KOLONIE I OBOZY MŁODZIEŻOWE

godziny pracy

GODZ. 11-18

KOLONIE BLISKO WARSZAWY

legendy-i-magia-81-10.png

6 - 12 lat

od 1499.00 PLN

Kolonie w świecie legend i magii to wielka przygoda!

  • zanurzysz się w kulturze i wierzeniach dawnych Słowian
  • poczujesz się jak bohater fantastycznych książek i filmów
  • przeżyjesz niezapomniany czas razem

Tylko 130 km od Warszawy i 60 km od Łodzi!

Największą atrakcją turystyczną i rekreacyjną w rejonie łódzkim jest Zalew Sulejowski i jego okolice. Leżą one w samym sercu Polski, na pograniczu Mazowsza, Małopolski i Wielkopolski. Zalew Sulejowski powstał przez spiętrzenie rzeki Pilicy między Sulejowem a Smardzewicami. Zbiornik ten oddano do użytku w 1974r. i od tego czasu zapewnia on wodę dla aglomeracji łódzkiej i tomaszowskiej. Walory wypoczynkowe podregionu łódzkiego i Zalewu Sulejowskiego mają ogromne znaczenie regionalne. Przyrodnicze, rekreacyjne i krajoznawcze walory odgrywają także wartość ogólnopolską. Szybki rozwój aglomeracji przemysłowej pociągnął za sobą również wzrost zapotrzebowania na tereny wypoczynkowe, a w szczególności na ośrodki wypoczynku letniego.

Wakacyjne kolonie w świecie legend i magii to niesamowita przygoda dla dzieci w wieku od 6 lat, podczas której będą mogli zanurzyć się w kulturze i wierzeniach dawnych Słowian, poczuć się jak bohaterowie fantastycznych książek i filmów oraz przeżyć niezapomniany czas razem z innymi miłośnikami magii.

Program

Magiczna drużyna i budowanie totemu
Młodzi poszukiwacze przygód zostaną podzieleni na grupy i oddani pod opiekę wychowawców. Razem z nim stworzą swoją własną, wyjątkową drużynę. Czy będzie to grupa zwinnych elfów, starych jak świat krasnoludów a może czarodziejskich rusałek lub plemię silnych wojów? Po utworzeniu się drużyn, przybraniu fantastycznych imion, każda grupa stworzy swój własny totem, który potem przedstawi pozostałym drużynom na oficjalnym rozpoczęciu obozu.
Zanurzmy się w historii i micie
Na lekcjach niewiele uczymy się o historii naszych ziem i naszych przodkach. A szkoda! Wierzenia, obrzędowość i codzienność dawnych Słowian to niezwykle fascynujące sprawy. Uczestnicy wyjazdu wezmą udział w przystępnej i bardzo ciekawej prelekcji, podczas której poznają swoje korzenie.
Pisanie run
Pismo runiczne było właściwe dla Słowian, Wikingów, Celtów i wszystkich innych, magicznych kultur. Niektóre z nich miały sprzyjać bogactwu a inne, z kolei, przynosić ochronę i gwarantować dobre zdrowie. Podczas wyjazdu, każdy uczestnik będzie miał możliwość stworzenia własnego amuletu z wybraną przez siebie runą.
Warsztaty z tworzenia słowiańskich lalek mocy
Motanki to niezwykłe słowiańskie laleczki, które przynosić miały szczęście osobie, która ją nosiła. Niektóre z nich, nawet, o ile podczas motania – zostało wypowiedziane zaklęcie, podobno spełniają życzenia. Podczas warsztatów, dzieci poznają technikę tworzenia słowiańskich laleczek i każdy stworzy swoją własną.
Warsztaty z tworzenia średniowiecznych notesów
Czy jest ktoś komu się nie marzy posiadanie niezwykłej, wypełnionej zaklęciami księgi, którą w posiadaniu ma każdy wielki czarodziej? Zaklęcia lub inne niezwykle cenne informacje, młodzi sympatycy magii zapiszą sami, ale my pomożemy im stworzyć ich osobistą, czarodziejską księgę. Na warsztatach stworzymy średniowieczne notesy, wyglądające bardzko klimatycznie!
Turniej wojów
Turniej wojów to wydarzenie dla wszystkich, którzy lubią rywalizację. Różnego rodzaju aktywności, takie jak przeciąganie liny, strzelanie z łuku, zapasy w błocie czy testy sprawności pozwolą wybrać najsprawniejszą spośród drużyn.
Nocna gra terenowa w klimacie fantasy
Punkt programu, który na pewno spodoba się wszystkim lubiącym poczuć dreszczyk emocji oraz tym, którzy marzą o prawdziwej misji, podczas której będą mogli się wykazać sprytem, odwagą i szlachetnością. Drużyny czekać będzie misja, której powodzenie zależy od wielu czynników, ale jedno jest pewne: gra gwarantuje niezapomniane wrażenia!
Swadźba
Swadźba to tradycyjne, słowiańskie zaślubiny, które odbędą się również na naszym wyjeździe! Wszystkie fantastyczne pary, które będą chciały złożyć sobie przysięgę miłości, będą mogły to zrobić na specjalnej uroczystości. Oprócz samej ceremonii, przygotowana zostanie też biesiada z ogniskiem i podpłomykami.
Konkursy plastyczne
Uczestnicy naszego wyjazdu będą mogli spróbować swoich sił w konkursie plastycznym na najciekawszego potwora, którego można by wpisać w bestiariusz słowiański oraz w konkursie na rzeźbę z piasku przedstawiającą gród/warownię/średniowieczny zamek lub inne fantastyczne miejsce.
Wybory najciekawszej postaci
Na naszym magicznym wyjeździe czeka nas dużo konkursów, ale jeden z nich – jest naprawdę wyjątkowy! Wszyscy chętni do udziału w zabawie będą musieli stworzyć i wcielić się w magiczną postać, którą później zaprezentują wszystkim podczas specjalnych wyborów na najciekawszą postać obozu. Będzie się działo!

Dodatkowo:
-wycieczka autokoarowa MIKROKOSMOS Park Owadów Mikrokosmos Ujazd + Niebieski Żródła w Skansenie Rzeki Pilicy
-ognisko z podpłomykami pieczonymi na ognisku, z miodem
-rysunek na folii
-zabawy z chustami animacyjnymi
-baloniada

Uwaga:
Należy ze sobą zabrać: wygodne obuwie do pieszych wycieczek, mały plecak, kurtkę ortalionową, nakrycie głowy od słońca, okulary przeciwsłoneczne, strój kąpielowy i ręcznik kąpielowy.

Programy fakultatywne

Zakwaterowanie

Pensjonat LIBRA – położony nad zalewem Sulejowskim, znajduje się w Karolinowie – pod Tomaszowem Mazowieckim. Oferuje pokoje z widokiem na las, oraz ogród – gwarantuje to magiczne doznania, niezależnie od pory roku. Dysponuje przytulnymi pokojami, wyposażonymi zgodnie z najnowszymi standardami (pokoje 2, 3, 4 osobowe typu studio z łazienką i TV; pokoje typu studio z TV dla 4-6 osób składające się z przedpokoju 2 pokoi i łazienki; pokoje typu studio z TV dla 4-5 osób składające się z przedpokoju 3 pokoi i 2 łazienek).

WYŻYWIENIE
3 domowe posiłki dziennie (śniadania i kolacje w formie bufetu) + podwieczorek w stołówce na miejscu. Pierwszy posiłek obiad, ostatni posiłek śniadanie + suchy prowiant na powrót.

ROZKŁAD JAZDY:

* Zaznacz kliknięciem turnus i miasto aby wyświetlić szczegóły

Turnus:

1). 10.07-19.07.2021
2). 19.07-28.07.2021
Sprawdzam...
Sprawdzam...

Opis transportu

 • Szczegóły wyjazdów zgodnie z rozkładem jazdy przypisanym do turnusu podane są w każdej zawartej umowie.
 • Brakujące godziny zbiórek i powrotów będą znane 2 dni przed wyjazdem. W wypadku zmian Organizator powiadamia klientów osobnym komunikatem mailowym za potwierdzeniem otrzymania; brak takiego komunikatu oznacza brak zmian.
 • Zbiórka uczestników 20 min. przed odjazdem. Ze względu na obowiązujący czas pracy kierowców autokary odjeżdżają nie później niż 15 min. po godzinie zbiórki.
 • Organizator zastrzega możliwość zmiany rozkładu jazdy, przesiadek oraz środka transportu. Na przystankach pośrednich mogą wystąpić opóźnienia z przyczyn niezależnych od organizatora.
 • Przyjazd do ośrodka planowany jest ok godz. 13.00-15.00, niemniej realny czas przejazdu jest uzależniony od warunków drogowych, potrzeb dzieci podczas podróży oraz przepisów regulujących czas pracy i przerw kierowców.
 • Informujemy, że nie jest możliwy zakup transportu tylko w 1 stronę, miejsce wsiadania musi być takie samo jak miejsce powrotu oraz że nie ma możliwości dosiadania się „na trasie”
 • Zmiana miejsca wyjazdu po zawarciu umowy (o ile Organizator dysponuje miejscami) wiąże się z koniecznością poniesienia opłaty manipulacyjnej w wysokości 40 zł.
 • Wielkość bagażu uczestnika ograniczona jest do 2 sztuk bagażu o łącznej wadze nie przekraczającej 20 kg (bagaż główny i niewielka podręczna torba). Kierowca ma prawo, w przypadku braku miejsca, odmówić zabrania nadbagażu. Bagaż należy opisać imieniem i nazwiskiem.
 • W przypadku zbyt małej frekwencji (min. 4 os.) na trasach antenowych biuro może odwołać połączenie antenowe na 7 dni przed wyjazdem.
 • Osoby korzystające z antenki PKP obowiązkowo muszą posiadać ważną legitymację szkolną.

TERMIN

KOD IMPREZY

CENY

STATUS

10.07

-

19.07.2021

01KSHZ/21

1499.00

[ zakończona ]

19.07

-

28.07.2021

02KSHZ/21

1499.00

[ zakończona ]
Promocja ważna do 06.04.2021. Liczba miejsc w promocji ograniczona.

Świadczenia

CENA ZAWIERA:

 • Zakwaterowanie i wyżywienie (3 posiłki dziennie + deser). Pierwsze świadczenie - obiad w dniu przyjazdu, ostatnie - śniadanie + suchy prowiant na powrót. Śniadania i kolacje w formie bufetu.
 • Program rekreacyjno-zabawowy wg opisu.
 • Opiekę wychowawczą.
 • Opiekę pielęgniarki na tzw. „doraźne wezwanie”.
 • Ubezpieczenie NNW SIGNAL IDUNA (do 5000 zł).
 • Składka do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego wynosi 2 zł, a do Turystycznego Funduszu Pomocowego 2 zł.

PROGRAMY I KOSZTY DODATKOWE (dla chętnych, o ile nie zaznaczono inaczej):

 • Ubezpieczenie TUiR AXA od kosztów rezygnacji i przerwania imprezy z przyczyn losowych (udokumentowanych, np. choroba, zalecamy wykupienie) - 75 zł. Deklaracja zakupu ubezpieczenia musi nastąpić w dniu zawarcia umowy. UWAGA: ubezpieczenie to nie podlega zwrotowi nawet w wypadku odwołania imprezy przez organizatora.
 • Dojazd na miejsce autokarem (patrz zakładka transport).

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych, analitycznych i marketingowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Zamknij
Dowiedz się więcej