10 - 2018-08-22 [ zakończona ]
  CENA ZAWIERA:
  • Zakwaterowanie ( 12 noclegów) na jachtach kabinowych.
  • Wyżywienie: trzy posiłki dziennie przygotowywane w kuchni jachtowej siłami załogi pod nadzorem instruktora z produktów dostarczonych przez organizatora.
  • Żeglowanie na nowoczesnych, bezpiecznych i komfortowych jachtach.
  • Realizację programu szkolenia (uwzględniając warunki atmosferyczne).
  • Opiekę doświadczonej kadry wychowawczo - instruktorskiej.
  • Ubezpieczenie SIGNAL IDUNA: NNW (do 5.000 zł).
  • Składka do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego wynosi 0 zł.
  PROGRAMY I KOSZTY DODATKOWE (dla chętnych, o ile nie zaznaczono inaczej):
  • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy TUiR AXA (dobrowolne, zalecamy wykupienie) - 85 zł.
  • Dojazd w/g planu transportu (patrz rozkład jazdy).
  • Opłata za egzamin (125 zł) • ceny egzaminu obowiązują uczniów i studentów do 26 lat posiadających ważną legitymację. Opłata pobierana na obozie.
  • Opłata za korzystanie z prysznica i WC oraz ładowanie telefonów komórkowych na przystaniach i w portach.
  • Świadczenia dodatkowe:
  1. podręcznik "Żeglarz Jachtowy" A. Kolaszewski, P. Świdwiński (odbiór na miejscu w dniu rozpoczęcia obozu lub wcześniej w siedzibie BT) • 50 zł.

  RUCIANE NIDA, WIELKIE JEZIORA MAZURSKIE

  Rejs turystyczno-szkoleniowy po Wielkich Jeziorach Mazurskich, uczestnicy odwiedzają mazurskie porty: Ruciane, Mikołajki, Ryn, Giżycko, i inne. W trakcie rejsu szkolenie praktyczne i teoretyczne na stopień żeglarza jachtowego. Jeden instruktor na 4-5 uczestników.  JACHT KABINOWY

  Jachty kabinowe Sasanka 660 Supernova. Miejsce zaokrętowania i wyokrętowania: Ruciane-Nida. Wyżywienie w postaci 3 posiłków dziennie przygotowywane w kuchni jachtowej siłami załogi pod nadzorem instruktora z produktów dostarczonych przez organizatora.


  REZERWACJA
  KOD IMPREZYCENATERMINSTATUS
  01ZRSW/18 2100.00 PLN 2018-06-23 - 2018-07-05 [ zakończona ]
  02ZRSW/18 2100.00 PLN 2018-07-05 - 2018-07-17 [ zakończona ]
  03ZRSW/18 2100.00 PLN 2018-07-17 - 2018-07-29 [ zakończona ]
  04ZRSW/18 2100.00 PLN 2018-07-29 - 2018-08-10 [ zakończona ]
  05ZRSW/18 2100.00 PLN 2018-08-10 - 2018-08-22 [ zakończona ]
  CENA ZAWIERA:
  • Zakwaterowanie ( 12 noclegów) na jachtach kabinowych.
  • Wyżywienie: trzy posiłki dziennie przygotowywane w kuchni jachtowej siłami załogi pod nadzorem instruktora z produktów dostarczonych przez organizatora.
  • Żeglowanie na nowoczesnych, bezpiecznych i komfortowych jachtach.
  • Realizację programu szkolenia (uwzględniając warunki atmosferyczne).
  • Opiekę doświadczonej kadry wychowawczo - instruktorskiej.
  • Ubezpieczenie SIGNAL IDUNA: NNW (do 5.000 zł).
  • Składka do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego wynosi 0 zł.
  PROGRAMY I KOSZTY DODATKOWE (dla chętnych, o ile nie zaznaczono inaczej):
  • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy TUiR AXA (dobrowolne, zalecamy wykupienie) - 85 zł.
  • Dojazd w/g planu transportu (patrz rozkład jazdy).
  • Opłata za egzamin (125 zł) • ceny egzaminu obowiązują uczniów i studentów do 26 lat posiadających ważną legitymację. Opłata pobierana na obozie.
  • Opłata za korzystanie z prysznica i WC oraz ładowanie telefonów komórkowych na przystaniach i w portach.
  • Świadczenia dodatkowe:
  1. podręcznik "Żeglarz Jachtowy" A. Kolaszewski, P. Świdwiński (odbiór na miejscu w dniu rozpoczęcia obozu lub wcześniej w siedzibie BT) • 50 zł.

  TRANSPORT PKP LUB AUTOKAR

  Szczegóły wyjazdów zgodnie z rozkładem jazdy przypisanym do turnusu podane są w każdej zawartej umowie. Brakujące godziny zbiórek i powrotów będą znane 2 dni przed wyjazdem. W wypadku zmian Organizator powiadamia klientów osobnym komunikatem mailowym; brak takiego komunikatu oznacza brak zmian. Zbiórka uczestników 20 min. przed odjazdem. Ze względu na obowiązujący czas pracy kierowców autokary odjeżdżają nie później niż 15 min. po godzinie zbiórki. Organizator zastrzega możliwość zmiany rozkładu jazdy, przesiadek oraz środka transportu. Transport oznaczony "do potwierdzenia" jest organizowany przy minimum 6 uczestnikach. W przypadku mniejszej liczby zgłoszeń Organizator zastrzega sobie prawo odwołania wyjazdów na imprezę z danej miejscowości, ze wskazaniem najbliższego miejsca zbiórki. Na przystankach pośrednich mogą wystąpić opóźnienia z przyczyn niezależnych od organizatora. Przyjazd do ośrodka planowany jest ok godz. 18.00-19.00, niemniej realny czas przejazdu jest uzależniony od warunków drogowych, potrzeb dzieci podczas podróży oraz przepisów regulujących czas pracy i przerw kierowców. Informujemy, że nie jest możliwy zakup transportu tylko w 1 stronę, miejsce wsiadania musi być takie samo jak miejsce powrotu oraz że nie ma możliwości dosiadania się „na trasie”. Zmiana miejsca wyjazdu po zawarciu umowy (o ile Organizator dysponuje miejscami) wiąże się z koniecznością poniesienia opłaty manipulacyjnej w wysokości 40 zł.
  Wielkość bagażu uczestnika ograniczona jest do 2 sztuk bagażu o łącznej wadze nie przekraczającej 20 kg (bagaż główny i niewielka podręczna torba). Kierowca ma prawo, w przypadku braku miejsca, odmówić zabrania nadbagażu. Bagaż należy opisać imieniem i nazwiskiem. Cena za transport jest ZAWSZE naliczana w obie strony i nie ulega obniżeniu przy wyborze transportu tylko w jednym kierunku.

  Wyjazd Miejscowość wyjazdu/powrotu Dopłata Powrót
  03.00 CZĘSTOCHOWA, Dworzec PKP/PKS
  (PKS lub PKP) + autokar
  150.00 zł. 21.00
  dojazd własny,
  zbiórka uczestników w OTW PTTK Ruciane Nida, al. Wczasów 17, o godz.: 13:30 przy budynku recepcji.
  0.00 zł.
  10.00 GDYNIA, dworzec PKP/PKS
  (PKS lub PKP) + bus
  180.00 zł. 17.00
  02.00 KATOWICE, dworzec PKP/PKS
  (PKS lub PKP) + autokar
  180.00 zł. 22.30
  01.00 KRAKÓW, dworzec PKP/dworzec autobusowy
  (PKS lub PKP) + autokar
  180.00 zł. 23.00
  04.30 LUBLIN, dworzec PKS/PKP
  (PKS/PKP lub bus) + autokar
  150.00 zł. 21.00
  05.00 ŁÓDŹ, dworzec PKP/PKS Łódź Kaliska
  (PKS lub PKP) + autokar
  140.00 zł. 20.00
  03.00 POZNAŃ, dworzec PKP/PKS
  (PKS/PKP) + autokar
  170.00 zł. 22.00
  08.30 WARSZAWA, parking przed B.T Kliwer, ul. Belgradzka 52 (Ursynów)
  autokar
  120.00 zł. 17.00
  01.00 WROCŁAW, dworzec PKP/PKS
  (PKS/PKP) + autokar
  190.00 zł. 22.30
  Dodatkowe informacje na temat transportu.
  REZERWACJA
  KOD IMPREZYCENATERMINSTATUS
  01ZRSW/18 2100.00 PLN 2018-06-23 - 2018-07-05 [ zakończona ]
  02ZRSW/18 2100.00 PLN 2018-07-05 - 2018-07-17 [ zakończona ]
  03ZRSW/18 2100.00 PLN 2018-07-17 - 2018-07-29 [ zakończona ]
  04ZRSW/18 2100.00 PLN 2018-07-29 - 2018-08-10 [ zakończona ]
  05ZRSW/18 2100.00 PLN 2018-08-10 - 2018-08-22 [ zakończona ]
  CENA ZAWIERA:
  • Zakwaterowanie ( 12 noclegów) na jachtach kabinowych.
  • Wyżywienie: trzy posiłki dziennie przygotowywane w kuchni jachtowej siłami załogi pod nadzorem instruktora z produktów dostarczonych przez organizatora.
  • Żeglowanie na nowoczesnych, bezpiecznych i komfortowych jachtach.
  • Realizację programu szkolenia (uwzględniając warunki atmosferyczne).
  • Opiekę doświadczonej kadry wychowawczo - instruktorskiej.
  • Ubezpieczenie SIGNAL IDUNA: NNW (do 5.000 zł).
  • Składka do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego wynosi 0 zł.
  PROGRAMY I KOSZTY DODATKOWE (dla chętnych, o ile nie zaznaczono inaczej):
  • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy TUiR AXA (dobrowolne, zalecamy wykupienie) - 85 zł.
  • Dojazd w/g planu transportu (patrz rozkład jazdy).
  • Opłata za egzamin (125 zł) • ceny egzaminu obowiązują uczniów i studentów do 26 lat posiadających ważną legitymację. Opłata pobierana na obozie.
  • Opłata za korzystanie z prysznica i WC oraz ładowanie telefonów komórkowych na przystaniach i w portach.
  • Świadczenia dodatkowe:
  1. podręcznik "Żeglarz Jachtowy" A. Kolaszewski, P. Świdwiński (odbiór na miejscu w dniu rozpoczęcia obozu lub wcześniej w siedzibie BT) • 50 zł.

  KOD IMPREZYCENATERMINSTATUS
  01ZRSW/18 2100.00 PLN 2018-06-23 - 2018-07-05 [ zakończona ]
  02ZRSW/18 2100.00 PLN 2018-07-05 - 2018-07-17 [ zakończona ]
  03ZRSW/18 2100.00 PLN 2018-07-17 - 2018-07-29 [ zakończona ]
  04ZRSW/18 2100.00 PLN 2018-07-29 - 2018-08-10 [ zakończona ]
  05ZRSW/18 2100.00 PLN 2018-08-10 - 2018-08-22 [ zakończona ]
  CENA ZAWIERA:
  • Zakwaterowanie ( 12 noclegów) na jachtach kabinowych.
  • Wyżywienie: trzy posiłki dziennie przygotowywane w kuchni jachtowej siłami załogi pod nadzorem instruktora z produktów dostarczonych przez organizatora.
  • Żeglowanie na nowoczesnych, bezpiecznych i komfortowych jachtach.
  • Realizację programu szkolenia (uwzględniając warunki atmosferyczne).
  • Opiekę doświadczonej kadry wychowawczo - instruktorskiej.
  • Ubezpieczenie SIGNAL IDUNA: NNW (do 5.000 zł).
  • Składka do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego wynosi 0 zł.
  PROGRAMY I KOSZTY DODATKOWE (dla chętnych, o ile nie zaznaczono inaczej):
  • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy TUiR AXA (dobrowolne, zalecamy wykupienie) - 85 zł.
  • Dojazd w/g planu transportu (patrz rozkład jazdy).
  • Opłata za egzamin (125 zł) • ceny egzaminu obowiązują uczniów i studentów do 26 lat posiadających ważną legitymację. Opłata pobierana na obozie.
  • Opłata za korzystanie z prysznica i WC oraz ładowanie telefonów komórkowych na przystaniach i w portach.
  • Świadczenia dodatkowe:
  1. podręcznik "Żeglarz Jachtowy" A. Kolaszewski, P. Świdwiński (odbiór na miejscu w dniu rozpoczęcia obozu lub wcześniej w siedzibie BT) • 50 zł.