biuro@obozy.pl
Tel: 226367527
mobile menu

Złote Piaski - wypoczynek w Krainie słońca!
 • Nocleg tranzytowy i zwiedzanie Budapesztu.
 • W drodze powrotnej Termy w Bukareszcie!
 • Dla ciekawych świata proponujemy dodatkowo wycieczki m.in do Istambułu, Neseberu.
 • Opalenizna i dobra zabawa gwarantowane!

  BUŁGARIA - ZŁOTE PIASKI +BUDAPESZT +BUKARESZT
  Nocleg tranzytowy w Budapeszcie. Termy Galaxy w Bukareszcie
  WIEK UCZESTNIKӓW: 12-19 lat
  CENA OD: 1759.00 PLN

  TUTAJ JEDZIEMY:
  PODOBNE WYJAZDY:

  WARTO ZAJRZEƆ:
  COGITO NON STOP
  POMOC
  DRUKUJ STRONĘ
  POLUB NAS!
  Złote Piaski - wypoczynek w Krainie słońca!
 • Nocleg tranzytowy i zwiedzanie Budapesztu.
 • W drodze powrotnej Termy w Bukareszcie!
 • Dla ciekawych świata proponujemy dodatkowo wycieczki m.in do Istambułu, Neseberu.
 • Opalenizna i dobra zabawa gwarantowane!
  BUŁGARIA - ZŁOTE PIASKI +BUDAPESZT +BUKARESZT
  Nocleg tranzytowy w Budapeszcie. Termy Galaxy w Bukareszcie
  WIEK UCZESTNIKӓW: 12-19 lat
  CENA OD: 1759.00 PLN

  BUŁGARIA: ZŁOTE PIASKI

  Budapeszt stolica i największe miasto Węgier. To magiczne miejsce pełne jest pięknych kamienic, kościołów, placów, pomników i fontann. Szczególnie okazale prezentuje się nocą, kiedy mosty i budynki są fantastycznie oświetlone.

  Bukareszt to stolica i zarazem największe miasto Rumunii. Jest określany mianem Paryża Wschodu lub Paryża Południa. Jest to urokliwe miasto pełne kontrastów. Metropolia przyciąga turystów swoją kulturową odmiennością. Bukareszt jest imponującym miastem, które skrywa wiele tajemnic i niesamowitych budowli - imponujące XVII-wieczne kościoły, dobrze zachowane tradycyjne domy, nowoczesne szklane biurowce oraz  pałace w stylu francuskim.

  Złote Piaski są położone ok. 15 km od Warny. Złote Piaski to najpopularniejszy region turystyczny Bułgarii słynący z piaszczystych plaż uważanych za najpiękniejsze w Europie. Z pewnością młodych ludzi przyciąga tutaj panująca europejska atmosfera, niezapomniane zabawy w klubach, sklepiki i kramy z bułgarskimi różnościami, mnóstwo słońca oraz ciepłe morze.  Hotel SERDIKA***

  Hotel Serdika*** (w naszej ocenie Hotel zasługuje na 4*) to nowoczesny obiekt położony blisko centrum Złotych Piasków, ok. 550 m od plaży i ok. 400 m оd Aquapolis. Zakwaterowanie w przestronnych pokojach 3, 4, 5 i 6 osobowych z klimatyzacją i balkonem, TV-kablową, lodówką, łazienką z suszarką. Wszystkie pokoje są przestronne, odnowione i urządzone w stylu skandynawskim. Hotel ma całodobową ochronę. Do dyspozycji uczestników na miejscu: duży odkryty basen z mini aquaparkiem i wydzieloną częścią dla dzieci, bezpłatne parasole i leżaki przy basenie (ilość ograniczona), restauracja z tarasem, barbeque, lobby bar z karaoke, recepcja z możliwością wynajęcia sejfu, punkt wymiany waluty, tenis stołowy, bilard, gabinet lekarski, Wi-Fi – bezpłatne w holu koło recepcji, Wi-fi płatne w pokojach, salka z grami, wypożyczalnia rowerów, sklep. Przy hotelu wielofunkcyjne boisko sportowe. Codzienny program animacyjny prowadzony przez hotel, obejmuje np.: tańce, siatkówkę, rzutki, piłkę wodną, aerobik w basenie, mini piłkę nożną, wieczorne animacje lub inne.
  Nocleg tranzytowy w hotelu ** w Budapeszcie lub okolicy.

  Wyżywienie w hotelu All inclusive – śniadanie, obiad i kolacja w formie bufetu. Drugie śniadanie, późny obiad, wieczorna zupa (21:30 – 22:00). Herbata i woda przez cały dzień. Tematyczne kolacje – śródziemnomorska, włoska, bułgarska, turecka!
  W Budapeszcie śniadanie i obiadokolacja, w Bukareszcie dodatkowy obiad. Suchy prowiant na drogę powrotną.


  TUTAJ JEDZIEMY:
  PODOBNE WYJAZDY:

  WARTO ZAJRZEƆ:
  COGITO NON STOP
  POMOC
  POLUB NAS!

  PROGRAM


  1 dzień Wyjazd autokaru według rozkładu. Przejazd przez Polskę i Słowację. Dojazd do Budapesztu. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Wieczorny spacer po Budapeszcie na górę Gellarta – skąd można podziwiać piękną panoramę Budapesztu. Nocleg.
  2 dzień Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Bazylika św. Stefana, Plac Wolności, Parlament, Most Łańcuchowy, Wzgórze Zamkowe – Baszta Rybacka, Kościół Macieja (zwiedzanie obiektów z zewnątrz). Możliwość zakupienia ciepłego posiłku (płatne we własnym zakresie ok. 5 – 10 EUR, nieobowiązkowo). Wyjazd w dalszą drogę do Bułgarii.
  3 dzień Przyjazd do Złotych Piasków w godzinach przedpołudniowych, zakwaterowanie w hotelu, pierwsze świadczenie w Bułgarii – obiad.
  4-9 dzień Pobyt w Bułgarii. Możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych, realizacja programu:
  *INTEGRACYJNY Q&A – poznajmy się
  *PARTY TIME – wyjścia do lokalnych dyskotek m.in. Papaya, Pr. Club, Bonkers, Arrogance (za dodatkową opłatą, wejście dla osób pow. 16 roku życia)
  *WRZUĆ NA LUZ!  Zmęczona/y całoroczną spiną i problemami? – plażowanie i kąpiele morskie
  *CHILL OUT, a dla niepokornych ANIMACJE przy basenie
  *Z SERII WIEDZIEĆ/POZNAWAĆ :
  – wycieczka do Warny – do stolicy bułgarskiego wybrzeża, które zostało założone przez Rzymian. Miasto ma swój niepowtarzalny charakter ze względu na deptaki handlowe w centrum, oraz liczne secesyjnej domy świadczące o zamożności dawnej burżuazji. Miasto jest doskonałą odskocznią od siedzenia na plaży w Złotych Piaskach a nazwa kojarzy nam się z Władysławem Warneńczykiem
  – wycieczka do Klasztoru skalnego Aładża – Monastyr Aładża to średniowieczny klasztor wykuty w skale. Nazwa klasztoru pochodzi z języka tureckiego i oznacza "pstry" lub "wielobarwny". Związane jest to z barwnymi skałami i kolorowymi freskami pokrywającymi wykute w skale cele mnichów. O tym miejscu opowiada wiele okolicznych legend
  *KOLOR FEST –  my & kolorowe proszki holi
  *CHCEMY TU WRÓCIĆ – w nasz ostatni pożegnalny wieczór rozświetlimy niebo lampionami i poślemy w świat nasze marzenia
  10 dzień Śniadanie w godzinach porannych i wykwaterowanie. Wyjazd w drogę powrotną. Przejazd do Bukaresztu w godzinach około południowych. Zwiedzanie miasta (m.in. Parlament, placu Unirii, bukaresztańskie Pola Elizejskie, cerkiew pod wezwaniem św. Mikołaja czy ruiny dworu książąt wołoskich, zbudowanego na rozkaz słynnego Vlada Palownika – Drakuli). Obiad. Przejazd do bukaresztańskich term (obowiązkowo do term należy zabrać: strój kąpielowy, klapki, ręcznik!). Termy w Bukareszcie – jedne z największych źródeł termalnych w Europie! Spektakularna strefa „Galaxy” z niesamowitymi zjeżdżalniami – to raj, z którego będziemy korzystać! Wyjazd w stronę Polski w godzinach bardzo późno wieczornych / nocnych.
  11 dzień Przejazd przez Rumunię. Przyjazd do Polski zgodnie z rozkładem jazdy. Zakończenie wyjazdu.
    

  WYCIECZKI FAKULTATYWNE  (min. 20 osób chętnych). Podane ceny z 2018 roku. Aktualne ceny u rezydenta:
  Bałczik i Przylądek Kaliakra – cena ok. 40 EUR (obiad w cenie)
  miasto Bałczyk położone jest malowniczo na tarasowatych wapiennych białych skałach i dlatego nazwane jest „białym miastem”. Zwiedzimy tu letnią rezydencję rumuńskiej królowej Marii z 1924 roku oraz ogród botaniczny z mnóstwem kaktusów i sukulentów. Następnie udamy się na malowniczy przylądek Kaliakra. Czekają tam na nas przepiękne widoki morskie z 70 - metrowej wysokości. Pionowe skały „opadają” tu prosto do morza. Potęga przyrody! Przy spokojnym morzu czasem udaje się zaobserwować delfiny. Obiad podczas wycieczki.
  Nessebyr + Aquapark – cena ok. 45 EUR 
  Nesebyr – odwiedzimy jedno z najstarszych miast europejskich, które zostało wpisane na Listę Światowego  Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturowego UNESCO. Miasto – muzeum. Położone jest u  wybrzeża Morza Czarnego, często nazywane Dubrownikiem Bułgarii. Nasebyr zachwyci nas mieszanką architektoniczną, łączącą w sobie mury z czasów rzymskich i bizantyjskich, średniowieczne cerkwie, brukowane uliczki oraz domy z okresu Odrodzenia. Absolutnie wyjątkowe miejsce!
  PARADISE AQUAPARK – READY TO GET WET!!! – czeka tu nas rewelacyjna zabawa w największym Aquaparku na Bałkanach: zjeżdżalnie, kamikaze, tsunami, baseny z jacuzzy i wspaniałe muzyczno-taneczne animacje. Nowa atrakcja surfing basen !!!
  Tureckie historie – Stambuł – (1 dzień) – cena ok. 102 EUR
  Dawna nazwa Bizancjum lub Konstantynopol – objazdowa wycieczka autokarowa po historycznej części Istambułu ze zwiedzaniem: hipodromu, egipskiego obelisku, kolumny wężowej i kolumny Konstantyna, fontanny Wilhelma II i Błękitnego Meczetu. Następnie przejazd panoramiczny autokarem przez mosty nad Złotym Rogiem i nad Bosforem na punkt widokowy w azjatyckiej część miasta przejazd przez do azjatyckiej części miasta. Krótka przerwa w nadbrzeżnej kawiarni na podziwianie przepięknych widoków. W drodze powrotnej do hotelu przewidziane jest zwiedzanie fabryki skóry z możliwością zakupu  wyrobów skórzanych.
  Wioska bułgarska – cena ok. 30 EUR
  przejażdżka łódką po rzece Kamczija, Pobitite Kamuni czyli Kamienny Las- (unikatowy fenomen natury, który Matka Natura rzeźbiła przez tysiące lat. Te fenomenalne kamienne figury, które zachowały się po dzisiejsze czasy i stanowią słynną atrakcję Bułgarii); Wioska Bułgarska – program folklorystyczny. Obiad – tradycyjne dania bułgarskie, napoje
  Jeep safari – cena ok. 40 EUR
  wyprawa wojennymi jeepami po Parku Narodowym Złote Piaski oraz innych miejscowościach dostarczająca niezwykłych wrażeń! W trakcie wycieczki będziecie mieli okazję do obserwacji miejscowej flory i fauny, do przejażdżki po dzikiej i zalesionej okolicy, a także do sprawdzenia swoich umiejętności strzeleckich. W programie przewidziane są również gry i zajęcia sportowe, a także obiad w bułgarskim, wiejskim domostwie, na którym podana będzie sałata, mięso z grilla, napoje bezalkoholowe.

  Ważne informacje:
  - prosimy o zabranie WAŻNEGO paszportu lub dowodu osobistego.
  - sugerowane kieszonkowe na drobne wydatki poza wycieczkami fakultatywnymi ok. 100 EUR.
  - krem z filtrem UV, nakrycie głowy, przewiewne ubrania, okulary przeciwsłoneczne, leki przyjmowane na stałe.
  - zalecamy zabranie karty EKUZ.

  TRANSPORT

  Szczegóły wyjazdów zgodnie z rozkładem jazdy przypisanym do turnusu podane są w każdej zawartej umowie. Brakujące godziny zbiórek i powrotów będą znane 2 dni przed wyjazdem. W wypadku zmian Organizator powiadamia klientów osobnym komunikatem mailowym za potwierdzeniem otrzymania; brak takiego komunikatu oznacza brak zmian. Zbiórka uczestników 20 min. przed odjazdem. Ze względu na obowiązujący czas pracy kierowców autokary odjeżdżają nie później niż 15 min. po godzinie zbiórki. Organizator zastrzega możliwość zmiany rozkładu jazdy, przesiadek oraz środka transportu. Na przystankach pośrednich mogą wystąpić opóźnienia z przyczyn niezależnych od organizatora. Przyjazd do ośrodka planowany jest ok godz. 18.00-19.00, niemniej realny czas przejazdu jest uzależniony od warunków drogowych, potrzeb dzieci podczas podróży oraz przepisów regulujących czas pracy i przerw kierowców. Informujemy, że nie jest możliwy zakup transportu tylko w 1 stronę, miejsce wsiadania musi być takie samo jak miejsce powrotu oraz że nie ma możliwości dosiadania się „na trasie”. Zmiana miejsca wyjazdu po zawarciu umowy (o ile Organizator dysponuje miejscami) wiąże się z koniecznością poniesienia opłaty manipulacyjnej w wysokości 40 zł.
  Wielkość bagażu uczestnika ograniczona jest do 2 sztuk bagażu o łącznej wadze nie przekraczającej 20 kg (bagaż główny o łącznych wymiarach nieprzekraczających 190 cm /wys.+szer.+dł./ i niewielka podręczna torba). Kierowca ma prawo, w przypadku braku miejsca, odmówić zabrania nadbagażu. Bagaż należy opisać imieniem i nazwiskiem. Miejsca w autokarach są nienumerowane. Osoby korzystające ze zniżek podczas przejazdów antenowych (dzieci, młodzież) zobowiązane są do posiadania ważnego dokumentu uprawniającego do zniżki (np. legitymacje szkolne). Biuro zastrzega sobie możliwość odwołania bez żadnych konsekwencji transportu z danej miejscowości w przypadku zbyt małej ilości uczestników (min. 6 osób).

  Wyjazd-
  Powrót
  Miejscowość wyjazdu/
  powrotu
  Dopłata
  04.15-
  22.15
  Częstochowa, Parking przy McDonalds, przy trasie DK1, zgodnie z kierunkiem jazdy. 100.00 zł.
  21.00*-
  06.00**
  Gdańsk, Parking przy ul. Długie Ogrody (naprzeciwko Kościoła Św. Barbary).
  *Wyjazd w dniu poprzedzającym turnus. **Powrót dzień póżniej niż podany w ofercie.
  180.00 zł.
  07.00-
  20.00
  Gliwice, McDonalds przy CH Europa Centralna, ul. Pszczyńska 315. 50.00 zł.
  08.00-
  19.00
  Jastrzębie Zdrój, Stacja BP, ul. Wodzisławska 1. 50.00 zł.
  06.00-
  21.00
  Katowice, Stacja paliw BP - McDonalds przy hotelu Campanille, Al. Górnośląska / Ofiar Katynia, auostrada A4 (kier. Wrocław). 50.00 zł.
  03.30-
  00.30**
  Kielce, Parking pod Stadionem Korony, ul. Ściegiennego.
  **Powrót dzień póżniej niż podany w ofercie.
  80.00 zł.
  05.30-
  22.30
  Kraków, Stacja paliw Arge ul. Opolska 60/ Powrót stacja paliw Lukoil ul. Opolska 9. 50.00 zł.
  20.30*-
  06.30**
  Lublin, Hala MOSiR, Al. Zygmuntowskie (obok Orlenu).
  *Wyjazd w dniu poprzedzającym turnus. **Powrót dzień póżniej niż podany w ofercie.
  120.00 zł.
  02.00-
  01.00**
  Łódź, ul. Służbowa 1, parking obok DW PKP Łódź - Widzew lub Stacja Paliw Shell ul. Rokicińska 192
  **Powrót dzień póżniej niż podany w ofercie.
  100.00 zł.
  03.00-
  23.30
  Piotrków Tryb., Stacja paliw Huzar ul. Sikorskiego 43 przy zjeździe do miasta z trasy DK1. 100.00 zł.
  01.00-
  03.00**
  Poznań, McDonalds obok IKEA, ul. Franowo
  **Powrót dzień póżniej niż podany w ofercie.
  160.00 zł.
  21.30*-
  05.30**
  Puławy, Parking hotelu Izabella ul. Lubelska 1
  *Wyjazd w dniu poprzedzającym turnus. **Powrót dzień póżniej niż podany w ofercie.
  120.00 zł.
  23.00*-
  04.00**
  Radom, Stacja benzynowa Lukoil - McDonalds, ul. Wernera 52.
  *Wyjazd w dniu poprzedzającym turnus. **Powrót dzień póżniej niż podany w ofercie.
  80.00 zł.
  23.00*-
  04.00**
  Toruń, Dworzec PKP - właściwy peron
  *Wyjazd w dniu poprzedzającym turnus. **Powrót dzień póżniej niż podany w ofercie.
  160.00 zł.
  00.15-
  02.30**
  Warszawa, Dworzec Zachodni PKS, Al. Jerozolimskie 144
  **Powrót dzień póżniej niż podany w ofercie.
  100.00 zł.
  04.00-
  23.45
  Wrocław, Dworzec tymczasowy POLBUS-PKS Stanowisko 10/11/12 140.00 zł.
  Dodatkowe informacje na temat transportu.
  KOD IMPREZYCENATERMINSTATUS
  01BSHM/19 1759.00 PLN 2019-06-25 - 2019-07-05 [ zakończona ]
  02BSHM/19 1759.00 PLN 2019-07-02 - 2019-07-12 [ zakończona ]
  03BSHM/19 1759.00 PLN 2019-07-09 - 2019-07-19 [ zakończona ]
  04BSHM/19 1759.00 PLN 2019-07-16 - 2019-07-26 [ zakończona ]
  05BSHM/19 1759.00 PLN 2019-07-23 - 2019-08-02 [ zakończona ]
  06BSHM/19 1759.00 PLN 2019-07-30 - 2019-08-09 [ zakończona ]
  07BSHM/19 1759.00 PLN 2019-08-06 - 2019-08-16 [ zakończona ]
  08BSHM/19 1759.00 PLN 2019-08-13 - 2019-08-23 [ zakończona ]
  CENA ZAWIERA:
  • Transport komfortowym autokarem (WC, video, barek, klimatyzacja), dojazdy antenowe na terenie kraju za odrębną opłatą.
  • Zakwaterowanie – 8 noclegów (7 noclegów w Bułgarii w hotelu Serdika***, 1 nocleg tranzytowy w hotelu ** w Budapeszcie lub okolicy).
  • Wyżywienie All inclusive w formie bufetu w hotelu w Bułgarii. W Budapeszcie śniadanie i obiadokolacja, w Bukareszcie dodatkowy obiad. Suchy prowiant na drogę powrotną.
  • Opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej, ratownika, rezydenta na miejscu w Bułgarii.
  • Ubezpieczenie SIGNAL IDUNA: NNW (15.000 PLN), KL (10.000 EUR), bagaż (1.000 PLN).
  • Program obozu młodzieżowego.
  • Składka do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego wynosi 10 zł.
  PROGRAMY I KOSZTY DODATKOWE (dla chętnych, o ile nie zaznaczono inaczej):
  • Ubezpieczenie TUiR AXA od kosztów rezygnacji z przyczyn losowych (udokumentowanych, np. choroba). Deklaracja zakupu ubezpieczenia musi nastąpić przed zawarciem umowy. – 70 zł.
  • Wyjazdy z niektórych miast – patrz zakładka transport.
  • Sugerowane kieszonkowe na potrzeby własne min. 100 EUR + dodatkowo na wybrany program fakultatywny.
  • Obowiązkowa opłata łączna za: bilety wstępów, przejazdy komunikacją miejską oraz usługi przewodnickie w Budapeszcie i Bukareszcie oraz bilet wstępu do Term w Bukareszcie ok. 25 EUR.
  • Kaucja zwrotna 20 EUR (na wypadek ewentualnych zniszczeń).
  • Opłata klimatyczno-administracyjna płatna w autokarze 10 EUR.
  Zalecamy zabranie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ).


  BUŁGARIA - ZŁOTE PIASKI +BUDAPESZT +BUKARESZT WIEK UCZESTNIKÓW: 12-19 lat
  Nocleg tranzytowy w Budapeszcie. Termy Galaxy w Bukareszcie CENA OD: 1759.00 PLN

  TUTAJ JEDZIEMY:

  PODOBNE WYJAZDY:

  WARTO ZAJRZEĆ:
  POLUB NAS!
  ANKIETY

  PROGRAM


  1 dzień Wyjazd autokaru według rozkładu. Przejazd przez Polskę i Słowację. Dojazd do Budapesztu. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Wieczorny spacer po Budapeszcie na górę Gellarta – skąd można podziwiać piękną panoramę Budapesztu. Nocleg.
  2 dzień Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Bazylika św. Stefana, Plac Wolności, Parlament, Most Łańcuchowy, Wzgórze Zamkowe – Baszta Rybacka, Kościół Macieja (zwiedzanie obiektów z zewnątrz). Możliwość zakupienia ciepłego posiłku (płatne we własnym zakresie ok. 5 – 10 EUR, nieobowiązkowo). Wyjazd w dalszą drogę do Bułgarii.
  3 dzień Przyjazd do Złotych Piasków w godzinach przedpołudniowych, zakwaterowanie w hotelu, pierwsze świadczenie w Bułgarii – obiad.
  4-9 dzień Pobyt w Bułgarii. Możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych, realizacja programu:
  *INTEGRACYJNY Q&A – poznajmy się
  *PARTY TIME – wyjścia do lokalnych dyskotek m.in. Papaya, Pr. Club, Bonkers, Arrogance (za dodatkową opłatą, wejście dla osób pow. 16 roku życia)
  *WRZUĆ NA LUZ!  Zmęczona/y całoroczną spiną i problemami? – plażowanie i kąpiele morskie
  *CHILL OUT, a dla niepokornych ANIMACJE przy basenie
  *Z SERII WIEDZIEĆ/POZNAWAĆ :
  – wycieczka do Warny – do stolicy bułgarskiego wybrzeża, które zostało założone przez Rzymian. Miasto ma swój niepowtarzalny charakter ze względu na deptaki handlowe w centrum, oraz liczne secesyjnej domy świadczące o zamożności dawnej burżuazji. Miasto jest doskonałą odskocznią od siedzenia na plaży w Złotych Piaskach a nazwa kojarzy nam się z Władysławem Warneńczykiem
  – wycieczka do Klasztoru skalnego Aładża – Monastyr Aładża to średniowieczny klasztor wykuty w skale. Nazwa klasztoru pochodzi z języka tureckiego i oznacza "pstry" lub "wielobarwny". Związane jest to z barwnymi skałami i kolorowymi freskami pokrywającymi wykute w skale cele mnichów. O tym miejscu opowiada wiele okolicznych legend
  *KOLOR FEST –  my & kolorowe proszki holi
  *CHCEMY TU WRÓCIĆ – w nasz ostatni pożegnalny wieczór rozświetlimy niebo lampionami i poślemy w świat nasze marzenia
  10 dzień Śniadanie w godzinach porannych i wykwaterowanie. Wyjazd w drogę powrotną. Przejazd do Bukaresztu w godzinach około południowych. Zwiedzanie miasta (m.in. Parlament, placu Unirii, bukaresztańskie Pola Elizejskie, cerkiew pod wezwaniem św. Mikołaja czy ruiny dworu książąt wołoskich, zbudowanego na rozkaz słynnego Vlada Palownika – Drakuli). Obiad. Przejazd do bukaresztańskich term (obowiązkowo do term należy zabrać: strój kąpielowy, klapki, ręcznik!). Termy w Bukareszcie – jedne z największych źródeł termalnych w Europie! Spektakularna strefa „Galaxy” z niesamowitymi zjeżdżalniami – to raj, z którego będziemy korzystać! Wyjazd w stronę Polski w godzinach bardzo późno wieczornych / nocnych.
  11 dzień Przejazd przez Rumunię. Przyjazd do Polski zgodnie z rozkładem jazdy. Zakończenie wyjazdu.
    

  WYCIECZKI FAKULTATYWNE  (min. 20 osób chętnych). Podane ceny z 2018 roku. Aktualne ceny u rezydenta:
  Bałczik i Przylądek Kaliakra – cena ok. 40 EUR (obiad w cenie)
  miasto Bałczyk położone jest malowniczo na tarasowatych wapiennych białych skałach i dlatego nazwane jest „białym miastem”. Zwiedzimy tu letnią rezydencję rumuńskiej królowej Marii z 1924 roku oraz ogród botaniczny z mnóstwem kaktusów i sukulentów. Następnie udamy się na malowniczy przylądek Kaliakra. Czekają tam na nas przepiękne widoki morskie z 70 - metrowej wysokości. Pionowe skały „opadają” tu prosto do morza. Potęga przyrody! Przy spokojnym morzu czasem udaje się zaobserwować delfiny. Obiad podczas wycieczki.
  Nessebyr + Aquapark – cena ok. 45 EUR 
  Nesebyr – odwiedzimy jedno z najstarszych miast europejskich, które zostało wpisane na Listę Światowego  Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturowego UNESCO. Miasto – muzeum. Położone jest u  wybrzeża Morza Czarnego, często nazywane Dubrownikiem Bułgarii. Nasebyr zachwyci nas mieszanką architektoniczną, łączącą w sobie mury z czasów rzymskich i bizantyjskich, średniowieczne cerkwie, brukowane uliczki oraz domy z okresu Odrodzenia. Absolutnie wyjątkowe miejsce!
  PARADISE AQUAPARK – READY TO GET WET!!! – czeka tu nas rewelacyjna zabawa w największym Aquaparku na Bałkanach: zjeżdżalnie, kamikaze, tsunami, baseny z jacuzzy i wspaniałe muzyczno-taneczne animacje. Nowa atrakcja surfing basen !!!
  Tureckie historie – Stambuł – (1 dzień) – cena ok. 102 EUR
  Dawna nazwa Bizancjum lub Konstantynopol – objazdowa wycieczka autokarowa po historycznej części Istambułu ze zwiedzaniem: hipodromu, egipskiego obelisku, kolumny wężowej i kolumny Konstantyna, fontanny Wilhelma II i Błękitnego Meczetu. Następnie przejazd panoramiczny autokarem przez mosty nad Złotym Rogiem i nad Bosforem na punkt widokowy w azjatyckiej część miasta przejazd przez do azjatyckiej części miasta. Krótka przerwa w nadbrzeżnej kawiarni na podziwianie przepięknych widoków. W drodze powrotnej do hotelu przewidziane jest zwiedzanie fabryki skóry z możliwością zakupu  wyrobów skórzanych.
  Wioska bułgarska – cena ok. 30 EUR
  przejażdżka łódką po rzece Kamczija, Pobitite Kamuni czyli Kamienny Las- (unikatowy fenomen natury, który Matka Natura rzeźbiła przez tysiące lat. Te fenomenalne kamienne figury, które zachowały się po dzisiejsze czasy i stanowią słynną atrakcję Bułgarii); Wioska Bułgarska – program folklorystyczny. Obiad – tradycyjne dania bułgarskie, napoje
  Jeep safari – cena ok. 40 EUR
  wyprawa wojennymi jeepami po Parku Narodowym Złote Piaski oraz innych miejscowościach dostarczająca niezwykłych wrażeń! W trakcie wycieczki będziecie mieli okazję do obserwacji miejscowej flory i fauny, do przejażdżki po dzikiej i zalesionej okolicy, a także do sprawdzenia swoich umiejętności strzeleckich. W programie przewidziane są również gry i zajęcia sportowe, a także obiad w bułgarskim, wiejskim domostwie, na którym podana będzie sałata, mięso z grilla, napoje bezalkoholowe.

  Ważne informacje:
  - prosimy o zabranie WAŻNEGO paszportu lub dowodu osobistego.
  - sugerowane kieszonkowe na drobne wydatki poza wycieczkami fakultatywnymi ok. 100 EUR.
  - krem z filtrem UV, nakrycie głowy, przewiewne ubrania, okulary przeciwsłoneczne, leki przyjmowane na stałe.
  - zalecamy zabranie karty EKUZ.

  REZERWACJA
  KOD IMPREZYCENATERMINSTATUS
  01BSHM/19 1759.00 PLN 2019-06-25 - 2019-07-05 [ zakończona ]
  02BSHM/19 1759.00 PLN 2019-07-02 - 2019-07-12 [ zakończona ]
  03BSHM/19 1759.00 PLN 2019-07-09 - 2019-07-19 [ zakończona ]
  04BSHM/19 1759.00 PLN 2019-07-16 - 2019-07-26 [ zakończona ]
  05BSHM/19 1759.00 PLN 2019-07-23 - 2019-08-02 [ zakończona ]
  06BSHM/19 1759.00 PLN 2019-07-30 - 2019-08-09 [ zakończona ]
  07BSHM/19 1759.00 PLN 2019-08-06 - 2019-08-16 [ zakończona ]
  08BSHM/19 1759.00 PLN 2019-08-13 - 2019-08-23 [ zakończona ]
  CENA ZAWIERA:
  • Transport komfortowym autokarem (WC, video, barek, klimatyzacja), dojazdy antenowe na terenie kraju za odrębną opłatą.
  • Zakwaterowanie – 8 noclegów (7 noclegów w Bułgarii w hotelu Serdika***, 1 nocleg tranzytowy w hotelu ** w Budapeszcie lub okolicy).
  • Wyżywienie All inclusive w formie bufetu w hotelu w Bułgarii. W Budapeszcie śniadanie i obiadokolacja, w Bukareszcie dodatkowy obiad. Suchy prowiant na drogę powrotną.
  • Opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej, ratownika, rezydenta na miejscu w Bułgarii.
  • Ubezpieczenie SIGNAL IDUNA: NNW (15.000 PLN), KL (10.000 EUR), bagaż (1.000 PLN).
  • Program obozu młodzieżowego.
  • Składka do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego wynosi 10 zł.
  PROGRAMY I KOSZTY DODATKOWE (dla chętnych, o ile nie zaznaczono inaczej):
  • Ubezpieczenie TUiR AXA od kosztów rezygnacji z przyczyn losowych (udokumentowanych, np. choroba). Deklaracja zakupu ubezpieczenia musi nastąpić przed zawarciem umowy. – 70 zł.
  • Wyjazdy z niektórych miast – patrz zakładka transport.
  • Sugerowane kieszonkowe na potrzeby własne min. 100 EUR + dodatkowo na wybrany program fakultatywny.
  • Obowiązkowa opłata łączna za: bilety wstępów, przejazdy komunikacją miejską oraz usługi przewodnickie w Budapeszcie i Bukareszcie oraz bilet wstępu do Term w Bukareszcie ok. 25 EUR.
  • Kaucja zwrotna 20 EUR (na wypadek ewentualnych zniszczeń).
  • Opłata klimatyczno-administracyjna płatna w autokarze 10 EUR.
  Zalecamy zabranie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ).

  BUŁGARIA: ZŁOTE PIASKI

  Budapeszt stolica i największe miasto Węgier. To magiczne miejsce pełne jest pięknych kamienic, kościołów, placów, pomników i fontann. Szczególnie okazale prezentuje się nocą, kiedy mosty i budynki są fantastycznie oświetlone.

  Bukareszt to stolica i zarazem największe miasto Rumunii. Jest określany mianem Paryża Wschodu lub Paryża Południa. Jest to urokliwe miasto pełne kontrastów. Metropolia przyciąga turystów swoją kulturową odmiennością. Bukareszt jest imponującym miastem, które skrywa wiele tajemnic i niesamowitych budowli - imponujące XVII-wieczne kościoły, dobrze zachowane tradycyjne domy, nowoczesne szklane biurowce oraz  pałace w stylu francuskim.

  Złote Piaski są położone ok. 15 km od Warny. Złote Piaski to najpopularniejszy region turystyczny Bułgarii słynący z piaszczystych plaż uważanych za najpiękniejsze w Europie. Z pewnością młodych ludzi przyciąga tutaj panująca europejska atmosfera, niezapomniane zabawy w klubach, sklepiki i kramy z bułgarskimi różnościami, mnóstwo słońca oraz ciepłe morze.  Hotel SERDIKA***

  Hotel Serdika*** (w naszej ocenie Hotel zasługuje na 4*) to nowoczesny obiekt położony blisko centrum Złotych Piasków, ok. 550 m od plaży i ok. 400 m оd Aquapolis. Zakwaterowanie w przestronnych pokojach 3, 4, 5 i 6 osobowych z klimatyzacją i balkonem, TV-kablową, lodówką, łazienką z suszarką. Wszystkie pokoje są przestronne, odnowione i urządzone w stylu skandynawskim. Hotel ma całodobową ochronę. Do dyspozycji uczestników na miejscu: duży odkryty basen z mini aquaparkiem i wydzieloną częścią dla dzieci, bezpłatne parasole i leżaki przy basenie (ilość ograniczona), restauracja z tarasem, barbeque, lobby bar z karaoke, recepcja z możliwością wynajęcia sejfu, punkt wymiany waluty, tenis stołowy, bilard, gabinet lekarski, Wi-Fi – bezpłatne w holu koło recepcji, Wi-fi płatne w pokojach, salka z grami, wypożyczalnia rowerów, sklep. Przy hotelu wielofunkcyjne boisko sportowe. Codzienny program animacyjny prowadzony przez hotel, obejmuje np.: tańce, siatkówkę, rzutki, piłkę wodną, aerobik w basenie, mini piłkę nożną, wieczorne animacje lub inne.
  Nocleg tranzytowy w hotelu ** w Budapeszcie lub okolicy.

  Wyżywienie w hotelu All inclusive – śniadanie, obiad i kolacja w formie bufetu. Drugie śniadanie, późny obiad, wieczorna zupa (21:30 – 22:00). Herbata i woda przez cały dzień. Tematyczne kolacje – śródziemnomorska, włoska, bułgarska, turecka!
  W Budapeszcie śniadanie i obiadokolacja, w Bukareszcie dodatkowy obiad. Suchy prowiant na drogę powrotną.


  REZERWACJA
  KOD IMPREZYCENATERMINSTATUS
  01BSHM/19 1759.00 PLN 2019-06-25 - 2019-07-05 [ zakończona ]
  02BSHM/19 1759.00 PLN 2019-07-02 - 2019-07-12 [ zakończona ]
  03BSHM/19 1759.00 PLN 2019-07-09 - 2019-07-19 [ zakończona ]
  04BSHM/19 1759.00 PLN 2019-07-16 - 2019-07-26 [ zakończona ]
  05BSHM/19 1759.00 PLN 2019-07-23 - 2019-08-02 [ zakończona ]
  06BSHM/19 1759.00 PLN 2019-07-30 - 2019-08-09 [ zakończona ]
  07BSHM/19 1759.00 PLN 2019-08-06 - 2019-08-16 [ zakończona ]
  08BSHM/19 1759.00 PLN 2019-08-13 - 2019-08-23 [ zakończona ]
  CENA ZAWIERA:
  • Transport komfortowym autokarem (WC, video, barek, klimatyzacja), dojazdy antenowe na terenie kraju za odrębną opłatą.
  • Zakwaterowanie – 8 noclegów (7 noclegów w Bułgarii w hotelu Serdika***, 1 nocleg tranzytowy w hotelu ** w Budapeszcie lub okolicy).
  • Wyżywienie All inclusive w formie bufetu w hotelu w Bułgarii. W Budapeszcie śniadanie i obiadokolacja, w Bukareszcie dodatkowy obiad. Suchy prowiant na drogę powrotną.
  • Opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej, ratownika, rezydenta na miejscu w Bułgarii.
  • Ubezpieczenie SIGNAL IDUNA: NNW (15.000 PLN), KL (10.000 EUR), bagaż (1.000 PLN).
  • Program obozu młodzieżowego.
  • Składka do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego wynosi 10 zł.
  PROGRAMY I KOSZTY DODATKOWE (dla chętnych, o ile nie zaznaczono inaczej):
  • Ubezpieczenie TUiR AXA od kosztów rezygnacji z przyczyn losowych (udokumentowanych, np. choroba). Deklaracja zakupu ubezpieczenia musi nastąpić przed zawarciem umowy. – 70 zł.
  • Wyjazdy z niektórych miast – patrz zakładka transport.
  • Sugerowane kieszonkowe na potrzeby własne min. 100 EUR + dodatkowo na wybrany program fakultatywny.
  • Obowiązkowa opłata łączna za: bilety wstępów, przejazdy komunikacją miejską oraz usługi przewodnickie w Budapeszcie i Bukareszcie oraz bilet wstępu do Term w Bukareszcie ok. 25 EUR.
  • Kaucja zwrotna 20 EUR (na wypadek ewentualnych zniszczeń).
  • Opłata klimatyczno-administracyjna płatna w autokarze 10 EUR.
  Zalecamy zabranie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ).

  TRANSPORT

  Szczegóły wyjazdów zgodnie z rozkładem jazdy przypisanym do turnusu podane są w każdej zawartej umowie. Brakujące godziny zbiórek i powrotów będą znane 2 dni przed wyjazdem. W wypadku zmian Organizator powiadamia klientów osobnym komunikatem mailowym za potwierdzeniem otrzymania; brak takiego komunikatu oznacza brak zmian. Zbiórka uczestników 20 min. przed odjazdem. Ze względu na obowiązujący czas pracy kierowców autokary odjeżdżają nie później niż 15 min. po godzinie zbiórki. Organizator zastrzega możliwość zmiany rozkładu jazdy, przesiadek oraz środka transportu. Na przystankach pośrednich mogą wystąpić opóźnienia z przyczyn niezależnych od organizatora. Przyjazd do ośrodka planowany jest ok godz. 18.00-19.00, niemniej realny czas przejazdu jest uzależniony od warunków drogowych, potrzeb dzieci podczas podróży oraz przepisów regulujących czas pracy i przerw kierowców. Informujemy, że nie jest możliwy zakup transportu tylko w 1 stronę, miejsce wsiadania musi być takie samo jak miejsce powrotu oraz że nie ma możliwości dosiadania się „na trasie”. Zmiana miejsca wyjazdu po zawarciu umowy (o ile Organizator dysponuje miejscami) wiąże się z koniecznością poniesienia opłaty manipulacyjnej w wysokości 40 zł.
  Wielkość bagażu uczestnika ograniczona jest do 2 sztuk bagażu o łącznej wadze nie przekraczającej 20 kg (bagaż główny o łącznych wymiarach nieprzekraczających 190 cm /wys.+szer.+dł./ i niewielka podręczna torba). Kierowca ma prawo, w przypadku braku miejsca, odmówić zabrania nadbagażu. Bagaż należy opisać imieniem i nazwiskiem. Miejsca w autokarach są nienumerowane. Osoby korzystające ze zniżek podczas przejazdów antenowych (dzieci, młodzież) zobowiązane są do posiadania ważnego dokumentu uprawniającego do zniżki (np. legitymacje szkolne). Biuro zastrzega sobie możliwość odwołania bez żadnych konsekwencji transportu z danej miejscowości w przypadku zbyt małej ilości uczestników (min. 6 osób).

  Wyjazd Miejscowość wyjazdu/powrotu Dopłata Powrót
  04.15 Częstochowa, Parking przy McDonalds, przy trasie DK1, zgodnie z kierunkiem jazdy. 100.00 zł. 22.15
  21.00* Gdańsk, Parking przy ul. Długie Ogrody (naprzeciwko Kościoła Św. Barbary).
  *Wyjazd w dniu poprzedzającym turnus. **Powrót dzień póżniej niż podany w ofercie.
  180.00 zł. 06.00**
  07.00 Gliwice, McDonalds przy CH Europa Centralna, ul. Pszczyńska 315. 50.00 zł. 20.00
  08.00 Jastrzębie Zdrój, Stacja BP, ul. Wodzisławska 1. 50.00 zł. 19.00
  06.00 Katowice, Stacja paliw BP - McDonalds przy hotelu Campanille, Al. Górnośląska / Ofiar Katynia, auostrada A4 (kier. Wrocław). 50.00 zł. 21.00
  03.30 Kielce, Parking pod Stadionem Korony, ul. Ściegiennego.
  **Powrót dzień póżniej niż podany w ofercie.
  80.00 zł. 00.30**
  05.30 Kraków, Stacja paliw Arge ul. Opolska 60/ Powrót stacja paliw Lukoil ul. Opolska 9. 50.00 zł. 22.30
  20.30* Lublin, Hala MOSiR, Al. Zygmuntowskie (obok Orlenu).
  *Wyjazd w dniu poprzedzającym turnus. **Powrót dzień póżniej niż podany w ofercie.
  120.00 zł. 06.30**
  02.00 Łódź, ul. Służbowa 1, parking obok DW PKP Łódź - Widzew lub Stacja Paliw Shell ul. Rokicińska 192
  **Powrót dzień póżniej niż podany w ofercie.
  100.00 zł. 01.00**
  03.00 Piotrków Tryb., Stacja paliw Huzar ul. Sikorskiego 43 przy zjeździe do miasta z trasy DK1. 100.00 zł. 23.30
  01.00 Poznań, McDonalds obok IKEA, ul. Franowo
  **Powrót dzień póżniej niż podany w ofercie.
  160.00 zł. 03.00**
  21.30* Puławy, Parking hotelu Izabella ul. Lubelska 1
  *Wyjazd w dniu poprzedzającym turnus. **Powrót dzień póżniej niż podany w ofercie.
  120.00 zł. 05.30**
  23.00* Radom, Stacja benzynowa Lukoil - McDonalds, ul. Wernera 52.
  *Wyjazd w dniu poprzedzającym turnus. **Powrót dzień póżniej niż podany w ofercie.
  80.00 zł. 04.00**
  23.00* Toruń, Dworzec PKP - właściwy peron
  *Wyjazd w dniu poprzedzającym turnus. **Powrót dzień póżniej niż podany w ofercie.
  160.00 zł. 04.00**
  00.15 Warszawa, Dworzec Zachodni PKS, Al. Jerozolimskie 144
  **Powrót dzień póżniej niż podany w ofercie.
  100.00 zł. 02.30**
  04.00 Wrocław, Dworzec tymczasowy POLBUS-PKS Stanowisko 10/11/12 140.00 zł. 23.45
  Dodatkowe informacje na temat transportu.
  REZERWACJA
  KOD IMPREZYCENATERMINSTATUS
  01BSHM/19 1759.00 PLN 2019-06-25 - 2019-07-05 [ zakończona ]
  02BSHM/19 1759.00 PLN 2019-07-02 - 2019-07-12 [ zakończona ]
  03BSHM/19 1759.00 PLN 2019-07-09 - 2019-07-19 [ zakończona ]
  04BSHM/19 1759.00 PLN 2019-07-16 - 2019-07-26 [ zakończona ]
  05BSHM/19 1759.00 PLN 2019-07-23 - 2019-08-02 [ zakończona ]
  06BSHM/19 1759.00 PLN 2019-07-30 - 2019-08-09 [ zakończona ]
  07BSHM/19 1759.00 PLN 2019-08-06 - 2019-08-16 [ zakończona ]
  08BSHM/19 1759.00 PLN 2019-08-13 - 2019-08-23 [ zakończona ]
  CENA ZAWIERA:
  • Transport komfortowym autokarem (WC, video, barek, klimatyzacja), dojazdy antenowe na terenie kraju za odrębną opłatą.
  • Zakwaterowanie – 8 noclegów (7 noclegów w Bułgarii w hotelu Serdika***, 1 nocleg tranzytowy w hotelu ** w Budapeszcie lub okolicy).
  • Wyżywienie All inclusive w formie bufetu w hotelu w Bułgarii. W Budapeszcie śniadanie i obiadokolacja, w Bukareszcie dodatkowy obiad. Suchy prowiant na drogę powrotną.
  • Opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej, ratownika, rezydenta na miejscu w Bułgarii.
  • Ubezpieczenie SIGNAL IDUNA: NNW (15.000 PLN), KL (10.000 EUR), bagaż (1.000 PLN).
  • Program obozu młodzieżowego.
  • Składka do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego wynosi 10 zł.
  PROGRAMY I KOSZTY DODATKOWE (dla chętnych, o ile nie zaznaczono inaczej):
  • Ubezpieczenie TUiR AXA od kosztów rezygnacji z przyczyn losowych (udokumentowanych, np. choroba). Deklaracja zakupu ubezpieczenia musi nastąpić przed zawarciem umowy. – 70 zł.
  • Wyjazdy z niektórych miast – patrz zakładka transport.
  • Sugerowane kieszonkowe na potrzeby własne min. 100 EUR + dodatkowo na wybrany program fakultatywny.
  • Obowiązkowa opłata łączna za: bilety wstępów, przejazdy komunikacją miejską oraz usługi przewodnickie w Budapeszcie i Bukareszcie oraz bilet wstępu do Term w Bukareszcie ok. 25 EUR.
  • Kaucja zwrotna 20 EUR (na wypadek ewentualnych zniszczeń).
  • Opłata klimatyczno-administracyjna płatna w autokarze 10 EUR.
  Zalecamy zabranie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ).

  KOD IMPREZYCENATERMINSTATUS
  01BSHM/19 1759.00 PLN 2019-06-25 - 2019-07-05 [ zakończona ]
  02BSHM/19 1759.00 PLN 2019-07-02 - 2019-07-12 [ zakończona ]
  03BSHM/19 1759.00 PLN 2019-07-09 - 2019-07-19 [ zakończona ]
  04BSHM/19 1759.00 PLN 2019-07-16 - 2019-07-26 [ zakończona ]
  05BSHM/19 1759.00 PLN 2019-07-23 - 2019-08-02 [ zakończona ]
  06BSHM/19 1759.00 PLN 2019-07-30 - 2019-08-09 [ zakończona ]
  07BSHM/19 1759.00 PLN 2019-08-06 - 2019-08-16 [ zakończona ]
  08BSHM/19 1759.00 PLN 2019-08-13 - 2019-08-23 [ zakończona ]
  CENA ZAWIERA:
  • Transport komfortowym autokarem (WC, video, barek, klimatyzacja), dojazdy antenowe na terenie kraju za odrębną opłatą.
  • Zakwaterowanie – 8 noclegów (7 noclegów w Bułgarii w hotelu Serdika***, 1 nocleg tranzytowy w hotelu ** w Budapeszcie lub okolicy).
  • Wyżywienie All inclusive w formie bufetu w hotelu w Bułgarii. W Budapeszcie śniadanie i obiadokolacja, w Bukareszcie dodatkowy obiad. Suchy prowiant na drogę powrotną.
  • Opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej, ratownika, rezydenta na miejscu w Bułgarii.
  • Ubezpieczenie SIGNAL IDUNA: NNW (15.000 PLN), KL (10.000 EUR), bagaż (1.000 PLN).
  • Program obozu młodzieżowego.
  • Składka do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego wynosi 10 zł.
  PROGRAMY I KOSZTY DODATKOWE (dla chętnych, o ile nie zaznaczono inaczej):
  • Ubezpieczenie TUiR AXA od kosztów rezygnacji z przyczyn losowych (udokumentowanych, np. choroba). Deklaracja zakupu ubezpieczenia musi nastąpić przed zawarciem umowy. – 70 zł.
  • Wyjazdy z niektórych miast – patrz zakładka transport.
  • Sugerowane kieszonkowe na potrzeby własne min. 100 EUR + dodatkowo na wybrany program fakultatywny.
  • Obowiązkowa opłata łączna za: bilety wstępów, przejazdy komunikacją miejską oraz usługi przewodnickie w Budapeszcie i Bukareszcie oraz bilet wstępu do Term w Bukareszcie ok. 25 EUR.
  • Kaucja zwrotna 20 EUR (na wypadek ewentualnych zniszczeń).
  • Opłata klimatyczno-administracyjna płatna w autokarze 10 EUR.
  Zalecamy zabranie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ).