biuro@obozy.pl
Tel: 226367527
mobile menu

Złote Piaski - wypoczynek w Krainie słońca!
 • Będziesz mieć duuuuuuużo czasu na cieszenie się słońcem
 • Czeka na Was wiele zabaw i atrakcji
 • Dla ciekawych świata proponujemy dodatkowo wycieczki m.in do Istambułu, Neseberu.
 • Będą też wyjścia na dyskoteki. Opalenizna i dobra zabawa gwarantowane!

  BUŁGARIA - ZŁOTE PIASKI Hotel ZDRAVETS ****
  Wypoczynek na gorącej plaży Morza Czarnego...
  WIEK UCZESTNIKӓW: 12-18 lat
  CENA OD: 1799.00 PLN

  TUTAJ JEDZIEMY:
  PODOBNE WYJAZDY:

  WARTO ZAJRZEƆ:
  COGITO NON STOP
  POMOC
  POLUB NAS!
  Złote Piaski - wypoczynek w Krainie słońca!
 • Będziesz mieć duuuuuuużo czasu na cieszenie się słońcem
 • Czeka na Was wiele zabaw i atrakcji
 • Dla ciekawych świata proponujemy dodatkowo wycieczki m.in do Istambułu, Neseberu.
 • Będą też wyjścia na dyskoteki. Opalenizna i dobra zabawa gwarantowane!
  BUŁGARIA - ZŁOTE PIASKI Hotel ZDRAVETS ****
  Wypoczynek na gorącej plaży Morza Czarnego...
  WIEK UCZESTNIKӓW: 12-18 lat
  CENA OD: 1799.00 PLN

  BUŁGARIA: ZŁOTE PIASKI

  Złote Piaski to najpopularniejszy bułgarski kurort na wybrzeżu Morza Czarnego. Zapraszamy do niego wszystkich tych, którzy tęsknią za słońcem, ciepłym morzem i cudownymi plażami. Świetna atmosfera wypoczynku, atrakcje na plaży, wycieczki, spacery i zabawa w klubach, gwarantują udane wakacje. Sklepiki, kramy z typowo bułgarskimi wyrobami, sympatyczni mieszkańcy oraz turyści z całej Europy tworzą niepowtarzalną atmosferę wakacyjnego wypoczynku.  Hotel ZDRAVETS****

  Hotel ZDRAVETS**** (www.goldensands.bg/zdravets/) położony jest w jednym z najbardziej znanych i lubianych czarnomorskich kurortów w Bułgarii, w centrum Złotych Piasków, ok. 250 m od piaszczystej plaży i nadmorskiej promenady. Pokoje 4,5-osobowe lub 6-osobowe dwupoziomowe apartamenty z klimatyzacją, łazienkami z WC (suszarka do włosów), telewizorami, lodówkam. Do dyspozycji uczestników: recepcja, hol, przy recepcji lobby z nieodpłatnym Wi-Fi, windy, restauracja, lobby bar, basen z parasolami i leżakami – bezpłatnie, bar przy basenie, mini market. W pobliżu hotelu znajduje się wiele sklepów, restauracji, dyskotek.
  Plaża znajduje się 250 m od hotelu. Długa, piaszczysta, szeroka z łagodnym wejściem do morza. Wyróżniona prestiżową europejską nagrodę ekologiczną “Błękitna Flaga”. Plaża ma ogromne zaplecze sportowe i rozrywkowe, z których można korzystać za dodatkową dopłatą.
  Wyżywienie All Inclusive w formie bufetu (kuchnia bułgarska): śniadanie, obiad i kolacja. Przekąski po południu (spaghetti, pizza, kanapki, słodycze, owoce), napoje podczas całego dnia  w barze przy basenie (woda, napoje gazowane, soki).


  TUTAJ JEDZIEMY:
  PODOBNE WYJAZDY:

  WARTO ZAJRZEƆ:
  POLUB NAS!

  PROGRAM


  1 dzień Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy. Przejazd przez Czechy, Węgry i Rumunię. Po południu dłuższy postój na ciepły posiłek (płatny we własnym zakresie ok. 5-7 EUR). Nocny przejazd przez Rumunię.
  2 dzień Przyjazd do Złotych Piasków w godzinach porannych. Złożenie bagaży w wyznaczonym miejscu. Spacer z wychowawcami po najbliższej okolicy – zapoznanie się z kurortem. Pierwszy posiłek obiad, zakwaterowanie w pokojach od godz. 14.00. Spotkanie organizacyjne z kierownikiem, podział młodzieży na grupy, przekazanie praktycznych informacji dotyczących wypoczynku – zapoznanie się z programem, ofertą wycieczek fakultatywnych i regulaminami (kąpieli, obozu). Kolacja, nocleg.
  3-10 dzień Program pobytu:
  – Słodkie lenistwo, czyli plażowanie i kąpiele morskie,
  – Rozgrywki rekreacyjno-sportowe – m.i.: siatkówki plażowej, piłki nożnej,
  – Zabawy w basenie – m.in.: water polo,
  – Spacery po Złotych Piaskach – promenada, przystań jachtowa,
  – 2 wyjścia do lokalnych dyskotek m.in. Papaya, Pr. Club, Bonkers, Arrogance (wejście dla osób pow. 16 roku życia, więcej wejść za dodatkową opłatą),
  – Konkursy – najzabawniejsze zdjęcie z obozu, karaoke, wybory Miss i Mistera na wesoło,
  – Animacje w hotelu,
  – Piesza wycieczka do Monastyru Aładża (dla chętnych). Legenda głosi, że w wykutych w skale monastyru tunelach i korytarzach ukryte są wielkie skarby pilnowane przez zjawę mnicha.
  – Możliwość uczestniczenia w wycieczkach fakultatywnych.
  11 dzień Śniadanie, wykwaterowanie do godz. 10.00, złożenie bagaży w wyznaczonym miejscu. Możliwość spędzenia czasu przy basenie, dla chętnych wyjście z wychowawcą na ostatnie zakupy, pożegnalny spacer po kurorcie, pamiątkowe zdjęcia itp. Obiad. Późnym popołudniem zbiórka przed hotelem i pobranie suchego prowiantu. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przejazd przez Bułgarię i Rumunię.
  12 dzień Dalsza podróż przez Rumunię, Węgry i Czechy. Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowo-wieczornych.

   

  WYCIECZKI FAKULTATYWNE  (min. 20 osób chętnych). Podane ceny z 2019 roku. Aktualne ceny u rezydenta:
  Bałczik i Przylądek Kaliakra – cena ok. 40 EUR (obiad w cenie)
  Bałczik to jedno z najstarszych i najpiękniejszych miast wybrzeża Morza Czarnego. Strome i wąskie uliczki, wszechobecna winorośl zdobiąca większość budynków i podwórzy nadają mu niepowtarzalny urok. W Bałcziku zwiedzimy letnią rezydencję rumuńskiej królowej Marii z 1924 roku oraz ogród botaniczny z mnóstwem kaktusów i sukulentów. Będziemy uczestniczyć w degustacji markowych win bułgarskich. Następnie udamy się na malowniczy przylądek Kaliakra, gdzie niemal pionowe skały, sięgające 70 metrów nad poziomem morza urzekną nas swoją monumentalnością. Najbardziej na wschód wysunięte miejsce w Bułgarii stworzone na styku morza, ziemi i powietrza z pewnością zachwyci każdego turystę.
  Nessebyr panorama + ew. rejs statkiem – cena ok. 15 EUR.
  Wycieczka w opcji zwiedzanie Nessebyru + godzinny rejs statkiem wokół półwyspu i zatoki Słonecznego Brzegu – cena ok. 25 EUR
  Wycieczka z przewodnikiem do miasta – muzeum, położonego na wybrzeżu Morza Czarnego w prowincji Burgas. Często nazywanego perłą Bułgarskiej Riwiery lub Dubrownikiem Bułgarii. Ze względu na swoją wyjątkową wartość historyczną, w 1983 roku Nesebyr został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Miasto zachwyca mieszanką architektoniczną, łączącą w sobie mury z czasów rzymskich i bizantyjskich, średniowieczne cerkwie, brukowane uliczki czy też domy z okresu Odrodzenia. Absolutnie wyjątkowe miejsce w którym czuć ducha historii, które oczaruje romantycznością. W trakcie spaceru z przewodnikiem wizyta w lokalnej winiarni oraz degustacja bułgarskich win.
  Aquapark Nessebyr - cena ok. 40 EUR w tym bilet do Aguaparku
  Wspaniała zabawa w największym Aquaparku na Bałkanach – zjeżdżalnie, kamikaze, tsunami, baseny z jacuzzy i wspaniałe muzyczno-taneczne animacje. Nowa atrakcja surfing basen !!! Bilet wstępu zawiera: przejazd busem tam i z powrotem, wszystkie atrakcje wodne, przebieralnie, prysznice, kółka dmuchane, leżaki, parasole. Cena za bilet całodniowy ok. 42 lv/os dorosła, ok. 21 lv/dziecko do 130 cm wzrostu oraz seniorzy 60+. Cena za bilet półdniowy 32 lv/osoba dorosła, 16 lv/dziecko do 130 cm wzrostu oraz seniorzy 60+ dzieci poniżej 90 cm wzrostu – wstęp darmowy.
  Istambuł – (1 dzień) – cena ok. 65 EUR + wiza turecka zakupiona indywidualnie przez Internet 15 EUR
  „Tam, gdzie Wschód spotyka się z Zachodem”. Jednodniowa wycieczka do dawnego Konstantynopola to doskonała okazja do posmakowania odrobiny Orientu. W programie zwiedzanie Błękitnego Meczetu, Hipodromu, podejście pod Hagię Sophię, Pałac Top Kapi. Przejazd panoramiczny autokarem przez Most Bosforski na punkt widokowy w azjatyckiej część miasta, gdzie podziwiać będziemy wspaniałą panoramę Stambułu. Ponadto przewidziane jest zwiedzanie fabryki skóry z możliwością zakupu wyrobów skórzanych. Podczas wycieczki będziemy mieli okazję skosztować tradycyjnej tureckiej kuchni, a także zrobić zakupy na Wielkim Bazarze. Dla chętnych dodatkowo płatny rejs po Bosforze.
  Warna + Delfinarium – cena ok. 40 EUR (obiad w cenie)
  Warna to drugie co do wielkości miasto Bułgarii, zwane jest letnią stolicą. Największy w kraju port, starówka, park nadmorski, delfinarium, centra handlowe. Program wycieczki obejmuje m. in. pokazy popisów delfinów – jednych z najinteligentniejszych zwierząt świata, które spotkać można również w północnych wodach Morza Czarnego. Zobaczymy również Katedralną Cerkiew Zaśnięcia Bogurodzicy, drugą co do wielkości świątynię w całej Bułgarii i najbardziej charakterystyczny zabytek miasta. Ponadto w programie zwiedzanie oddalonego o 15 km od Warny monastyru Aładża – zespołu średniowiecznych cel klasztornych i cerkwi wykutych w skałach. W trakcie zwiedzania czas wolny i obiad.
  Wstęp na dyskotekę – cena ok. 4-5 EUR (na dyskoteki do klubów wstęp dla osób powyżej 16 roku życia).

  Ważne informacje:
  - prosimy o zabranie WAŻNEGO paszportu lub dowodu osobistego.
  - obowiązkowa kaucja zwrotna 20 EUR/os.
  - sugerowane kieszonkowe na drobne wydatki poza wycieczkami fakultatywnymi ok. 100 EUR.
  - krem z filtrem UV, nakrycie głowy, przewiewne ubrania, okulary przeciwsłoneczne, leki przyjmowane na stałe, jedzenie i napoje na drogę do Bułgarii.
  - zalecamy zabranie karty EKUZ.

  TRANSPORT

  Szczegóły wyjazdów zgodnie z rozkładem jazdy przypisanym do turnusu podane są w każdej zawartej umowie. Brakujące godziny zbiórek i powrotów będą znane 2 dni przed wyjazdem. W wypadku zmian Organizator powiadamia klientów osobnym komunikatem mailowym za potwierdzeniem otrzymania; brak takiego komunikatu oznacza brak zmian. Zbiórka uczestników 20 min. przed odjazdem. Ze względu na obowiązujący czas pracy kierowców autokary odjeżdżają nie później niż 15 min. po godzinie zbiórki. Organizator zastrzega możliwość zmiany rozkładu jazdy, przesiadek oraz środka transportu. Na przystankach pośrednich mogą wystąpić opóźnienia z przyczyn niezależnych od organizatora. Przyjazd do ośrodka planowany jest ok godz. 18.00-19.00, niemniej realny czas przejazdu jest uzależniony od warunków drogowych, potrzeb dzieci podczas podróży oraz przepisów regulujących czas pracy i przerw kierowców. Informujemy, że nie jest możliwy zakup transportu tylko w 1 stronę, miejsce wsiadania musi być takie samo jak miejsce powrotu oraz że nie ma możliwości dosiadania się „na trasie”. Zmiana miejsca wyjazdu po zawarciu umowy (o ile Organizator dysponuje miejscami) wiąże się z koniecznością poniesienia opłaty manipulacyjnej w wysokości 40 zł.
  Wielkość bagażu uczestnika ograniczona jest do 2 sztuk bagażu o łącznej wadze nie przekraczającej 20 kg (bagaż główny i niewielka podręczna torba). Kierowca ma prawo, w przypadku braku miejsca, odmówić zabrania nadbagażu. Bagaż należy opisać imieniem i nazwiskiem. Miejsca w autokarach są nienumerowane. Przed granicą przewidujemy postój przeznaczony na posiłek oraz ewentualne przesiadki pasażerów. Osoby korzystające ze zniżek podczas przejazdów antenowych (dzieci, młodzież) zobowiązane są do posiadania ważnego dokumentu uprawniającego do zniżki (np. legitymacje szkolne). Godziny powrotu są godzinami orientacyjnymi, mogą na nie wpłynąć wszystkie sytuacje drogowe, czas postoju na
  granicach, pauzy w trakcie drogi.

  Wyjazd-
  Powrót
  Miejscowość wyjazdu/
  powrotu
  Dopłata
  07.00-
  16.00
  Bielsko - Biała, Stacja paliw Tesco ul. Warszawska 185
  Godz. powrotu prosimy weryfikować na bieżąco.
  40.00 zł.
  04.30-
  21.30
  Częstochowa, Zajazd Jurajski al. Wojska Polskiego 275
  Godz. powrotu prosimy weryfikować na bieżąco.
  80.00 zł.
  07.00-
  16.30
  Gliwice, Stacja paliw Shell, ul. Rybnicka 159
  Połączenie antenowe (realizowane busem, samochodem osobowym lub autokarem)-wyjazd do potwierdzenia. Godz. powrotu prosimy weryfikować na bieżąco.
  50.00 zł.
  08.30-
  16.00
  Jastrzębie Zdrój, Stacja paliw BP ul. Wodzisławska 1
  Godz. powrotu prosimy weryfikować na bieżąco.
  50.00 zł.
  07.30-
  17.00
  Katowice, Stacja paliw Orlen ul. Murckowska 22
  Godz. powrotu prosimy weryfikować na bieżąco.
  0.00 zł.
  04.00-
  20.00
  Kielce, Stadion Miejski ul. Ściegiennego
  Godz. powrotu prosimy weryfikować na bieżąco.
  0.00 zł.
  06.00-
  18.00
  Kraków, stacja paliw ARGE ul. Opolska 60/ Powrót stacja paliw ul. Opolska 9
  Godz. powrotu prosimy weryfikować na bieżąco.
  0.00 zł.
  01.00-
  23.00
  Lublin, McDonalds ul. Puławska 40
  Połączenie antenowe (realizowane busem, samochodem osobowym lub autokarem)-wyjazd do potwierdzenia. Godz. powrotu prosimy weryfikować na bieżąco.
  100.00 zł.
  01.00-
  23.00
  Łódź, Stacja paliw BP, ul. Kątna 1
  Godz. powrotu prosimy weryfikować na bieżąco.
  100.00 zł.
  04.30-
  18.00
  Opole, Stacja paliw Orlen ul. Wrocławska 135
  Godz. powrotu prosimy weryfikować na bieżąco.
  100.00 zł.
  02.00-
  22.00
  Piotrków Tryb., Stacja paliw Huzar ul. Sikorskiego 52
  Połączenie antenowe (realizowane busem, samochodem osobowym lub autokarem)-wyjazd do potwierdzenia. Godz. powrotu prosimy weryfikować na bieżąco.
  80.00 zł.
  02.45-
  21.30
  Radom, McDonalds ul. Czarnieckiego 71/73/ Powrót McDonalds ul. Wernera 5
  Połączenie antenowe (realizowane busem, samochodem osobowym lub autokarem)-wyjazd do potwierdzenia. Godz. powrotu prosimy weryfikować na bieżąco.
  80.00 zł.
  01.00-
  23.00
  Warszawa, Stacja paliw Shell, Al. Krakowska 15
  Połączenie antenowe busem, samochodem osobowym lub autokarem będzie realizowane przy minimum 4 os. Godz. powrotu prosimy weryfikować na bieżąco.
  100.00 zł.
  05.00-
  19.00
  Wrocław, Stacja paliw BP al. KKarkonoska 63
  Godz. powrotu prosimy weryfikować na bieżąco.
  150.00 zł.
  Dodatkowe informacje na temat transportu.
  KOD IMPREZYCENATERMINSTATUS
  01BZSM/20 1799.00 PLN 2020-06-28 - 2020-07-06 [ zakończona ]
  8 noclegów długość wyjazdu 11 dni
  02BZSM/20 1999.00 PLN 2020-06-30 - 2020-07-11 [ zakończona ]
  03BZSM/20 1999.00 PLN 2020-07-04 - 2020-07-15 [ zakończona ]
  04BZSM/20 1999.00 PLN 2020-07-09 - 2020-07-20 [ zakończona ]
  05BZSM/20 1999.00 PLN 2020-07-13 - 2020-07-24 [ zakończona ]
  06BZSM/20 1999.00 PLN 2020-07-18 - 2020-07-29 [ zakończona ]
  07BZSM/20 1999.00 PLN 2020-07-22 - 2020-08-02 [ zakończona ]
  08BZSM/20 1999.00 PLN 2020-07-27 - 2020-08-07 [ zakończona ]
  09BZSM/20 1999.00 PLN 2020-07-31 - 2020-08-11 [ w trakcie realizacji ]
  10BZSM/20 1999.00 PLN 2020-08-05 - 2020-08-16 [ w trakcie realizacji ]
  11BZSM/20 1999.00 PLN 2020-08-09 - 2020-08-20 [ w trakcie realizacji ]
  12BZSM/20 1999.00 PLN 2020-08-14 - 2020-08-25 [ zadzwoń ]
  CENA ZAWIERA:
  • Transport komfortowym autokarem (WC, video, barek, klimatyzacja), dojazdy antenowe na terenie kraju za odrębną opłatą.
  • Zakwaterowanie – 9 noclegów (8 w turnusie 01) w hotelu Zdravets****.
  • Wyżywienie All Inclusive w formie bufetu + suchy prowiant na drogę powrotną.
  • Dodatkowy obiad w dniu wyjazdu.
  • Opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej.
  • Bułgarską opiekę medyczną.
  • Ubezpieczenie SIGNAL IDUNA: NNW (15.000 PLN, obejmuje choroby przewlekłe), KL (10.000 EUR), bagaż (800 PLN).
  • Bogaty program sportowo-rekreacyjny, w tym animacje w hotelu, 2 wejścia na dyskotekę, pieszą wycieczkę do Monastyru Aładża.
  • Składka do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego wynosi 10 zł.
  PROGRAMY I KOSZTY DODATKOWE (dla chętnych, o ile nie zaznaczono inaczej):
  • Ubezpieczenie TUiR AXA od kosztów rezygnacji z przyczyn losowych (udokumentowanych, np. choroba). Deklaracja zakupu ubezpieczenia musi nastąpić przed zawarciem umowy – 80 zł.
  • Wyjazdy z niektórych miast – patrz zakładka transport.
  • Sugerowane kieszonkowe na potrzeby własne min. 100 EUR + dodatkowo na wybrany program fakultatywny i bilety wstępu.
  • Na dodatkowy gorący posiłek w drodze należy przeznaczyć ok. 5-7 EUR
  • Obowiązkowa kaucja zwrotna 20 EUR (na wypadek ewentualnych zniszczeń).
  • Obowiązkowa opłata klimatyczno-administracyjna płatna w autokarze 15 EUR.
  Zalecamy zabranie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ).


  BUŁGARIA - ZŁOTE PIASKI Hotel ZDRAVETS **** WIEK UCZESTNIKÓW: 12-18 lat
  Wypoczynek na gorącej plaży Morza Czarnego... CENA OD: 1799.00 PLN

  TUTAJ JEDZIEMY:

  PODOBNE WYJAZDY:

  WARTO ZAJRZEĆ:
  POLUB NAS!
  ANKIETY

  PROGRAM


  1 dzień Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy. Przejazd przez Czechy, Węgry i Rumunię. Po południu dłuższy postój na ciepły posiłek (płatny we własnym zakresie ok. 5-7 EUR). Nocny przejazd przez Rumunię.
  2 dzień Przyjazd do Złotych Piasków w godzinach porannych. Złożenie bagaży w wyznaczonym miejscu. Spacer z wychowawcami po najbliższej okolicy – zapoznanie się z kurortem. Pierwszy posiłek obiad, zakwaterowanie w pokojach od godz. 14.00. Spotkanie organizacyjne z kierownikiem, podział młodzieży na grupy, przekazanie praktycznych informacji dotyczących wypoczynku – zapoznanie się z programem, ofertą wycieczek fakultatywnych i regulaminami (kąpieli, obozu). Kolacja, nocleg.
  3-10 dzień Program pobytu:
  – Słodkie lenistwo, czyli plażowanie i kąpiele morskie,
  – Rozgrywki rekreacyjno-sportowe – m.i.: siatkówki plażowej, piłki nożnej,
  – Zabawy w basenie – m.in.: water polo,
  – Spacery po Złotych Piaskach – promenada, przystań jachtowa,
  – 2 wyjścia do lokalnych dyskotek m.in. Papaya, Pr. Club, Bonkers, Arrogance (wejście dla osób pow. 16 roku życia, więcej wejść za dodatkową opłatą),
  – Konkursy – najzabawniejsze zdjęcie z obozu, karaoke, wybory Miss i Mistera na wesoło,
  – Animacje w hotelu,
  – Piesza wycieczka do Monastyru Aładża (dla chętnych). Legenda głosi, że w wykutych w skale monastyru tunelach i korytarzach ukryte są wielkie skarby pilnowane przez zjawę mnicha.
  – Możliwość uczestniczenia w wycieczkach fakultatywnych.
  11 dzień Śniadanie, wykwaterowanie do godz. 10.00, złożenie bagaży w wyznaczonym miejscu. Możliwość spędzenia czasu przy basenie, dla chętnych wyjście z wychowawcą na ostatnie zakupy, pożegnalny spacer po kurorcie, pamiątkowe zdjęcia itp. Obiad. Późnym popołudniem zbiórka przed hotelem i pobranie suchego prowiantu. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przejazd przez Bułgarię i Rumunię.
  12 dzień Dalsza podróż przez Rumunię, Węgry i Czechy. Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowo-wieczornych.

   

  WYCIECZKI FAKULTATYWNE  (min. 20 osób chętnych). Podane ceny z 2019 roku. Aktualne ceny u rezydenta:
  Bałczik i Przylądek Kaliakra – cena ok. 40 EUR (obiad w cenie)
  Bałczik to jedno z najstarszych i najpiękniejszych miast wybrzeża Morza Czarnego. Strome i wąskie uliczki, wszechobecna winorośl zdobiąca większość budynków i podwórzy nadają mu niepowtarzalny urok. W Bałcziku zwiedzimy letnią rezydencję rumuńskiej królowej Marii z 1924 roku oraz ogród botaniczny z mnóstwem kaktusów i sukulentów. Będziemy uczestniczyć w degustacji markowych win bułgarskich. Następnie udamy się na malowniczy przylądek Kaliakra, gdzie niemal pionowe skały, sięgające 70 metrów nad poziomem morza urzekną nas swoją monumentalnością. Najbardziej na wschód wysunięte miejsce w Bułgarii stworzone na styku morza, ziemi i powietrza z pewnością zachwyci każdego turystę.
  Nessebyr panorama + ew. rejs statkiem – cena ok. 15 EUR.
  Wycieczka w opcji zwiedzanie Nessebyru + godzinny rejs statkiem wokół półwyspu i zatoki Słonecznego Brzegu – cena ok. 25 EUR
  Wycieczka z przewodnikiem do miasta – muzeum, położonego na wybrzeżu Morza Czarnego w prowincji Burgas. Często nazywanego perłą Bułgarskiej Riwiery lub Dubrownikiem Bułgarii. Ze względu na swoją wyjątkową wartość historyczną, w 1983 roku Nesebyr został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Miasto zachwyca mieszanką architektoniczną, łączącą w sobie mury z czasów rzymskich i bizantyjskich, średniowieczne cerkwie, brukowane uliczki czy też domy z okresu Odrodzenia. Absolutnie wyjątkowe miejsce w którym czuć ducha historii, które oczaruje romantycznością. W trakcie spaceru z przewodnikiem wizyta w lokalnej winiarni oraz degustacja bułgarskich win.
  Aquapark Nessebyr - cena ok. 40 EUR w tym bilet do Aguaparku
  Wspaniała zabawa w największym Aquaparku na Bałkanach – zjeżdżalnie, kamikaze, tsunami, baseny z jacuzzy i wspaniałe muzyczno-taneczne animacje. Nowa atrakcja surfing basen !!! Bilet wstępu zawiera: przejazd busem tam i z powrotem, wszystkie atrakcje wodne, przebieralnie, prysznice, kółka dmuchane, leżaki, parasole. Cena za bilet całodniowy ok. 42 lv/os dorosła, ok. 21 lv/dziecko do 130 cm wzrostu oraz seniorzy 60+. Cena za bilet półdniowy 32 lv/osoba dorosła, 16 lv/dziecko do 130 cm wzrostu oraz seniorzy 60+ dzieci poniżej 90 cm wzrostu – wstęp darmowy.
  Istambuł – (1 dzień) – cena ok. 65 EUR + wiza turecka zakupiona indywidualnie przez Internet 15 EUR
  „Tam, gdzie Wschód spotyka się z Zachodem”. Jednodniowa wycieczka do dawnego Konstantynopola to doskonała okazja do posmakowania odrobiny Orientu. W programie zwiedzanie Błękitnego Meczetu, Hipodromu, podejście pod Hagię Sophię, Pałac Top Kapi. Przejazd panoramiczny autokarem przez Most Bosforski na punkt widokowy w azjatyckiej część miasta, gdzie podziwiać będziemy wspaniałą panoramę Stambułu. Ponadto przewidziane jest zwiedzanie fabryki skóry z możliwością zakupu wyrobów skórzanych. Podczas wycieczki będziemy mieli okazję skosztować tradycyjnej tureckiej kuchni, a także zrobić zakupy na Wielkim Bazarze. Dla chętnych dodatkowo płatny rejs po Bosforze.
  Warna + Delfinarium – cena ok. 40 EUR (obiad w cenie)
  Warna to drugie co do wielkości miasto Bułgarii, zwane jest letnią stolicą. Największy w kraju port, starówka, park nadmorski, delfinarium, centra handlowe. Program wycieczki obejmuje m. in. pokazy popisów delfinów – jednych z najinteligentniejszych zwierząt świata, które spotkać można również w północnych wodach Morza Czarnego. Zobaczymy również Katedralną Cerkiew Zaśnięcia Bogurodzicy, drugą co do wielkości świątynię w całej Bułgarii i najbardziej charakterystyczny zabytek miasta. Ponadto w programie zwiedzanie oddalonego o 15 km od Warny monastyru Aładża – zespołu średniowiecznych cel klasztornych i cerkwi wykutych w skałach. W trakcie zwiedzania czas wolny i obiad.
  Wstęp na dyskotekę – cena ok. 4-5 EUR (na dyskoteki do klubów wstęp dla osób powyżej 16 roku życia).

  Ważne informacje:
  - prosimy o zabranie WAŻNEGO paszportu lub dowodu osobistego.
  - obowiązkowa kaucja zwrotna 20 EUR/os.
  - sugerowane kieszonkowe na drobne wydatki poza wycieczkami fakultatywnymi ok. 100 EUR.
  - krem z filtrem UV, nakrycie głowy, przewiewne ubrania, okulary przeciwsłoneczne, leki przyjmowane na stałe, jedzenie i napoje na drogę do Bułgarii.
  - zalecamy zabranie karty EKUZ.

  REZERWACJA
  KOD IMPREZYCENATERMINSTATUS
  01BZSM/20 1799.00 PLN 2020-06-28 - 2020-07-06 [ zakończona ]
  8 noclegów długość wyjazdu 11 dni
  02BZSM/20 1999.00 PLN 2020-06-30 - 2020-07-11 [ zakończona ]
  03BZSM/20 1999.00 PLN 2020-07-04 - 2020-07-15 [ zakończona ]
  04BZSM/20 1999.00 PLN 2020-07-09 - 2020-07-20 [ zakończona ]
  05BZSM/20 1999.00 PLN 2020-07-13 - 2020-07-24 [ zakończona ]
  06BZSM/20 1999.00 PLN 2020-07-18 - 2020-07-29 [ zakończona ]
  07BZSM/20 1999.00 PLN 2020-07-22 - 2020-08-02 [ zakończona ]
  08BZSM/20 1999.00 PLN 2020-07-27 - 2020-08-07 [ zakończona ]
  09BZSM/20 1999.00 PLN 2020-07-31 - 2020-08-11 [ w trakcie realizacji ]
  10BZSM/20 1999.00 PLN 2020-08-05 - 2020-08-16 [ w trakcie realizacji ]
  11BZSM/20 1999.00 PLN 2020-08-09 - 2020-08-20 [ w trakcie realizacji ]
  12BZSM/20 1999.00 PLN 2020-08-14 - 2020-08-25 [ zadzwoń ]
  CENA ZAWIERA:
  • Transport komfortowym autokarem (WC, video, barek, klimatyzacja), dojazdy antenowe na terenie kraju za odrębną opłatą.
  • Zakwaterowanie – 9 noclegów (8 w turnusie 01) w hotelu Zdravets****.
  • Wyżywienie All Inclusive w formie bufetu + suchy prowiant na drogę powrotną.
  • Dodatkowy obiad w dniu wyjazdu.
  • Opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej.
  • Bułgarską opiekę medyczną.
  • Ubezpieczenie SIGNAL IDUNA: NNW (15.000 PLN, obejmuje choroby przewlekłe), KL (10.000 EUR), bagaż (800 PLN).
  • Bogaty program sportowo-rekreacyjny, w tym animacje w hotelu, 2 wejścia na dyskotekę, pieszą wycieczkę do Monastyru Aładża.
  • Składka do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego wynosi 10 zł.
  PROGRAMY I KOSZTY DODATKOWE (dla chętnych, o ile nie zaznaczono inaczej):
  • Ubezpieczenie TUiR AXA od kosztów rezygnacji z przyczyn losowych (udokumentowanych, np. choroba). Deklaracja zakupu ubezpieczenia musi nastąpić przed zawarciem umowy – 80 zł.
  • Wyjazdy z niektórych miast – patrz zakładka transport.
  • Sugerowane kieszonkowe na potrzeby własne min. 100 EUR + dodatkowo na wybrany program fakultatywny i bilety wstępu.
  • Na dodatkowy gorący posiłek w drodze należy przeznaczyć ok. 5-7 EUR
  • Obowiązkowa kaucja zwrotna 20 EUR (na wypadek ewentualnych zniszczeń).
  • Obowiązkowa opłata klimatyczno-administracyjna płatna w autokarze 15 EUR.
  Zalecamy zabranie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ).

  BUŁGARIA: ZŁOTE PIASKI

  Złote Piaski to najpopularniejszy bułgarski kurort na wybrzeżu Morza Czarnego. Zapraszamy do niego wszystkich tych, którzy tęsknią za słońcem, ciepłym morzem i cudownymi plażami. Świetna atmosfera wypoczynku, atrakcje na plaży, wycieczki, spacery i zabawa w klubach, gwarantują udane wakacje. Sklepiki, kramy z typowo bułgarskimi wyrobami, sympatyczni mieszkańcy oraz turyści z całej Europy tworzą niepowtarzalną atmosferę wakacyjnego wypoczynku.  Hotel ZDRAVETS****

  Hotel ZDRAVETS**** (www.goldensands.bg/zdravets/) położony jest w jednym z najbardziej znanych i lubianych czarnomorskich kurortów w Bułgarii, w centrum Złotych Piasków, ok. 250 m od piaszczystej plaży i nadmorskiej promenady. Pokoje 4,5-osobowe lub 6-osobowe dwupoziomowe apartamenty z klimatyzacją, łazienkami z WC (suszarka do włosów), telewizorami, lodówkam. Do dyspozycji uczestników: recepcja, hol, przy recepcji lobby z nieodpłatnym Wi-Fi, windy, restauracja, lobby bar, basen z parasolami i leżakami – bezpłatnie, bar przy basenie, mini market. W pobliżu hotelu znajduje się wiele sklepów, restauracji, dyskotek.
  Plaża znajduje się 250 m od hotelu. Długa, piaszczysta, szeroka z łagodnym wejściem do morza. Wyróżniona prestiżową europejską nagrodę ekologiczną “Błękitna Flaga”. Plaża ma ogromne zaplecze sportowe i rozrywkowe, z których można korzystać za dodatkową dopłatą.
  Wyżywienie All Inclusive w formie bufetu (kuchnia bułgarska): śniadanie, obiad i kolacja. Przekąski po południu (spaghetti, pizza, kanapki, słodycze, owoce), napoje podczas całego dnia  w barze przy basenie (woda, napoje gazowane, soki).


  REZERWACJA
  KOD IMPREZYCENATERMINSTATUS
  01BZSM/20 1799.00 PLN 2020-06-28 - 2020-07-06 [ zakończona ]
  8 noclegów długość wyjazdu 11 dni
  02BZSM/20 1999.00 PLN 2020-06-30 - 2020-07-11 [ zakończona ]
  03BZSM/20 1999.00 PLN 2020-07-04 - 2020-07-15 [ zakończona ]
  04BZSM/20 1999.00 PLN 2020-07-09 - 2020-07-20 [ zakończona ]
  05BZSM/20 1999.00 PLN 2020-07-13 - 2020-07-24 [ zakończona ]
  06BZSM/20 1999.00 PLN 2020-07-18 - 2020-07-29 [ zakończona ]
  07BZSM/20 1999.00 PLN 2020-07-22 - 2020-08-02 [ zakończona ]
  08BZSM/20 1999.00 PLN 2020-07-27 - 2020-08-07 [ zakończona ]
  09BZSM/20 1999.00 PLN 2020-07-31 - 2020-08-11 [ w trakcie realizacji ]
  10BZSM/20 1999.00 PLN 2020-08-05 - 2020-08-16 [ w trakcie realizacji ]
  11BZSM/20 1999.00 PLN 2020-08-09 - 2020-08-20 [ w trakcie realizacji ]
  12BZSM/20 1999.00 PLN 2020-08-14 - 2020-08-25 [ zadzwoń ]
  CENA ZAWIERA:
  • Transport komfortowym autokarem (WC, video, barek, klimatyzacja), dojazdy antenowe na terenie kraju za odrębną opłatą.
  • Zakwaterowanie – 9 noclegów (8 w turnusie 01) w hotelu Zdravets****.
  • Wyżywienie All Inclusive w formie bufetu + suchy prowiant na drogę powrotną.
  • Dodatkowy obiad w dniu wyjazdu.
  • Opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej.
  • Bułgarską opiekę medyczną.
  • Ubezpieczenie SIGNAL IDUNA: NNW (15.000 PLN, obejmuje choroby przewlekłe), KL (10.000 EUR), bagaż (800 PLN).
  • Bogaty program sportowo-rekreacyjny, w tym animacje w hotelu, 2 wejścia na dyskotekę, pieszą wycieczkę do Monastyru Aładża.
  • Składka do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego wynosi 10 zł.
  PROGRAMY I KOSZTY DODATKOWE (dla chętnych, o ile nie zaznaczono inaczej):
  • Ubezpieczenie TUiR AXA od kosztów rezygnacji z przyczyn losowych (udokumentowanych, np. choroba). Deklaracja zakupu ubezpieczenia musi nastąpić przed zawarciem umowy – 80 zł.
  • Wyjazdy z niektórych miast – patrz zakładka transport.
  • Sugerowane kieszonkowe na potrzeby własne min. 100 EUR + dodatkowo na wybrany program fakultatywny i bilety wstępu.
  • Na dodatkowy gorący posiłek w drodze należy przeznaczyć ok. 5-7 EUR
  • Obowiązkowa kaucja zwrotna 20 EUR (na wypadek ewentualnych zniszczeń).
  • Obowiązkowa opłata klimatyczno-administracyjna płatna w autokarze 15 EUR.
  Zalecamy zabranie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ).

  TRANSPORT

  Szczegóły wyjazdów zgodnie z rozkładem jazdy przypisanym do turnusu podane są w każdej zawartej umowie. Brakujące godziny zbiórek i powrotów będą znane 2 dni przed wyjazdem. W wypadku zmian Organizator powiadamia klientów osobnym komunikatem mailowym za potwierdzeniem otrzymania; brak takiego komunikatu oznacza brak zmian. Zbiórka uczestników 20 min. przed odjazdem. Ze względu na obowiązujący czas pracy kierowców autokary odjeżdżają nie później niż 15 min. po godzinie zbiórki. Organizator zastrzega możliwość zmiany rozkładu jazdy, przesiadek oraz środka transportu. Na przystankach pośrednich mogą wystąpić opóźnienia z przyczyn niezależnych od organizatora. Przyjazd do ośrodka planowany jest ok godz. 18.00-19.00, niemniej realny czas przejazdu jest uzależniony od warunków drogowych, potrzeb dzieci podczas podróży oraz przepisów regulujących czas pracy i przerw kierowców. Informujemy, że nie jest możliwy zakup transportu tylko w 1 stronę, miejsce wsiadania musi być takie samo jak miejsce powrotu oraz że nie ma możliwości dosiadania się „na trasie”. Zmiana miejsca wyjazdu po zawarciu umowy (o ile Organizator dysponuje miejscami) wiąże się z koniecznością poniesienia opłaty manipulacyjnej w wysokości 40 zł.
  Wielkość bagażu uczestnika ograniczona jest do 2 sztuk bagażu o łącznej wadze nie przekraczającej 20 kg (bagaż główny i niewielka podręczna torba). Kierowca ma prawo, w przypadku braku miejsca, odmówić zabrania nadbagażu. Bagaż należy opisać imieniem i nazwiskiem. Miejsca w autokarach są nienumerowane. Przed granicą przewidujemy postój przeznaczony na posiłek oraz ewentualne przesiadki pasażerów. Osoby korzystające ze zniżek podczas przejazdów antenowych (dzieci, młodzież) zobowiązane są do posiadania ważnego dokumentu uprawniającego do zniżki (np. legitymacje szkolne). Godziny powrotu są godzinami orientacyjnymi, mogą na nie wpłynąć wszystkie sytuacje drogowe, czas postoju na
  granicach, pauzy w trakcie drogi.

  Wyjazd Miejscowość wyjazdu/powrotu Dopłata Powrót
  07.00 Bielsko - Biała, Stacja paliw Tesco ul. Warszawska 185
  Godz. powrotu prosimy weryfikować na bieżąco.
  40.00 zł. 16.00
  04.30 Częstochowa, Zajazd Jurajski al. Wojska Polskiego 275
  Godz. powrotu prosimy weryfikować na bieżąco.
  80.00 zł. 21.30
  07.00 Gliwice, Stacja paliw Shell, ul. Rybnicka 159
  Połączenie antenowe (realizowane busem, samochodem osobowym lub autokarem)-wyjazd do potwierdzenia. Godz. powrotu prosimy weryfikować na bieżąco.
  50.00 zł. 16.30
  08.30 Jastrzębie Zdrój, Stacja paliw BP ul. Wodzisławska 1
  Godz. powrotu prosimy weryfikować na bieżąco.
  50.00 zł. 16.00
  07.30 Katowice, Stacja paliw Orlen ul. Murckowska 22
  Godz. powrotu prosimy weryfikować na bieżąco.
  0.00 zł. 17.00
  04.00 Kielce, Stadion Miejski ul. Ściegiennego
  Godz. powrotu prosimy weryfikować na bieżąco.
  0.00 zł. 20.00
  06.00 Kraków, stacja paliw ARGE ul. Opolska 60/ Powrót stacja paliw ul. Opolska 9
  Godz. powrotu prosimy weryfikować na bieżąco.
  0.00 zł. 18.00
  01.00 Lublin, McDonalds ul. Puławska 40
  Połączenie antenowe (realizowane busem, samochodem osobowym lub autokarem)-wyjazd do potwierdzenia. Godz. powrotu prosimy weryfikować na bieżąco.
  100.00 zł. 23.00
  01.00 Łódź, Stacja paliw BP, ul. Kątna 1
  Godz. powrotu prosimy weryfikować na bieżąco.
  100.00 zł. 23.00
  04.30 Opole, Stacja paliw Orlen ul. Wrocławska 135
  Godz. powrotu prosimy weryfikować na bieżąco.
  100.00 zł. 18.00
  02.00 Piotrków Tryb., Stacja paliw Huzar ul. Sikorskiego 52
  Połączenie antenowe (realizowane busem, samochodem osobowym lub autokarem)-wyjazd do potwierdzenia. Godz. powrotu prosimy weryfikować na bieżąco.
  80.00 zł. 22.00
  02.45 Radom, McDonalds ul. Czarnieckiego 71/73/ Powrót McDonalds ul. Wernera 5
  Połączenie antenowe (realizowane busem, samochodem osobowym lub autokarem)-wyjazd do potwierdzenia. Godz. powrotu prosimy weryfikować na bieżąco.
  80.00 zł. 21.30
  01.00 Warszawa, Stacja paliw Shell, Al. Krakowska 15
  Połączenie antenowe busem, samochodem osobowym lub autokarem będzie realizowane przy minimum 4 os. Godz. powrotu prosimy weryfikować na bieżąco.
  100.00 zł. 23.00
  05.00 Wrocław, Stacja paliw BP al. KKarkonoska 63
  Godz. powrotu prosimy weryfikować na bieżąco.
  150.00 zł. 19.00
  Dodatkowe informacje na temat transportu.
  REZERWACJA
  KOD IMPREZYCENATERMINSTATUS
  01BZSM/20 1799.00 PLN 2020-06-28 - 2020-07-06 [ zakończona ]
  8 noclegów długość wyjazdu 11 dni
  02BZSM/20 1999.00 PLN 2020-06-30 - 2020-07-11 [ zakończona ]
  03BZSM/20 1999.00 PLN 2020-07-04 - 2020-07-15 [ zakończona ]
  04BZSM/20 1999.00 PLN 2020-07-09 - 2020-07-20 [ zakończona ]
  05BZSM/20 1999.00 PLN 2020-07-13 - 2020-07-24 [ zakończona ]
  06BZSM/20 1999.00 PLN 2020-07-18 - 2020-07-29 [ zakończona ]
  07BZSM/20 1999.00 PLN 2020-07-22 - 2020-08-02 [ zakończona ]
  08BZSM/20 1999.00 PLN 2020-07-27 - 2020-08-07 [ zakończona ]
  09BZSM/20 1999.00 PLN 2020-07-31 - 2020-08-11 [ w trakcie realizacji ]
  10BZSM/20 1999.00 PLN 2020-08-05 - 2020-08-16 [ w trakcie realizacji ]
  11BZSM/20 1999.00 PLN 2020-08-09 - 2020-08-20 [ w trakcie realizacji ]
  12BZSM/20 1999.00 PLN 2020-08-14 - 2020-08-25 [ zadzwoń ]
  CENA ZAWIERA:
  • Transport komfortowym autokarem (WC, video, barek, klimatyzacja), dojazdy antenowe na terenie kraju za odrębną opłatą.
  • Zakwaterowanie – 9 noclegów (8 w turnusie 01) w hotelu Zdravets****.
  • Wyżywienie All Inclusive w formie bufetu + suchy prowiant na drogę powrotną.
  • Dodatkowy obiad w dniu wyjazdu.
  • Opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej.
  • Bułgarską opiekę medyczną.
  • Ubezpieczenie SIGNAL IDUNA: NNW (15.000 PLN, obejmuje choroby przewlekłe), KL (10.000 EUR), bagaż (800 PLN).
  • Bogaty program sportowo-rekreacyjny, w tym animacje w hotelu, 2 wejścia na dyskotekę, pieszą wycieczkę do Monastyru Aładża.
  • Składka do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego wynosi 10 zł.
  PROGRAMY I KOSZTY DODATKOWE (dla chętnych, o ile nie zaznaczono inaczej):
  • Ubezpieczenie TUiR AXA od kosztów rezygnacji z przyczyn losowych (udokumentowanych, np. choroba). Deklaracja zakupu ubezpieczenia musi nastąpić przed zawarciem umowy – 80 zł.
  • Wyjazdy z niektórych miast – patrz zakładka transport.
  • Sugerowane kieszonkowe na potrzeby własne min. 100 EUR + dodatkowo na wybrany program fakultatywny i bilety wstępu.
  • Na dodatkowy gorący posiłek w drodze należy przeznaczyć ok. 5-7 EUR
  • Obowiązkowa kaucja zwrotna 20 EUR (na wypadek ewentualnych zniszczeń).
  • Obowiązkowa opłata klimatyczno-administracyjna płatna w autokarze 15 EUR.
  Zalecamy zabranie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ).

  KOD IMPREZYCENATERMINSTATUS
  01BZSM/20 1799.00 PLN 2020-06-28 - 2020-07-06 [ zakończona ]
  8 noclegów długość wyjazdu 11 dni
  02BZSM/20 1999.00 PLN 2020-06-30 - 2020-07-11 [ zakończona ]
  03BZSM/20 1999.00 PLN 2020-07-04 - 2020-07-15 [ zakończona ]
  04BZSM/20 1999.00 PLN 2020-07-09 - 2020-07-20 [ zakończona ]
  05BZSM/20 1999.00 PLN 2020-07-13 - 2020-07-24 [ zakończona ]
  06BZSM/20 1999.00 PLN 2020-07-18 - 2020-07-29 [ zakończona ]
  07BZSM/20 1999.00 PLN 2020-07-22 - 2020-08-02 [ zakończona ]
  08BZSM/20 1999.00 PLN 2020-07-27 - 2020-08-07 [ zakończona ]
  09BZSM/20 1999.00 PLN 2020-07-31 - 2020-08-11 [ w trakcie realizacji ]
  10BZSM/20 1999.00 PLN 2020-08-05 - 2020-08-16 [ w trakcie realizacji ]
  11BZSM/20 1999.00 PLN 2020-08-09 - 2020-08-20 [ w trakcie realizacji ]
  12BZSM/20 1999.00 PLN 2020-08-14 - 2020-08-25 [ zadzwoń ]
  CENA ZAWIERA:
  • Transport komfortowym autokarem (WC, video, barek, klimatyzacja), dojazdy antenowe na terenie kraju za odrębną opłatą.
  • Zakwaterowanie – 9 noclegów (8 w turnusie 01) w hotelu Zdravets****.
  • Wyżywienie All Inclusive w formie bufetu + suchy prowiant na drogę powrotną.
  • Dodatkowy obiad w dniu wyjazdu.
  • Opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej.
  • Bułgarską opiekę medyczną.
  • Ubezpieczenie SIGNAL IDUNA: NNW (15.000 PLN, obejmuje choroby przewlekłe), KL (10.000 EUR), bagaż (800 PLN).
  • Bogaty program sportowo-rekreacyjny, w tym animacje w hotelu, 2 wejścia na dyskotekę, pieszą wycieczkę do Monastyru Aładża.
  • Składka do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego wynosi 10 zł.
  PROGRAMY I KOSZTY DODATKOWE (dla chętnych, o ile nie zaznaczono inaczej):
  • Ubezpieczenie TUiR AXA od kosztów rezygnacji z przyczyn losowych (udokumentowanych, np. choroba). Deklaracja zakupu ubezpieczenia musi nastąpić przed zawarciem umowy – 80 zł.
  • Wyjazdy z niektórych miast – patrz zakładka transport.
  • Sugerowane kieszonkowe na potrzeby własne min. 100 EUR + dodatkowo na wybrany program fakultatywny i bilety wstępu.
  • Na dodatkowy gorący posiłek w drodze należy przeznaczyć ok. 5-7 EUR
  • Obowiązkowa kaucja zwrotna 20 EUR (na wypadek ewentualnych zniszczeń).
  • Obowiązkowa opłata klimatyczno-administracyjna płatna w autokarze 15 EUR.
  Zalecamy zabranie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ).